Viedumu Vietne ar Sandi

2009-12-11

Tuvojas Virszemes Televīzija

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 1:41

Noskatoties jaunākā “Kas notiek Latvijā?” pārraidi 09.12.2009. secināju, ka tuvojas kautkas, kas saucas “Virszemes Televīzija”. Pa radio jau reklamē dekoderu kā labāko Ziemassvētku dāvanu svarčikam Ludzā. TV raidījumā tika jau nosaukti konkrētāki datumi šī bubuļa medību sezonas sākšanai.

Kādi tad bija manis saprastie svarīgākie fakti. Lattelecom ir uzvarējis valsts konkursā un pārņems analogās pārraides kanālu pārraidīšanu caur “Virszemes televīziju”. Ir plānots, ka 1. martā LVRTC atslēgs analogo signālu, atstājot visus TV uztvērējus bez atbilstošās signāla uztveršanas iekārtas ar melniem ekrāniem. Pieciem no TV kanāliem – LTV1, LTV7, LNT, TV3, TV5 – ir analogā signāla kanāla licence, tāpēc viņu uztveršana ir bezmaksas, tāpēc, teorētiski nekādām izmaksām nevajadzētu būt.

Tomēr, izrādās, Virszemes televīzija izmanto MPEG4 signāla kodēšanu un ir nepieciešams dekoderis, lai skatītos bezmaksas kanālus. Ir TV uztvērēji ar iebūvētu MPEG4 dekoderi. Diemžēl, to cenas sākas ar 300-500 latiem. Lattelekom piedāvā atsevišķu produktu – pie vecākiem TV uztvērējiem pieslēdzamu MPEG4 dekoderi, kas sākotnēji maksā 39 latus.

Tātad, 3 pamata izvēles:
– nepirkt
– pirkt jaunu TV (>=279ls)
– pirkt dekoderi (39ls)

Vēl ir arī iespēja paplašināt pārraižu saturu, pieliekot klāt bezmaksas kanāliem maksas kanālus. Ir pieejami pat divi varianti – pa 3,5 mēnesī papildus 11 kanālus un 6,9 papildus 30 kanālus. Manā vērtējumā, lielākā daļa no tiem visiem ir pilnīgākie mēsli. Toties, ja vēlas tos kanālus un ir TV uztvērējs ar MPEG4 dekoderi, tad vajag vēl nopirkt CAM karti, kurā tiks ievietota kanālu viedkarte. Ja ir nopirkts ārējais dekoderis, papildus nekas nav jāpērk un viedkarte var ielikt ārējā dekoderī.

Nianse: TV3, izrādās, nav piekritis piedalīties Virszemes televīzijas raidīšanas veidā un kaulējas par cenu. Tāpēc viņi var neraidīt un TV3 caur šo satura sniegšanas pakalpojumu var nebūt pieejams. Izskatās gan, ka būs un visas puses agri vai vēlu vienosies.

Tātad… ja es gribu uztvert analogo TV kā tagad tas ir iespējams, man būs no 1. marta jāsamaksā vienreizēji 39 lati. Vai arī es vienkārši varu palikt pie savas kabeļtelevīzijas, kas noteikti nodrošinās bezmaksas kanālu pārraidīšanu un vēl pāris daudz interesantāku kanālu paketi. Es uzskatu, ka ir izsmiekls piedāvāt tikai 11 vai 30 nejēdzīgus maksas kanālus, ja varēja izveidot pakalpojumu maksāt par noteiktiem paša izvēlētiem kanāliem, kuru izvēle arī būtu plašāka par to, kas ir.

Advertisements

1 komentārs »

  1. Nu man pašam pamata paka liekas tā neko – ir ok … Vispār kopumā plānots piedāvāt -70 kanāliem. Problēma jau ir tur, ka Viasat & TV3 ir uzēdies uz Lattelecom un tad arī sākas karuseļi, šeit neiet runa tikai par TV3 kanālu …

    Komentārs by asdfg — 2009-12-11 @ 12:48


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: