Viedumu Vietne ar Sandi

2009-10-8

Maksāt par bērna neesamību?

Filed under: Politika — Sandis @ 17:55

Pēc šī te raksta noprotams, ka tiek gatavos nodoklis cilvēkiem, kam nav bērnu. Tā iniciators (vai viens no atbalstītājiem) ir Jaunā Laika deputāts Ainārs Latkovskis – tātad nav tukša skaņa.

Pirmkārt, es piekrītu dziļākajam nodomam – Latvijā trūkst cilvēku jeb darbaspēka un, piemēram, ekonomista Edvarda Hjūza prognozes rāda, ka problēmas risināšanai tuvāko gadu laikā Latvijā varētu ievest lēto darbaspēku no Ķīnas un Krievijas.

Otrkārt, es esmu pret nodokļa ieviešanu, lai kautko tādu sekmētu un iegūtu naudu. Ir skaidrs, ka valsts palēnām sāk terora kampaņu pret iedzīvotājiem ar vārdiem: “Mums vajag naudu, dodiet visu, kas jums ir”. Pat neskatoties uz to, ka paši neprot un negrib apgriezt budžeta izdevumus par pašu izvirzīto summu, naudas iegūšana caur pārlieku slauktiem nodokļiem liekas vienkāršākais veids ko darīt.

Pakustināt pelēkās šūnas vai organizēt gudrāku pelēko šūnu kustēšanos ir pārlieku daudz prasīts. Reformas nav, plāna nav, stratēģijas nav, ir tikai nodokļi. Varētu kautko pamuldēt par aksiomu mazāk naudas, mazāk vari darīt, mazākas iespējas ekonomiskai aktivitātei un attīstībai, bet tas būtu tikai veltīgi.

Esmu apņēmies nemaksāt šādu nodokli, jo ticu, ka to varēs apiet. Kā var izkontrolēt, ka man ir bērns? Ups, kontrolēs jau vai tev NAV bērns. Tātad būs jāpierāda, ka man ir bērns, lai atteiktos no nodokļa. Rakstā un komentāros tiek pieļautas varbūtības, ka nodeva saudzēs tos, kas ir sterili. Kā būtu, ja iztaisītu tādus pierādījuma papīrus? Latvijā ir daudzas vientuļās mātes, kuru tēvi nav zināmi vai neizrāda interesi par savu atvasi. Kā būtu, ja samaksātu šādai māmiņai, kurai noteikti vajag naudu, lai atzīst mani par tā bērna tēvu un vienlaicīgi paraksta kādu dokumentu, ka tēvam nebūs jāmaksā alimenti (nezinu vai tā var, bet var paskatīties)?

Bērnus var ieņemt, kad ir labi apstākļi to audzināšanai, kas, pirmkārt, ir labi ienākumi. Kāda jēga no vēl kāda verga? Vai nabadzība (arī apkārtējā vidē) ir tie apstākļi, ko vecāki vēlas dot saviem bērniem?

Un cik lielam jābūt šādam nodoklim, lai nestu pietiekamu atdevi valsts budžetam? Vai iegūtie līdzekļi pārsniegs administratīvā aparāta izmaksas tā iekasēšanai?

6 komentāri »

 1. Lūk, to es saprotu – beidzot kaut kas tiek darīts, lai iekustinātu tos dīkdieņus, kas tā arī citādi nodzīvotu visu mūžu, nevienu bērnu neuztaisot!

  Komentārs no OreMan — 2009-10-9 @ 13:15

 2. Jā jā gaidam tavējo nākamgad, Edgar 😉

  Komentārs no salviz — 2009-10-9 @ 13:30

 3. visas cerības uz tevi, Edgar 🙂

  Komentārs no laura — 2009-10-9 @ 14:18

 4. Tad tā viņu sauc, edgars. Man likās, ka sandis.

  Komentārs no Zandis — 2009-10-12 @ 8:56

  • Tu esi smieklīgs.

   Komentārs no Zete — 2009-10-12 @ 13:04

 5. 😀 Vai kā Sandis ir satraucies 😀 vēl tusēt vēlies? 😀

  Ja pieņemtu tādu likumu, tad Laura uzzinātu, cik tad patiesībā Tev bērni apkārt mētājas 😀

  Un par sveša bērna piesavināšanos, es domāju, ka sievietes, kurām vajag naudu no Tevis izspiestu gadu laikā vairāk naudas nekā tāds nodoklis 😀

  Būtu arī labs iemesls svinībām – visiem ex Valmieriešiem piedzimtu pa bērniņam! Vai tas nebūtu jauki :p Īpaši Edgars būtu priecīgs, jo nevajadzēs sievas negribēšanas dēļ no plāna atkāpties 🙂

  Bet politiķu slinkumam nav robežas, tur es piekrītu 😀

  Komentārs no otra Laura — 2009-10-13 @ 14:27


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: