Viedumu Vietne ar Sandi

2009-08-6

Brauciens uz Klaipēdu un Palangu

Filed under: Izklaide — Sandis @ 17:08

Šajos grūtajos laikos nolēmu atvaļinājumu pavadīt tepat kaimiņu republikā. Nav jēga braukt uz citām tālām zemēm, ja neesi apskatījis tepat tuvākās skaistākās vietas. Tā nu nolēmu braukt uz Klaipēdu. Sākotnējā plānā bija arī Viļņa, bet laiks izrādījās pietiekami maz, lai apmierinātos tikai ar Klaipēdu un Palangu.

Par labāko maršrutu izvēlējos braukt no Rīgas līdz Šauļiem un tad Klaipēdu. Posmā gan gadījās misēklis divu stundu garumā – nedaudz aiz Jelgavas atcerējos, ka neesam paņēmuši līdzi pases. Laura sāka lūgties, ka pases nav nepieciešamas, esam Eirosavienībā, bet nekā – griezu apkārt un novālēju liekus 100 km turp un atpakaļ. Pēc Lietuvas robežas šķērsošanas bija vēl viens traucēklis – šoseju Jonišķi – Šauļi remontē. Ir atstāta tikai viena josla asfaltā (abos virzienos) un automašīnas pretī braucot slalomojot no asfalta uz granti īpaši nepārsniedz ātrumu vairāk kā 50km/h.

Ainava uz Šauļiem

No Šauļiem uz Kretingu ceļš bija lielisks un vienā vietā arī apstājāmies paēst pusdienas. Maltīte izmaksāja aptuveni 20 litus 2 personām. Gandrīz vai uz šī ceļa mūs arī izsūtīja uz Latviju – tieši kā stāvēja policijas/muitas patruļa, kura gribēja redzēt mūsu pases. Nebūtu griezies atpakaļ un paņēmis pases – nez vai brauciens būtu turpinājies tālāk un varbūtu būtu parādā kādam kādu soda naudu.

Kretinga arī ir skaista pilsēta – vismaz tāds iespaids radās caurbraucot, taču plāns bija nokļūt līdz desmitiem vakarā uz pilsētu aiz Klaipēdas – Drevernu, kur bija sarunāts kempings ar dušām. Tāpēc Kretinga izpalika. Pa ceļam no Kretingas uz Drevernu sanāca braukt caur Klaipēdu un, izrādās, bijām trāpījuši desmitniekā: Klaipēdā notiek Jūras svētki un ir piestājuši “Tall Ships Race” dalībnieki jeb burinieki, kādi nesen bija Rīgā. Pilsētā totāls haoss, ielas pilnas gājējiem, knapi varēja izbraukt ārā. Vakarā tiekam Drevernā un konstatējam, ka kempings ir pilnīgi svaigs un nesen atvēries – viss izskatās nežēlīgi labi. Skats no telts uz jahtu ostu arī ir ideāls.

Draudzīgas sarunas

Nākamajā rītā izdodas nošmaukt 10 litus no cenas kempingā, jo organizatoriskās lietas jaunajā vietā vēl nav noslīpētas un administrators īsti nezin kādas cenas ir uzstādījis īpašnieks. Drevernā gan nav normālas ēstuves, tāpēc brokastis jābrauc ēst uz Klaipēdu. Pa ceļam nopelnam 2 litus paņemot kādu stopējošu tanti.

Klaipēdā notiek puse no visas nākamās dienas izklaidēm. Stundas paiet izstaigājot buriniekus, pabraukājoties atrakciju parkā, kas novietojies pie buriniekiem, paēdot vasaras kafejnīcās, izstaigājot pilsētas centru un apskatot telšu tirgotavas. Nu tad no sākuma.

Iebraucot Klaipēdā, konstatēju, ka lielas problēmas būs noparkot automašīnu, jo lietuviešu vietējie brauc tikai klāt un centrs ap norobežotajām izklaides vietām ir pārbāzts. Ieparkojos kādas daudzstāvu mājas pagalma zālienā tā, ka pat vietējiem dzērājiem palika lielas acis.

Burinieks Klaipēdas centrā

Teltīs, kas bija saceltas gar kanālu nekā īpaša nebija – vai nu pannā tiek cepti gardumi vai nu visādas cepurītes, vai arī šokolādītes, vai arī suvenīri. Liela burzma ar iedzērušiem cilvēkiem, kas skatās kā kanālā notiek airu laivu sacensība.

Uzraksts uz kuģa

Labākās atrakcijas, protams, bija pie buru kuģiem, kurus bija atnākuši izkāpelēt milzumdaudz cilvēku. Arī burinieki dažādi – pārveidoti zvejas kuģīši, speciāli būvēti burinieki, labi saglabājušies vēsturiskie pieminekļi. Tos vada komandas ar diezgan atšķirīgu motivāciju piedalīties šādās sacensībās. Sankt-pēterburgas jūras skolas treniņu kuģi vada jaunie jūrasskolas audzēkņi, somijas ekipāža reklamē pretošanās kustību Meksikā, labdarības organizācija cenšas pievērst uzmanību izmirstošajiem dzīvniekiem, vācu ekipāža atbraukusi izklaidēties utt. Par buriniekiem – bijušajiem zvejas kuģiem grūti izteikties, bet tiem, kas būvēti oriģināli kā burinieki – nu lieliski. Tikai tādus uzturēt drošvien nav lēts prieks.

Burinieki Klaipēdas ostā

Pēc ilgās staigāšanas pa Klaipēdu braucam uz Palangu. Uz Klaipēdu braucu pa taisno no Kretingas, bet izrādās ka Klaipēda-Palanga šoseja arī ir remontā. Ne tik traki kā uz Šauļiem, bet vienalga ātruma ierobežojumi un visādas pumpas uz asfalta nav patīkamas.

Palangu varētu salīdzināt ar Jūrmalu – kurortpilsēta. Iebraukšanai pilsētā ir viens ceļš, kura malā sēž neskaitāmi pensionāri ar kartona plāksnītēm. Lielākoties uz tām ir rakstīts “Izīrēju māju/dzīvokli/istabu”, bet uz dažām ir “Izīrēju jahtas/ūdensmočus”. Tādi sēdētāji ir kādus 2 km garā posmā pirms un iekš Palangas. Ieraugot manas mašīnas Latvijas numurus visi penši augstāk paceļ plāksnītes un uzskatāmāk izrādās. Pēčāk viesnīcā noskaidroju, ka viens numurs viesnīcā maksā 200 litus, tātad tie pensionāri piedāvā lētāk.

Palangas centrs (vai vismaz tur kur es braucu) sagaida ar veikalu “Seksas prektas” un daudzskaitlīgu automašīnu rindu ielas malā. Daudzām no tām virsū ir bloķētājs un ielas malā spīd zīme, ka par stāvvietu jāmaksā. Nu neko, braukājos, kamēr atradu ielu tuvu pie jūras, kur ir atļauts novietot automašīnu pa velti un ir brīva vieta. Pačukstēšu, ka tā ir Smilčiu gatve.

Tā nu pāris stundas sanāca nogulēt un peldēties Palangā. Lietuvietes gan tādas formīgas un nekaunās iet peldēties apakšveļā. Arī tādā, kas sastāv no mežģīnēm. Jūras malā uzstādīti batuti bērniem, ģerbšanās kabīnītes, tikai tualetes tā patālu. Cilvēku blīvums ir ļoti liels. Bija pat tā, ka diezgan stāvajā kāpā bija gribētāji gulēt.

Palangas pludmale

Vizinoties pa Palangu, atšķirībā no Klaipēdas, varēja redzēt uz automašīnām piestiprinātus Lietuvas karodziņus. Ar ko es sliktāks? Izvilku savu Latvijas karodziņu no hokeja čempionāta laikiem un braucu. Uzmanība bija garantēta – pat pretīmbraucošajās automašīnās bija redzami šoferi, kas ar vaļā muti blenza uz manu karodziņu.

Mājupceļš uz Rīgu sekoja caur Liepāju. Neskaitot 300 km ceļu, īpaši notikumi nesekoja. Kopumā nobraukalēju aptuveni 800 kilometrus un par visu kopā samaksājām ap 70 latiem. Ja brauc agrāk (nekā mēs), var pilnībā apskatīt Klaipēdu un ilgi pagulēt Palangā, atskatoties visus labākos objektus pa vienu nedēļas nogali. Ideāla ekskursija aizņemtiem cilvēkiem. 😉

18 komentāri »

 1. Baigi lēti sanācis – pa 70 latiem… 🙂
  Tajos 70 iekļaujas degviela vai nē? 🙂

  Komentārs no Toms — 2009-08-6 @ 17:43

  • Ap 70 Ls viss kopā, lai gan precīzi nav skaitīts. Degviela bija 40 lati (ieskaitot pa atpakaļ braukšanu uz Rīgu), kempings 6 lati, tad vēl 3 ēdienreizes diviem un vēl kautkādi sīkumi.

   Komentārs no Sandis — 2009-08-6 @ 19:04

 2. Ir, ir plāniņš ko līdzīgu pasākt un tieši nedēļas nogalē 🙂

  Komentārs no Salviz — 2009-08-6 @ 17:46

 3. Un kur tad Kuršu kāpas apmeklējums?

  Komentārs no MrSmith — 2009-08-6 @ 20:14

  • Diemžēl neiekļāvās plānos. 😦 Drivinā, kur piestājām, vietējie paši nebija bijuši Kuršu kāpā, tāpēc nospriedām, ka ja reiz viņiem neinteresē, tad varbūt mums arī nevajadzētu turp doties.

   Komentārs no Sandis — 2009-08-6 @ 22:34

 4. akdies, sandi!!! Tualete nevis Tolete.. bljins, programmeetaaji…

  Komentārs no Zete — 2009-08-6 @ 21:34

  • Ak die’s, Tualete ar lielo burtu?

   Komentārs no akdies — 2009-08-7 @ 0:36

   • tas, lai uzsvērtu pašu vārdu. varēju jau visu rakstīt lielajiem. 😛

    Komentārs no Zete — 2009-08-10 @ 11:04

  • Mazmājiņa ar lielo, sandis ar mazo. Kādas tev tāds tantas pagadījušās, Sandi… 😦

   Komentārs no Zandis — 2009-08-8 @ 2:16

  • Gramatikas nacisti.

   Komentārs no Sandis — 2009-08-8 @ 2:18

 5. Īstenībā es iesāku lasīt ar interesi, bet sapratu, ka nebūs vardarbības un problēmas ar policiju, tāpēc neturpināju, tikai pārskrēju pāri.

  Komentārs no Zandis — 2009-08-8 @ 2:17

  • Ar policistu vienīgais ekšns bija uzdodot jautājumu “Uz kuru pusi ir Priekule”.

   Komentārs no Sandis — 2009-08-8 @ 2:20

 6. Jā, bet kuru tas pis, laikam jau nevienu.

  Komentārs no Zandis — 2009-08-8 @ 2:17

 7. […] Kauņa un Viļņa jeb brauciens uz Lietuvu 2 Fails atrodas: Izklaide, Sadzīve — Sandis @ 17:51 Apraksts par pirmo braucienu atrodams šeit: Lietuvas brauciens, pirmā daļa. […]

  Atbalss paziņojums no Kauņa un Viļņa jeb brauciens uz Lietuvu 2 « Viedumu Vietne ar Sandi — 2010-09-29 @ 17:51

 8. Ha,nakosreiz brauksiet,varesiet braukt ne uz Drevernu,bet palikt pie manis,par 5 ls. Dzivoju starp Kretingu un Klaipedu,vieta fora-pie ezera,tur arii varat kempingot,zvejot,peldeeties,udens tiraks un siltaks neka juuraa.
  +37068429430

  Komentārs no Linda — 2012-03-12 @ 13:59

  • Šito vajag publicēt (reklamēt) tālāk, jo tajā galā ir grūti ar labām vietām!

   Komentārs no Sandis — 2012-03-12 @ 22:50

 9. Ceļojums uz Lietuvu, Kuršu kāpa – 20.10.2012:
  Izmaksas:
  1) Prāmis no Klaipēdas (1 vieglais auto, 2 pieaugušie, 1 bērns), prom-atpakaļ kopā: 45.80 LTL (Liti);
  2) 1 automašīnas caurlaide uz Kuršu kāpu: 20 LTL (Liti);
  3) Lietuvas Jūras muzejs (2 pieaugušie, 1 bērns) – a) ieeja muzējā: 30 LTL (Liti);
  b) jūras lauvu izrāde (3 cilv.): 15 LTL (Liti);
  c) fotogrāfēšanas, filmēšanas atļauja: 5 LTL (Liti).

  Visu atrakciju kopējās izmakas Kuršu kāpās: 115.80 LTL (Liti) jeb apmērām 23 LVL (Lati).

  Komentārs no Jurgis — 2012-10-21 @ 12:08


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: