Viedumu Vietne ar Sandi

2010-09-29

Kauņa un Viļņa jeb brauciens uz Lietuvu 2

Filed under: Izklaide, Sadzīve — Sandis @ 17:51

Apraksts par pirmo braucienu atrodams šeit: Lietuvas brauciens, pirmā daļa.

Pēc pagājušā gada Lietuvas teritorija palika līdz galam neizpētīta. Sanāca diezgan pavēlu – gandrīz rudenī, taču vienā saulainā nedēļas nogalē tika apskatīta otra Lietuvas “interesantākā” puse. No sākuma pavīdēja versijas, ka varētu apskatīt arī Šauļus un Paņevežu, bet pēc ievāktās informācijas tās bija mazpilsētas un tātad neattaisnoja laika tērēšanu, lai tās apskatītu. Tika nolemts skatīt lielākās pērles – galvaspilsētu Viļņu un Kauņu. Reāli sanāca apskatīt arī vēl vienu pilsētu – Traķus.

Plānojums

Kopumā ceļojums sagādāja pozitīvas emocijas, tāpēc varu ieteikt to arī citiem. Pavadītais laiks – viena nedēļas nogale – nav daudz, taču jāņem vērā vēl viens nosacījums – labs laiks. Ja nav gaidāms labs laiks, tad nekādi pozitīvie iespaidi neradīsies. Mums gan bija tieši pretēji – bija nolikta braucamā nedēļas nogale un laika prognoze bija tieši pretēja: negaisi, vētras. Realitāte izrādījās daudz labāka – pārsvarā saulains un silts laiks. Daudz pavadījām staigājot zem atklātas debess, iespaidi būtu daudz sliktāki, ja lītu lietus.

Ceļojums sanāca īpaši ekonomisks. Benzīnam kopā aizgāja 40-45 lati, dzīvošanai 53 lati. Kas, dalīts uz 4 personām, ir ~25 lati. Pārtiku īpaši nesanāca iepirkt, jo produkti tika paņemti līdz no Latvijas un tika izmantotas virtuvju priekšrocības visās naktsmītnēs.

Naktsmītnes

Tika izraudzītas divas naktsmītnes – kempings Šauļu tuvumā un hostelis Viļņā. Lielais plāns bija izbraukt no Rīgas piektdienas vakarā, pārlaist nakti Šauļu tuvumā un nākamajā dienā doties apskatīt Šauļu Krusta kalnu, pēc tam doties uz Kauņu. Pēc Kauņas apskates doties uz Viļņu, pārlaist nakti un nākamajā dienā, apskatot Viļņu, braukt atpakaļ uz Latviju. Kempings Šauļu apkaimē tika izvēlēts, jo Paņevežas apkaimē caur internetu vispār nevarēja atrast nevienu kempinga vietu. Lietuvas tūrisma portālā Šauļu apkaimē esošais kempings rādījās vistuvāk Latvijai esošais, atskaitot Klaipēdas apkaimi. Diemžēl kempings atradās kādus pārdesmit kilometrus aiz Šauļiem, kas ieviesa nākamo korekciju – krusta kalnu skatīt atpakaļceļā no Viļņas. Hostelis Viļņā tika izraudzīts pēc Agneses ieteikuma un izrādījās labākā izvēle trijos punktos: pirmkārt, hostelis atradās ļoti tuvu vecpilsētai; otrkārt, tam ir bezmaksas autostāvvieta sētā, kur auto varēja atstāt arī nākamajā dienā pēc izrakstīšanās no viesnīcas; treškārt, pa nakti lija solītais lietus – ja mēs būtu gulējuši kempingā, tad no rīta būtu izmirkuši un neēduši.

Naktsmītnēm bija arī sliktās puses. Kurtuvēnu kempings pie Šauļiem izrādījās dārgāks, nekā sākumā bija paredzēts. Kļūda bija tāda, ka minētais kempings tika atrasts caur canping.info lapu, kur cenrādī norādīti 15 liti par virtuvi. Kurtuvēnu pašu lapā gan ir pareiza informācija, ka tā ir cena par katru personu. Persona, kas atbild pa telefonu, laikam arī runā slikti angliski, jo arī viņa neatgādināja šo niansi, bet tikai apstiprināja, ka, jā, 15 liti pa virtuvi. Rezultātā sanāca 10 liti par auto, 10 liti par katru telti, 15 liti par katru personu (duša + virtuve).

Hostelis Viļņā saucās Filaretai un tas izmaksāja 34 liti par personu. Šāds piedāvājums ir, ja ņem 4 gultu istabu (136 liti kopā). Bonusi – bezmaksas interneta vieta (ne wifi), virtuve, autostāvvieta, blakus pilsētas centrs. Slikti: dušas telpa maza un nebija ērta, var būt interesanti tipāži kaimiņos, kā piemēram skaļi dungojošs garmatis, kas tv skatās meitenes, vai arī jauns censonis ar portatīvo datoru, kas cītīgi cenšas sev pieslēgt internetu, raustot ārā visus vadus no komutatora.

Apskatītās pilsētas

Kauņas centrālais apskates objekts ir tās vecpilsēta. Diezgan interesanta un ļoti skaista vieta – romantiska vide ar divstāvu mājām. Centrālais rātslaukums bija nosēts ar baznīcām un kāzu svinētājiem – vienlaicīgi laulājās vismaz 5 pāri. Vecpilsēta atrodas tādā kā pussalā, kuru ieskauj upes. Pussalas pašā galā ūdens ieskauts kādreiz ir atradies cietoksnis un ap to ir veidojusies Kauņas pilsēta. Pilsētā ir ļoti daudz senu celtņu, kuras ir vai tiek palēnām atjaunotas – lieliski apskates objekti. Viena no tādām ir milzīga 13. gadsimtā celta baznīca-klosteris, kas ir atvērta apskatei. Iekšpuse izskatās diezgan drausmīgi, bet iespaidīgi un interesanti. Nebiju domājis, ka Kauņa ir tik kalnaina.

Traķus sanāca apskatīt, jo tas ir īsts tūristu slaukšanas punkts, apmēram kā Jūrmala Jaunā viļņa vai jebkura piejūras pilsēta svelmes laikā. Absolūtais vairākums cilvēku brauc uz šo te pilsētu tikai viena iemesla dēļ – redzēt Traķu pili. Pilī ieeja no personas – 12liti un tuvākajā apkaimē automašīnu novietot gan ir grūti, gan par to ir jāmaksā. Pat vietējo privāto māju saimnieki iekārtojuši autostāvvietas savā īpašumā un krietni pelna. Diemžēl ar bezmaksas autostāvvietas meklēšanu tika pazaudēts laiks un pilī vairs nelaida iekšā, minot, ka ar atlikušo stundu nepietiks, lai izstaigātu visas pils atrakcijas līdz darba laika beigām 19:00. Tāpēc sanāca apskatīt Traķu pili uz salas no ārienes un apskatīt arī to, kas atlicis no sauszemes Traķu pils – no tās gan palikuši divi sabrukuši tornīši. Satikām arī kādu lietuvieti no Viļņas, pie kuras esot dzīvojis kāds Jānis no Rojas vai Kolkas un Viļņā nodarbojies ar būvmateriālu tirdzniecību. Palūdza nodot Jānim sveicienu. 🙂

Galvaspilsēta Viļņa izrādījās vēl krāšņāka par Kauņu. Šeit gan nebija jūtams viduslaiku romanticisms, jo pilsētvidē bija jūtams lielāks mūsdienīgais paraksts. Pašā centrā atrodas vairāki stāvi kalni, no tiem visatpazīstamākais ir kalns ar Ģedimiņa torni. Kādreiz valdniekam Ģediminim tur esot bijusi vesela pils, bet pāri tikai palicis viens resns tornis un norobežots atlikums no personīgajiem apartamentiem. Ap šo te kalnu uz rātsnama pusi atrodama vecpilsēta, kurā ir redzamas daudzas baznīcas. Pēc wiki saraksta, Viļņā esot 14 baznīcas – par vienu vairāk nekā Vecrīgā (arī wiki dati). Tā nav taisnība, vismaz ne pēc iespaidiem, jo likās, ka Viļņā šo baznīcu ir krietni krietni vairāk vai arī tas ir kāds vizuāls apmāns. Dzīvošana Viļņā notika vēl vienā interesantā vietā – “Res Publika Užupis” jeb Užupes republikā (Aiz upes republikā), kas skaitās pašpasludināta valsts. Liela jēga gan no tā nav.

Šauļu Krusta kalns, vismaz man, neradīja nekādu lielo iespaidu. Mazs paugurs, kas sabakstīts ar mirušu cilvēku piemiņas zīmēm – krustiem. Bijis tur esmu, bet nevēlos īpaši ieteikt šo vietu citiem. Daudz vairāk mani šokēja milzīgā maksas stāvvieta, kas izveidota pie šī kalna – liecība, ka tā ir komerciāla padarīšana. Es gan auto noliku atļautā bezmaksas stāvvietā ceļa malā.

Citas interesantas lietas

Atsevišķa tēma pie “ko latvietim redzēt Lietuvā” ir autoceļi. Gan galvenās ielas Viļņā un Kauņā, gan šosejas Klaipēda – Viļņa un Viļņa – Panevežas. Tās ir ļoti labas un pilnvērtīgi aprīkotas – ārpus pilsētām dzīvnieku aizsargžogi vairāku desmitu kilometru garumā, ātrgaitas lielceļš ar atļauto 130km/h ātrumu, nemulsinošas daudzas ceļazīmes un pieklājīgi autovadītāji. Vienīgā nemirstošā klasika – braucot ar 130, mani apdzina pāris Cayenne ar LV numuriem, kas brauca ar uzkrītoši atšķirīgu ātrumu tā ap 180-190 (pārbaudīju 😉 ).

Uz ceļiem tika manīti ļoti daudz nobraukti kaķīši. Nesaprotu, kas tā par lietuviešu īpatnību…

4 komentāri »

 1. Njaa, kad es biju Krustu kalnā, tad vēl laikam auto novietošana stāvvietā bija bezmaksas.. Tas vēl bija pērnā gada augustā. Šis tas izmainījies tātad. A kā Tu tieši pārbaudīji to 180-190 km/h ātrumu, pats braucot ar 130?

  Komentārs by OreMan — 2010-09-30 @ 0:17

  • Par jautājumu: tas satur tavu neprecīzu interpretāciju par rakstīto. Rūpīgāk pievēršot uzmanību tekstam un pārlasot dotos faktus, tu atradīsi atbildi.

   Komentārs by Sandis — 2010-09-30 @ 9:20

 2. produkti līdz uz Lietuvu???????????????
  no Maximas, vai?

  Komentārs by pieciešams — 2010-09-30 @ 3:46

  • Nesaprotu, kāda atšķirība vai no Maksimas, vai Rimi, vai Neldas, vai Iki, vai kāda cita.

   Komentārs by Sandis — 2010-09-30 @ 9:22


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: