Viedumu Vietne ar Sandi

2010-10-13

Švaki ar to ekonomikas izaugsmi

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 22:35

Klausījos šovakar ziņas – stāsta, ka augusta mēnesī Latvijā esot rūpniecības nozares izaugsme, pat par 40% (LTV1 Panorāma). Tas esot rekordrādītājs un tā tālāk. Nobrīnījos un atvēru csb.gov.lv mājaslapu, kur viena no top ziņām ir par augusta mēneša importa/eksporta rādītājiem – ārējo tirdzniecību.

Holy shit, mēs tak dodamies dziļākā bedrē kā nekad iepriekš. Līdz šim lielākā akcentētā problēma ir valsts parādsaistības pret ārējām personām. Tas grafiks rāda, ka šobrīd valsts pārdod preces un pakalpojumus daudz mazākā apjomā nekā iepērk, turklāt salīdzinot gada periodā. Mana izpratne par valsts sekmīgu attīstību saistās ar šo līkņu izlīdzināšanos vai vismaz eksporta apjomu līknes tuvošanos importa līknei. Šobrīd sanāk, ka importa līkne vēl vairāk attālinās, lai arī eksporta apjomi tik tiešām pieaug.

Atverot statistikas rādītāju sadaļu, var redzēt kuras nozares ir tās pelnošākās un kuras nozares ir tās tērējošākās. Pelna kokrūpniecība un tērē enerģijas produkti kā nafta un tehniskie līdzekļi kā automašīnas. Diemžēl, pat nepērkot vispār naftu vai gāzi, netiks nosegta 100 miljonu negatīvā starpība.

Advertisements

1 komentārs »

  1. Orvelisms – parādība, kad valsts ekonomikai atrodoties dziļā bedrē, oficiālā vara tautai stāsta, ka viss ir OK un pat daudz labāk.
    Tā mērķus paši izprotat.

    Komentārs by cme2 — 2011-08-7 @ 5:54


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: