Viedumu Vietne ar Sandi

2009-06-9

Es mīlu Guntu Baško

Filed under: Sports — Sandis @ 18:43

Jau otro vakaru pēc kārtas vēroju Latvijas sieviešu izlases sniegumu Eiropas Čempionātā televīzijas tiešraidēs no Liepājas. Un jau otro vakaru sajūsminos.

Pirms pāris gadiem sieviešu basketbols bija aptuveni tāds pats kā junioru basketbols – kautkas nebaudāms no sportiskā viedokļa un kautkas nervus kutinošs no fanošanas viedokļa. Kautkas no basketbola tur bija, bet viss tas izskatījās tik neprognozējams, ka, ja vispār skatījos, tad vairāk skatījos kā tādu interesantu šovu ar neparedzamiem pavērsieniem. Tagad es skatos ar atvērtām acīm un interesi. Es pat uzdrošināšos apgalvot, ka no skatāmības viedokļa sieviešu izlase demonstrē daudz daudz labāku šovu nekā vīriešu izlase.

Protams, vīriešu izlase ir vīriešu izlase un tās spēļu skatīšanās ir kautkādā mērā savādāka – drošvien tāpēc, ka tur ir vairāk spēka spēles, milzīgi bicepsi, želeja matos un pieļautās/provocētās kļūdas.

Skatījos maču ar Poliju. Kopumā vērtējot, mūsu meitenes pretinieces samīcija. Mačs ar Ungāriju laikam bija jau ar spēcīgāku pretiniecēm, bet vienalga turējās aptuveni divreiz vairāk punktu, izņemot uz beigām, kur pretinieces no +23 pievilka pat līdz +13 starpībai.

Mana mīlestība pret Baško izauga no skatīšanās uz viņas efektīgajiem caurgājieniem. Dabūjusi bumbu, skrien palēnām, pretinieces mēģina pakārtoties, Baško sāk sprintu, 1-2 un ielidina 2 punktus caur sānu. Un tā kādas trīs reizes pret Ungāriju un vēl kādu arī pret Poliju. Līdzīgus vārdus arī var teikt par mežonīgo cīnītāju Tāri, kura bieži manāma TV kameras priekšā agresīvi stumdot pretinieci. Zvērīgs cīņasspars. Jansone, Žogota arī, protams, spīd un dara melno darbu. Tamane arī normāli sākusi spēlēt.

Zvirgzdiņš ir izveidojis monstrālu komandu. Nākamā spēle šovakar pret Grieķiju, kurā arī tiek prognozēta uzvara.

Tālāk gan, cik saprotu, ir jau grūtāk – Spānija (lai gan bez savainotās Valdemoro), Slovākija un Čehija/Ukraina. Čehiju/Ukrainu saliks, bet Spānija un Slovākija ir spēcīgas komandas. Jācer, ka enerģijas pietiks.

Spēļu laikā gan pieķēru sevi domājam par vienu nebūtisku niansi. Kāpēc operatori stāv tajā laukuma pusē, kurā atrodas arī rezervistu soliņi? Daudz interesantāk būtu, ja tiktu filmēts no pretējās puses, kur kadru fonā arī ietilptu treneru žestikulācija. Šobrīd treneri un rezervisti atrodas kautkur ekrāna “apakšā”, kā ēnas no skatītāju soliņiem.

Veiksmi un uzvaras nākamajās 4 spēles!

Advertisements

2 komentāri »

  1. Nu jā respect meitenēm! varbūt pat nākotnē sieviešu basītis būs populārāks par hoķi:)

    Komentārs by Lenny — 2009-06-9 @ 13:51

  2. Pret Čehiju arī būs smagi. Es domāju, ka vieglāka spēle būs ar Spāniju un otrajā posmā latvietes nejutīs zaudējuma rūgtumu 🙂

    Komentārs by Ģirts — 2009-06-9 @ 21:10


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: