Viedumu Vietne ar Sandi

2009-11-10

Es gribu tavu meiču!

Filed under: Filmas — Sandis @ 2:45

Es deru, ka ir dzirdēts par šo filmu. Režisors Ozoliņš, aktrise Zeltiņa aizbrauca uz Holivudu, uzņēma ķinīti, atbrauca mājās, sāka rādīt. Visa šī darbība notika ar salīdzinoši lielu publicitāti (labs PR), tāpēc ziņa par filmas esamību noteikti ir aizgājusi arī līdz tevīm. Jāsaka, ka šajā PR publicitātes gammā bija saldais ēdiens jebkurai gaumei: jauna džeka attiecības ar vecāku sievieti (Ozoliņš+Zeltiņa) un viņu šķiršanās – dzeltenās preses ēdājiem, Holivudas peripētijas ar budžeta dabūšanu un filmēšanas iespējām – sensāciju medniekiem, ziņas par kino uzņemšanu – kino mīļotājiem. Ļoti labi nostrādāta publicitātes mašīna. Turklāt kritiķi filmai veltīja sliktus novērtējumus – nolicēju publikai vajadzētu iet apskatīties, kā savējie izgāžas.

Par finansiālo un filmas veiksmīgumu stāstīs tuvākā nākotne, bet tikmēr es dažādu iemeslu pēc izdomāju apmeklēt šo filmu. Iespaidu es varu apkopot sekojošos vārdos: ja no filmas gaidīsi pārāk daudz, tad vilsies, bet, ja gaidīsi pārāk maz, tad iegūsi pārsteiguma momentus. Tagad sīkāk par niansēm.

Filmas scenārijs ir ņemts no igauņiem. Jaan Tätte (Jāns Tāte?) un Arko Ook uzrakstīja scenāriju mazbudžeta filmai “Ristumine peateega”, kuru 1999. gadā arī uzņēma un kas tālāk Eiropā ir pazistama ar nosaukumu “Bungee Jumping”. Viens no autoriem pat tēlo šajā filmā vadošu lomu. Kā saprotu, tad Ozoliņš ir izmantojis tieši šo pašu darbu, tikai igauņu valodu nomainījis ar angļu valodu, atlasījis krietni spēcīgākus aktierus un nosaucis filmu “3 of us” vai “Es gribu tavu meiču!”. Filmas stāsts ir patiešām labs, jo tas bija salīdzinoši negaidīts un ar krasiem pavērsieniem. Iespējams, ka tas attiecas tikai uz mani, bet stāsta ziņā filmas laiks aizlidoja nemanot – arī tāpēc, ka filma iet tikai nedaudz vairāk par stundu.

Es nezinu kā tas ir dabūts gatavs (tb kā tam pietika naudas), bet Lochlyn Munro, DeRay Davis, Robert Pike Daniel dabūšana šajā filmā ir milzīgs jo milzīgs pluss (filma). Loklins un DeRejs ir B klases Holivudas aktieri, kuri parasti dabū vai nu galvenās lomas lētās filmās vai arī lētas lomas lielbudžeta filmās. Ar Robertu gan ir bēdīgāk, jo izskatās, ka viņš ir vēl klasi zemāks aktieris. Neskatoties uz klasēm, visi šie aktieri parādīja līdzīgu līmeni, kādu mēs gaidītu no holivudas aktieriem. Vismaz bija interesanti skatīties, it sevišķi Loklina-Roberta un DeReja-Roberta-Loklina dialogus.

Ja atvērāt imdb.com lapu filmai, tad viena no niansēm ir aktieru novietojumā. Loklins, Roberts, DeRejs, “rest of cast listed alphabetically”, Agnese. Tieši tā, Zeltiņas kundze ir novietota pie “pārējiem” ne-galvenajiem aktieriem, lai gan viņai, “ķipa”, ir centrālā cīņas objekta loma filmā, kas arī ir galvenā un vienīgā sieviešu loma. Par akcentu varētu nospļauties, bet noziedzīgi milzīgā atšķirība starp Agneses un holivudas aktieru tēlojumiem, aktrisei liek izskatīties kā zilonim glāžu skapī. Laikam naudas trūkums spieda Miku nepārfilmēt sliktās ainas (tad tā ir arī papildus uzslava pārējiem aktieriem, kas spēja šajās reizēs saņemties un sakarīgi notēlot). Piemēram, kad pēc iegriešanas Agneses “varone” kliedz, kliedziena skaņa beidzas ar tādu viļņveidīgu “vāāāāāāā-aā-aā-aā”, ka man zuda jebkāds ticamības moments un es sāku smieties par šo tizlību. Nepastāvīgums aktiermākslas kvalitātes sniegšanā un tizlošanās ar ķermeņa emociju izrādīšanu bija galvenais trūkums, kāpēc aktrise krita ārā no lomas. Protams, bija arī pozitīvie momenti – piemēram, nezin kāpēc pavedināšanas aina tika nospēlēta salīdzinoši ok un atsevišķi dialogi bija pietiekami normāli.

Režisors, scenārija autors, producents (un drošvien daudz kas cits) – cilvēks-orķestris Miks Ozoliņš debitē ar filmu no Holivudas. Es uzskatu, ka priekš režisora šī filma ir pietiekami laba debija. Liekas, ka tikai retais no režisoriem spēj debitēt ar tik kvalitatīvu filmu. Kur nu vēl arī rakstīt scenāriju, dabūt naudu un vēl citādi producēt. Protams, ka ir momenti, kurus nepieciešams uzlabot, no kuriem var mācīties, kas vēl netika līdz galam noslīpēti, izprasti. Piemēram, vai Zeltiņas tēlojums dažbrīd būtu tik stīvs un “slikts”, ja režisors parādītu skatu no savādāka punkta. Es šeit velku uz pašu pēdējo beigu ainu, kur Agnese un Loklins skūpstās – manuprāt, šo ainu izčakarēja tieši režisors, parādot to pārāk kokainu un tizlu. Iespējams, es neko nesaprotu un citi varianti izrādījās vēl kokaināki. 🙂

Tāpēc es pēc filmas noskatīšanās paliku divējādās domās – no vienas puses bija ko redzēt un salīdzinoši normāli priekš maza budžeta filmas, no otras puses daži trūkumi kā tārpi grauzās cauri visam patīkamajam, liedzot izbaudīt to, kas bija labs.

Vēlu veiksmi izvēloties, vai vajag iet skatīties šo filmu.

Advertisements

7 komentāri »

 1. Televizorā redzēju fragmentus no filmas un man palika tikpat neomolīgi, kā skatoties slaktera nothing special. Uz kino vispār neeju, bet šito nekačāšu pavisam noteikti.

  Komentārs by Zandis — 2009-11-10 @ 9:44

  • IMHO slakteris runā briesmīgāk, bet zeltiņa tālu neatpalika no tāda vērtējuma.

   Komentārs by Sandis — 2009-11-10 @ 11:43

 2. Visu cieņu aktrises Agneses Zeltiņas talantam, taču šoreiz biju vīlusies, jo tēlojums dažkārt bija pārāk samākslots un nereāls. Saku dažkārt, jo ne visa filma bija tāda – bija epizodes kas tieši pretēji bija pārliecinošas un spēja uzrunāt, piemēram, pavešas epizode bija tiešām laba (ko Sandis jau minēja). Un tomēr, lielākoties, visas filmas garumā šī tēlojuma dizharmonija bija traucējoša. Kopumā ņemot, nevarētu teikt, ka filma bija slikta, jo sižets bija samērā interesants, turklāt pa vidam bija vietas, kur tiešām varēja pasmieties (komēdija taču). Nav arī slikts sākums priekš pirmās filmas, ja vien režisors spēs mācīties no savām kļūdām, domāju, ka nākotnē varēs sagaidīt patiešam vērtīgu un kvalitatīvu kino.
  Par PR runājot…filma ir pārāk izvazāta pa dzeltenas nokrāsos prese izdevumiem + vēl iesaistot privātās dzīves likstas, tādēļ, man jau liekas, kas lielākoties cilvēki ies uz kino nevis, lai redzētu kvalitatīvu kino, bet gan tīras intereses vadīti – kas tad tur galā no tā visa sanācis utml.

  Komentārs by laura — 2009-11-10 @ 9:47

 3. hmm laikam arī būs tomēr jānoskatās 🙂

  Komentārs by asdfg — 2009-11-10 @ 12:15

 4. 😀 Man pēc raksta un komentāru izlasīšanas palika skaidrs, ka Zeltiņas stiprā puse ir pavedināšana un vienīgi pavedināšana… laikam dabas dots talants 😀 😀 😀 😀

  Komentārs by otra Laura — 2009-11-10 @ 17:31

 5. Kāda ir saistība starp skaņu un epizožu pārfilmēšanu? Filmas gadījumā neierunā studijās jau pēc uzfilmēšanas?

  Komentārs by MrSmith — 2009-11-10 @ 21:51

 6. Man patika vecā vīra personāžs! Atgādināja mani..

  Komentārs by OreMan — 2009-11-12 @ 18:03


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: