Viedumu Vietne ar Sandi

2010-05-13

Ir tāds pants

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 10:28

Klīst bauma, ka Neo vīrs esot aizturēts uz šī te krimināllikuma 244.panta 1.punkta pamata: “Par tādas ierīces (arī datorprogrammas) neatļautu izgatavošanu, pielāgošanu izmantošanai, realizēšanu, izplatīšanu vai glabāšanu, kura paredzēta automatizētas datu apstrādes sistēmas resursu ietekmēšanai nolūkā izdarīt noziedzīgu nodarījumu”. Sods par to ir līdz 4 gadiem cietumā vai piespiedu darbi vai 150 minimālās mēnešalgas (27 000 Ls).

Ja ir iestājušies smagākas sekas, tad soda līdz 10 gadiem cietumā vai ar naudas sodu līdz 200 minimālajām mēnešalgām (36 000 Ls).

Mani gan vairāk interesē fakts, vai padarītais atbilst izpratnei par to izcelto vārdu krimināllikuma citātā. Ietekmēšana vairāk saprotama kā izmainīšana vai dzēšana, tā ka ietekmes rezultātā iestājas kādas pārmaiņas pašā datu apstrādes sistēmā. Kopēšana, savukārt, neatbilst izmainīšanai vai dzēšanai, tātad, šo likuma pantu nevar piemērot.

Ko var, manuprāt, piemērot ir 145. pants “Nelikumīgas darbības ar fiziskās personas datiem”, bet tikai ar niansi, ja ar šo darbību ir izdarīts būtisks kaitējums. Tiesa, vai kāds var nosaukt fizisku personu, ar kuras datiem personai ir izdarīts tiešs būtisks kaitējums?

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: