Viedumu Vietne ar Sandi

2009-06-29

Jūlijs tūlīt klāt

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 8:10

Drīz pienāks septītais mēnesis šajā gadā, kurš nes senā imperatora Jūlija Cēzara vārdu. Vasaras siltuma iestāšanās vēl arvien tiek solīta, taču vēl nesaņemta. Tāpat ir ar valsts nākamo parāda porciju – Eiropas Komisija pieņēmusi atbalstu tā izsniegšanai, Starptautiskajam valūtas fondam vēl gan tas jāapstiprina. Budžetā veikti smagi grozījumi, kas piespieduši no darba aiziet pensijas vecuma cilvēkus – skolotājus, mediķus, policistus, privāto sektoru profesionāļus. Vēl neviens nav atbildējis kāpēc tiek darīts tā kā tiek darīts un vārdus “funkcionālais audits” visi, šķiet, aizmirsuši.

Es gan skatos ziņas un nespēju saprast – kurp ejam? Šodien apollo.lv top ziņa no rīta ir, ka Latvijas Bankā zvērīgākā korupcija – kāds tiekot vests no Inčukalna uz Rīgu un atpakaļ.

Komentāri, protams, ir visai “glaimojoši”, bet es nesaprotu – kurš ražo tos mēslus, dezinformāciju un aizņem “informācijas” telpu ar nevajadzīgi musinošiem faktiem?

Ja nesapratāt: No Rīgas līdz Inčukalnam ir aptuveni 40 kilometri, tātad katru dienu braucot, nobrauc 80 kilometrus (rakstā minēts, ka 200 kilometri…). Man nav zināms tieši kāds džips tur brauc, bet viņš varētu noēst vismaz 8 litrus benzīna veicot šo ceļu, kas izmaksā 6 latus rēķinot pēc cenas 0,738. Tātad vienas nedēļas vizināšanās maksā 30 latus. Mēnesī, 4 nedēļās, tas izmaksā 120 latus. Šoferis braucieniem, drošvien, velta kopumā 3 stundas dienā un viņa darba samaksa palielina šo summu, drošvien, vēl par kādiem 100 latiem.

Mega skandāls. Kur kāda samērība ar citām naudām? Magones kungs, kas vada “3 Jaunos brāļus”, gadā saņem 45 tūkstošus, tātad 3,75 tūkstošus mēnesī. Valsts budžets ir samazināts par 500 miljoniem latu. Latvijas teju iegūstamā aizņēmuma daļa ir 1 miljards latu. Kāpēc man jālasa super skandāls par ~220 latu apšaubāmu izmantošanu, kādā veidā šāda žurnālistika veicina labākas valsts veidošanu un publisko līdzekļu izmantošanu? Pilnīgi nesamērīgi tiek atrasti sīkumaini tēriņi, kas tiek bazūnēti kā šķērdēšanas piemērs.

Vēlos sagaidīt labāku žurnālistiku un aicinu skandalējamās summas sākt ar minimālajiem griestiem, piemēram 5 tūkstošiem.

Advertisements

8 komentāri »

 1. Pag, vadā 2x dienā. Kopā sanāk 160 km, attiecīgi žurnaļugas noapaļoja uz augšu 🙂
  Pierēķini džipam pilsētas ciklu, kurš noteikti nav vairs 8 l/100km (ja vien nebrauc ar “diskotēku”, kas atkal būtu apšaubāma).
  Tas jau ~ tas pats, kas FinMin tantuku katru dienu ar busiņu vadāja uz kaut kurieni(neatceros, bet vai tik nebija Saulkrasti).
  Vēl bij tante no IZM(?), kura no Aizkaukles katru dienu braukāja, tērējot milzu naudu benzīnam(desmiti tūkstošu).

  Galvenā ideja jau šādiem rakstiem – uz katra stūra notiek izšķērdēšana un kopā savācas tas lielais cipars.
  Ne velti, savāc 10 vai vairāk šādus sīkumus un atrastos nauda, lai, piemēram, ugunsdzēsēji varētu bŗivi izbraukt uz visiem izsaukumiem, nevis domāt – uz šo braucam, uz šo ne.

  Komentārs by oscuba — 2009-06-29 @ 15:12

  • Ok, nobrauc 2x vairāk – 440 lati mēnesī. Tā ir viena normāla zema līmeņa alga. Un?

   Piemēram, ja tiktu atklāts, ka Latvijas Bankas darbinieks X norakstījis izdevumos 5000 latus, lai gan patiesībā iebāza tos kabatā – tas būtu kautkas. Ja darbinieks Y pieņemtu apšaubāmu un nepamatotu lēmumu, kas valstij izmaksātu 100 000 latus, tad tas būtu vēl kas vairāk. Es neesmu par mazām krāpšanām, bet nu šī te sīkmanīgā taupīšanas mānija neko labu neliecina. Mans vienīgais pārmetums LB ir, ka viņi izmanto trafarētu džipu. Būtu iegādājušies kādu mazēdīgu netrafarētu automobīlīti un darbinieka pārvietošanas naudiskās un publiskās izmaksas būtu mazākas. Varēja arī to auto vienkārši vēl piešķirt lietošanai, lai pats vizinās.

   Sevi cienošs kungs jau pats būtu sagādājis sev auto, bet izskatās, ka tiek vesta kāda augstu amatu ieņemoša dāma gados, kurai nav autovadītāja apliecība.

   Komentārs by Sandis — 2009-06-29 @ 15:26

   • Problēma ir tajā, ka šādas sīkākas vai lielākas šmugulēšanās notiek visu laiku. Ja ignorēsim sīkās, tad arī tās lielās kļūs vairāk.
    Tā vismaz žurnālisti ceļ traci un šmugulētājiem ar nav tik viegli.

    Par tanti:
    Tak lai brauc ar sabiedrisko vai taksi.
    Nu un, ka augsta amatpersona. Vai privātajā sektorā bieži kādam tiek izdalīts atsevišķs šoferis ar auto?

    Līdzīga problēma ir gandrīz visiem Rīgas Domes deputātiem – būtu paši pabraukājuši ar sabiedrisko, kvalitāte uzlabotos.
    Bet ja viņus vadā ar no Rīgas Satiksmes par lielu naudu izīrētām mašīnām, nav nekādas motivācijas kaut ko sakārtot.
    Tagad taisās, laikam, takšus izmantot…

    Komentārs by oscuba — 2009-06-29 @ 18:34

   • Sīkajām šmugulēšanām iedvesma ir tajā, ka notiek lielas šmugulēšanās, kuras neviens nekontrolē, tāpēc rodas sajūta, ka var taisīt sīkās arī. Savukārt, lielās šmugulēšanas reti kad tiek kontrolētas un žurnālisti, manliekas, pat nemāk tās atrast, ja vien tiem neiebāž degunā.

    Komentārs by Sandis — 2009-06-30 @ 8:29

 2. Džips jau tev nav nekāda bora, kas ēd 8 litrus uz simta 😀
  Vari summu vēl ar 2 pareizināt 😀

  Komentārs by salviz — 2009-06-29 @ 15:58

 3. Doma jau tur bija nevis par konkrētiem skaitļiem, cik tiek tērēts, bet par faktu kā tādu – nafig tai personai jābrauc vispār pakaļ?? Kāda starpība, vai uz Inčukalnu vai tepat uz Pļavniekiem, jautājums ir par to, vai tiešām nevar braukt, piemēram, ar sabiedrisko transportu.. Nu kaut līdz Rīgas centram un tad tālāk ar to auto sliktākajā gadījumā. Lai arī esmu pret šādu it kā nelielu tēriņu pamatotības trūkuma pārspīlēšanu plašsaziņu līdzekļos, tomēr esmu pret pašu principu šajā gadījumā – speciāli braukt pakaļ.. Ja pašai piešķirtu to auto, tad OK, bet, ja nejēdz pat tiesības nolikt, tad lai brauc ar sab-transportu!

  Komentārs by OreMan — 2009-06-29 @ 16:13

 4. Par tavu darbu, Edgar, labāk neizteiksimiem, kuri pērk krutāko datortehniku bezjēgā 😛
  Kad ienāca pirmie flaši ar 16GB uzreiz jāpērk kamēr vēl dārgi, utt 😀
  Un pac tu pat no pļavniekiem uz darbu nebrauc ar sabiedrisko 😛

  Komentārs by salviz — 2009-06-30 @ 8:16

  • Šodien braucu, jā, ar sabiedrisko, piem, pusceļu vismaz :p Un, kā jau teicu – var dot personai automobili personīgā lietošanā, pret to, domājams, nevienam iebildumu nebūtu (bet man pat tas netiek dots). Tā kā nevajag pārfrāzēt manus vārdus, zaudējot galveno domu.. 😉

   Komentārs by OreMan — 2009-06-30 @ 10:52


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: