Viedumu Vietne ar Sandi

2009-10-21

Latvijas pasts optimizējas

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 21:10

Viena no šodien pozitīvi patīkamajām lietām, kas mani pārsteidza, bija ziņa par Latvijas pasta optimizācijas plānu. Latvijas Tirgotāju asociācija jau sen ir uzstājusi, ka būtu labi panākt Latvijas Pasta nerentablo lauku nodaļu funkciju nodošanu šo apdzīvoto vietu tirgotājiem. Tādējādi Latvijas Pastam nebūtu izdevumi algās un telpu uzturēšanā, bet vietējie tirgotāji palielinātu savu apgrozījumu.

Kā es saprotu no šodienas ziņas, tad bez tā, ka Satiksmes ministrija ir atlaidusi Latvijas Pasta valdi, ir tapis zināms, ka Latvijas Pasta attīstības modelis būs tieši tāds – novirzīt savas funkcijas trešajai pusei – tirgotājiem. Tiesa, pasta piegādi vēl aizvien organizēs Latvijas Pasts.

Viss jau atkal nav tik balts kā izskatās, tāpēc par visu sīkāk pēc kārtas.

Par patīkamu ziņu šo var uztvert tāpēc, ka no Latvijas Pasta kautko tādu saklausīt nebija gaidīts un šāda stratēģija ir ne tikai moderna, bet arī dzīvotspējīga un pelnoša. Organizēt savu pakalpojumu tīklu caur trešajām personām – ideāli, biznesu tavā vietā veic citi. Tā dara gan lielie patēriņa preču brendi, gan Makdonalds, kāpēc lai parādos grimstošs Latvijas Pasts nevarētu sevi pacelt no dubļiem.

Tumšā puse tam visam varētu būt Latvijas Pasta valdes atlaišana kā arī korespondences privātuma tiesības. Valde ir atlaista un tas nozīmē, ka attīstību turpinās cita persona. Valdes atlaišanu gan, šķiet, vairāk jāsaista ar valsts pārvaldes realizēto taupību un visu valsts kapitālsabiedrību valžu atlaišanu. Tomēr, pēdējā mirklī izšaut šādu plānu – jādomā, cik gan ilgi kas tāds ir ticis marinēts un kādai situācijai taupīts. No privātuma viedokļa, pasta funkciju nodošana trešajai personai draud ar morālo dilemmu: vai šī trešā puse cienīs un godās pasta veiktos pienākumus? Ja reiz pasta piegādi vēl aizvien veiks Latvijas pasta darbinieki, tad kā būs, piemēram, ar sīkpaku glabāšanām, pasta nodaļu pasta kastītēm? Likvidējot nodaļu, šos pakalpojumus pārņems trešās personas vai arī šie pakalpojumi atvirzīsies uz centrālajām nodaļām, tālāk no klienta. Kāds tur pensionāram būs kaifs pasūtīt “Princesi” uz pasta kastīti, kas atrodas vietējā veikalā?

Tomēr, esmu pārliecināts, ka visus šos jautājumus ir iespējams atrisināt un, ja šī optimizācija tiks realizēta, būs arī interesanti redzēt tās biznesa rezultātus.

2 komentāri »

  1. Nekas nemainīsies. Laukos pasta darbinieki tādi paši cilvēki vien ir nekāda konfidencialitāte tur neeksistē, Ja kāds pasūta Princesi arī šodien par to zin viss pagasts…

    Komentārs no Holmss — 2009-10-21 @ 22:08

  2. Sen bija laiks!

    Komentārs no asdfg — 2009-10-22 @ 1:01


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: