Viedumu Vietne ar Sandi

2009-12-4

Politiķi iekaro tehnoloģijas

Filed under: Politika, Tech — Sandis @ 20:00

Sakarā ar to, ka Linda Mūrniece, iekšlietu ministre, savā twitter kontā publicēja paziņojumu, ka viņai ir atvēries blogs, nolēmu publiski izklāstīt savus secinājumus par valdības pārstāvju rosību interneta tehnoloģiju jomā. Pieņemu, ka šāda tipa rakstu var atkārtot vēlreiz pēc nenoteikta laika termiņa ar pavisiem citiem rezultātiem. Daudziem šāda informācija būs pilnīgi pie pakaļas, jo negācijas par valsts finansiālo situāciju un šo personu tiešajiem darba pienākumiem liek vairāk domāt kategorijās “kāpēc viņi neveic tiešos pienākumus, bet blogo”.

Ir interesanti, ka politiķi nopietni sākuši apjaust “modīgās tendences”. Priekš politiķa informācijas publicēšana ir ļoti svarīga, jo tā tieši atsaucas uz viņa popularitāti, reitingiem un uzticību sabiedrības acīs. Informācijas kanāli kā radio un televīzija ir savā ziņā nekontrolējami, jo nav zināms vai informācija par politiķi un viņa darbu vispār nonāks parādītajā dienaskārtībā. Savukārt, raidošie un rakstošie ziņu kanāli ir ierobežoti savā apjomā – tv ziņas tiek raidītas tikai noteiktu minūšu ilgumā un rakstiem ir jāietilpst papīra apjomā. Tā kā šie kanāli parasti ir arī šabloniski (politika, bizness, sociālās ziņas, izklaide, sports, laika ziņas), tad sanāk, ka politiķi konkurē viens ar otru par iekļūšanu ziņu rullītī.

Internets ilgu laiku bija šo šablonu turpinātājs, jo raidošo un drukāto informācijas kanālu lomu un šablonus pārņēma interneta portāli, piemēram, apollo, delfi, vesti. Politiķi internetam piegāja rezervēti, uzskatot, ka vislabāk viņus spēj pārstāvēt viņu partijas mājaslapa un tā informācija, kas nonāk ziņu aģentūru izplatītajos materiālos.

Nemācēšu pateikt, kurš bija pirmais, bet šodien jau vairāki ministri uzskata, ka izmantojot internetu un izveidojot savu ziņu kanālu, ir iespējams paveikt daudz vairāk, nekā dodot intervijas žurnālistiem un cerot uz publicitāti. Politiķi var paust savas “pilnas” domas, kuras nav apgraizījuši žurnālisti, pamatot savu viedokli pēc sava prāta, pastāstīt cik gan labi viņi patiesībā ir… un darīt to neierobežoti ilgā laikā, izmantojot visus iespējamos līdzekļus kādi vien viņiem pieejami (arī cilvēki, kas uzturēs šo informācijas kanālu viņu vietā un rakstīs skaistus, sirdi plosošus stāstus). Arī tradicionālie ziņu kanāli var iegūt informāciju paši savām publikācijām, “sociālie partneri” var uzturēt kontaktus.

www.valdisdombrovskis.lv
Premjerministra Valda Dombrovska blogs.
Neskatoties uz sadaļu “jautājumi”, diezgan acīs krītami ir tas, ka nevienam rakstam nav komentāra. Tas nav tāpēc, ka šo blogu nelasa. Komentāri nav, jo tie tiek dzēsti vai neapstiprināti. Izskatās arī, ka blogu raksta Jaunā laika partijas biedri, nevis pats Dombrovskis. Pieņemu, ka blogs mirs (vai ieraksti papildināsies daudz retāk), tiklīdz Valdis pārstās būt par premjerministru. Blogs bāzēts uz WordPress platformas!

twitter.com/VDombrovskis
Valdim ir arī Twitter konts, kur šobrīd pēdējais ieraksts bijis 27. novembrī.

www.mod.gov.lv/Blogi/Imants_Liegis.aspx
Aizsardzības ministra Imanta Lieģa blogs. Ļoti oficiāls un garlaicīgs, reti papildināts. Blogs ir papildinājums aizsardzības ministrijas mājaslapai, rakstīts Asp. Lieģa kungam, ja vien viņš vēlas, vajadzētu piedomāt par labāku komunikāciju un labāku bloga lietojamību, piemēram, uzlabojot bloga adresi.

Imants Lieģis nelieto twitter. Malacis!

Ārlietu ministram Mārim Riekstiņam nav bloga, lai gan google satur izdzēstu(?) saiti no kādas www.tp.lv sadaļas, kas saucās “Māra Riekstiņa blogs”. Riekstiņa kungam arī nav twitter konta. Varbūt arī labi, ka nekā nav.

Ekonomikas ministram Artim Kamparam nav bloga, lai gan eksistē šī vieta: http://www.ntz.lv/blog/Artis_K/index.html. Pēdējā un vienīgā ieraksta datums neliecina par svaigumu, lai gan iespējams, ka tieši šī ministra nepastarpinātie komentāri varētu būt ļoti vērtīgi šībrīža situācijā. Kampara kungs nelieto twitter.

Finanšu ministram Eināram Repšem nav bloga, bet uz viņa vārda ir twitter konts twitter.com/EinarsRepse, kur kāds aktīvi publicējas.

http://blog.iem.gov.lv
www.diena.lv/lat/politics/blog/linda_muurniece
Iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei ir savs blogs zem iekšlietu ministrijas domēna un savs blogs diena.lv blogos. Twitter ieraksts liecina, ka IeM blogs atvēries šodien, bet blogā pirmais ieraksts datēts ar 13. martu – hmm? Citādi izskatās, ka jaunais blogs varētu kļūt ļoti kvalitatīvs un kvantitatīvs, ja vien viņu neizdzēsīs pēc ministres amata zaudēšanas. Bāzets uz WordPress platformas. Diena.lv blogā redzama aktīva publicēšanās jau kopš 2008. gada.

P.S. Vai gadījumā arī iekšlietu ministrijai ir svaiga mājaslapa?

twitter.com/lindamurniece
Rodas sajūta, ka Mūrnieces kundze raksta pati. Ja nē, tad uzslavas viņas PR meitenei.

Izglītības un Zinātnes ministrei Tatjanai Koķei nav bloga un twitter konta. Advancēti!

www.diena.lv/lat/politics/blog/ints-dalderis
Kultūras ministrs Ints Dālderis ir palīdis zem diena.lv blogiem. Retie ieraksti liecina par neregulārām aktivitātēm. Nav twitter konta.

Labklājības ministrs Uldis Augulis nevēlas izveidot komunikācijas kanālu, jo nav ne bloga, ne twitter konta.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Edgaram Zalānam nav sava bloga, bet uz viņa vārda ir twitter konts twitter.com/EdgarsZalans. Vai ir īstais, vai nav – atliek minēt. Ja ir, tad pozitīvi, ka rauj vaļā ar publikācijām ļoti neformālā līmenī.

Labklājības ministrs Kaspars Gerhards nav izveidojis ne blogu, ne twitter kontu.

Identiski rīkojas tieslietu ministrs Mareks Segliņš, vides ministrs Raimonds Vējonis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un veselības ministre Baiba Rozentāle.

Skatoties uz valdības statistiku uz 15 ministriem ir 4 twitter (nav skaidrs, vai visus raksta paši ministri) konti un 5 eksistējoši blogi. Nav slikti, viena trešdaļa ir vismaz mēģinājusi soļus jaunā virzienā. Daži ir atmetuši ar roku, daži virzās ar inerci un daži ir pamatīgi ieskrējušies.

1 komentārs »

  1. Interesi lasīt šo cilvēku blogojumus un twiterošanu mazina fakts, ka rakstītājs nav pati apmatpersona, bet kāds cits, kas droši vien labāk zin “kāda” informācija ir publiskojama un smiedzama lielajai sabiedrības masai. No otras puses – zinot kāds darba apjoms, ritms un atbildība ir ministram, es nespēju iedomāties pa kuru laiku ir iespējams uzturēt blogu ar kvalitātiem un jauniem ierakstiem, tas šim cilvēkam ir jābūt ar “superspējām”.

    Komentārs no laura — 2009-12-7 @ 12:23


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: