Viedumu Vietne ar Sandi

2010-08-23

Meitene ar pūķa tetovējumu

Filed under: Filmas — Sandis @ 20:52

Sākotnēji izlasot aprakstu filmai “The Girl with the Dragon Tattoo“, man radās iespaids, ka filma būs par kādu pavecu rakstnieku un jaunu gotu meiteni, kuri kopā dodas meklēt kautkādu pagātnes noslēpumu. Papildus, filma ir uzņemta Zviedrijā ar zviedru režisoru un pēc zviedru scenārija, kas man vēl atņēma jau tā mazo vēlmi skatīties. Tomēr, vēl pēc laika es pārdomāju un noskatījos. Tagad varu rekomendēt arī citiem – jā, šo filmu ne vien iesaku skatīties, bet es pat biju stāvā sajūsmā. Šitas gabals spridzina!

Protams, ne burtiskā nozīmē, jo šī filma nav action. Drīzāk kriminālfilma. Meitene arī nav nekāda gote, bet gan panks – ūberhakeris. Rakstnieks arī nav nekāds sirmais, bet ~trīsdesmitgadnieks, kuram draud cietums. Kopā risināmais uzdevums ietver sadistus, nacistus(!!!), slepkavas un kaislīgu seksu. “Morāle” vai “ziņa”, ko filma sniedza, vismaz man likās kaut kas starp “sievietes vienmēr atriebjas līdz kaulam” un “īstas ģimenes saites ir nesaraujamas”.

Stāsts ir par žurnālistu Maiklu Blumkvistu, kurš tiek iegāzts un savu publikāciju dēļ tiek sodīts ar cietumsodu, kas būs jāatzēž pēc sešiem mēnešiem. Viņš saņem intriģējošu piedāvājumu no multimiljonāra Vangera atrast sen pazudušo meitu. Savukārt Vangera uzticības persona, pārbaudot Blumkvista piemērotību amatam, izmanto hakeres Lisbetas Sanderas pakalpojumus, kura uzlauž Blumkvista datoru uzstādot tur pieejas caurumu. Kamēr Blumkvists sāk savu pētījumu par pazudušo meitu, Sandera slepeni seko līdzi viņa pierakstiem datorā. Diemžēl Sanderai ir problēmas dzīvē, kas liek viņai uzmeklēt Blumkvistu klātienē.

Noskatoties filmu, radās viedoklis, ka tā bija neviennozīmīga. Vēlāk pārdomājot viedokli, jau radās atskārsme, ka filma īstenībā bija ļoti laba. Pieļauju, ka varētu būt cilvēki, kam tā nepatiks. Tas, kas mani uzrunāja šajā filmā, bija pietuvota realitāte. Nesen redzēju tādu filmu kā “Spoku rakstnieks”, kas arī bija līdzīga tajā ziņā, ka kāds rakstnieks laukos cenšas risināt mistēriju. To skatoties, mani uzrunāja holivudiskais slīpējums, kas lika to uztvert kā kautko attālinātu. Ainas un attēlojumi tetovētajā meitenē, iekļautas Zviedrijas lauku un Stokholmas ainavās, likās daudz tuvākas, jo gan vide, gan redzamie brutālie notikumi likās ticamāki un realāki. Es gan neapgalvoju, ka viss, kas notika filmā bija racionāls un izskaidrojams. Tieši šī pietuvotā realitāte un nepārspīlētās varoņu darbības aizrāva mani kā skatītāju.

Papildus bonuss: filma ir uzņemta pēc grāmatu triloģijas un jau ir pieejama otrās daļas ekranizācija – Meitene, kas spēlējās ar uguni. Lai gan otrās daļas novērtējums imdb ir zemāks, nekā pirmajai, arī tā liekas saistoša.

Desmit no desmit pīrāgiem.

Advertisements

4 komentāri »

 1. Viss skaidrs. Es arī gribu redzēt šo filmu 🙂

  Komentārs by laura — 2010-08-24 @ 15:08

 2. Švarcis labāks! 😀

  Komentārs by Zandis — 2010-08-25 @ 12:29

 3. Ja kas, tad ir arī 3. filma

  Komentārs by MrSmith — 2010-08-31 @ 21:36

  • Noskatījos arī tās. Bija maķenīt sliktāk.

   Komentārs by Sandis — 2010-08-31 @ 23:11


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: