Viedumu Vietne ar Sandi

2011-03-24

The Last Station

Filed under: Filmas — Sandis @ 20:17

P.S. Šī raksta autore ir Laura!

Everything that I know.. I know only because I love.

Burvīga ievadfrāze filmai, kas savu uzmanību saistīs līdz pēdējam beigu titram. Skan pārliecinoši, taču domāju, ka ikvienu, kura intereses sniedzas vairāk nekā piektdienas vakarā atlūzt pie kārtējā tautu masām paredzētā komercražojuma, filma neatstās vienaldzīgu. Īsta kino mīļa dvēselei.

Stāsts ir par slavenā krievu rakstnieka Ļeva Tolstoja pēdējiem dzīves gadiem. Būtisks gan nav vēsturisko notikumu atspoguļojums, bet gan tas, kā šis stāsts ir pasniegts. Filmā ir emociju un kaislību bagātība, kas mijas ar sadzīviskām problēmām, naudas ambīcijām un filozofiskiem uzskatiem un tomēr..viss gaumes robežās, turklāt tik prefekti nostrādāts, ka piesieties būtu neērti.

Ir grūti iedomāties ģimenes modeli, kurā vīrs un sieva ir lielākie oponenti. Tieši tā ir noticis ar Ļevu Toltsoju (Kristofers Plamers), kuram ar sievu (Helēna Mirrena) ir diametrāli pretēji uzskati par vērtībām, kā galveno minēšu Tolstoja atteikšanos no privātīpašuma.

Atšķirības ir pamats nemitīgiem skandāliem, scēnām un emociju izplūdiem, kas ģimenes dzīvē ir bieži viesi un piesaista arī Tolstoja līdzgaitnieku vērību. Šajā ziņā līdere ir sieva, kuras izpausmes strīdos ir tik pārbagātas, kā šī iemelsa dēļ vien būtu vērts redzēt filmu. Helēna Mirrena par Sofijas Tolstojas lomu 2010 tika nominēta Oskaram. Pelnīti ! Šaubu nav ! Aktiermeistarība parādas ne tikai ekscentriskajās scēnās, bet arī dramatiskajos momentos. Filmas beigu epizode paņēma tik ļoti, ka kādu brīdi gribas apturēt kadru un patīt atpakaļ. Tik aizkustinoši un, kas ir pats galvenais, patiesi, ka varu atļauties teikt, ka esmu Mirrenas talanta pielūdzēja. Lai arī sieva ir pilna pārmetumiem un nemitīgiem iebildumiem, filma atklāj momentus, kas liek saprast, ka tikai VIŅA ir Tolstoja īstā un tikai viņa viņu saprot pa īstam, un jā, tur jau slēpjas mīlestības esence, kas nav ideāla. Visspilgtāk to atspoguļo citāts no filmas par to, kas ir mīlestība: You’re the work of my life, I’m the work of your life…that what love is.

Tieši tā – filma ir par banālo tēmu – mīlestību, taču ne tikai par to, kas ir starp vīrieti un sievieti, bet mīlestību visdažādākajās šķautnēs. Filma ir drāma, taču ar daudz sirsnīgi komiskām epizodēm, kas drīzāk liek balansēt starp drāmas / komēdijas statusu, turklāt filmas īpašo noskaņu papildina muzikālais noformējums, kas saliek visus punktus uz i. Filma ir dvēseliska, sirsnīga un rada patīkamu pārdomu pēcgaršu. Tā ir jāredz ikvienam, kam patīk nevis skatīties kino, bet to baudīt.

Komentējiet »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: