Viedumu Vietne ar Sandi

2009-04-28

Minimāla uzvara pār Zviedriem hokejā

Filed under: Sports — Sandis @ 8:37

Par ASV es nevarēju rakstīt, jo neredzēju visu spēli (1. periodu), tāpēc gudros vārdus par to, ka izlase palaidās 2. un 3. periodā nebūtu īsti korekti rakstīt. Redzētā pirmā spēle likās vienmuļa, bez inicatīvas un spēlesprieka.

To nevar teikt par vakardienas spēli pret Zviedriem. Pirmajā periodā skatījos un pie sevis domāju – trakie, vai viņiem pietiks spēka un izturības tā spēlēt, sanāks vēl kā pret ASV: pirmais periods labs, pārējie divi ziepēs. Slidojums bija ātrs un ass, cīņās tika parādīta agresija, kas veidoja skatāmu un dinamisku hokeju. Zviedri vienus iemeta, bet Latvijai arī bija sava lielā izdevība, kad nepārcela vienu ripu pāri kreisajam Līva kājsargam.

Otrais periods izsēja manas šaubas par nogurumu un ritma uzturēšanu – izlase skrēja, sitās un iedabūja veselas 2 ripas Līva vārtos. Šajā periodā vairāk pievērsu uzmanību skatītoties uz saspēles tehniku. Iepriekšējos čempionātos saspēle bija patiešām krimināla ar zaudētām piespēlēm, ātru pretinieka pretuzbrukumu izveidošanu utt. Kā par brīnumu ripa lielākoties laimīgi atleca pie pareizajiem spēlētājiem pareizajās vietās, kas izveidoja bīstamus uzbrukumus. Tā arī nesapratu kāpēc zviedri neatšifrē bieži pielietoto kombināciju, kad Skrastiņš met pāri vidējai zonai uz pretinieka aizsardzības līnijas stāvošajam spēlētājam (visbiežāk, laikam, Dārziņam), kurš ievada uzbrukumu.

Trešajā periodā vienu golu ielaidām, bet tas nekas. Pret ASV lielākā kļūda bija uzbrukuma ievadā (subjektīvi mans viedoklis), kad bieži tika izspēlēta taktika iemest ripu pretinieka zonā aiz vārtiem un tad doties pacīnīties par to. Smaganējie amerikāņi mūs tur atmīcija un arī tādu cīnītāju par ripu izlasē īsti nav. Zviedri tika salikti vairāk ar kombinacionālām iespēlēm kādam ieejot zonā un tad noorganizējot uzbrukuma saspēli.

“Bullīši” kā jau kārtīga laimes spēle un tajā paveicās. Par Naumova likšanu vārtos gan es mazliet satraucos – “aukstu” vārtsargu no soliņa uzmest atvairīt izgājienus 1 pret 1. Tomēr, malacis, izvilka, ko varēja.

Izlases sniegums izskatījās interesants. Vienā portālā zem raksta komentārā lasīju, ka Latvija tikai vienreiz ir nospēlējusi cienīgi pret Zviedriem un tad izlasē bija vecmeistari Kerčš, Fanduļs un kas tur vēl. Vienā epizodē Latvijas izlases uzbrukumā man likās, ka dažas kustības atgādina šo te vecmeistaru sniegumu. Ātri ieslidot zonā, pamānīties, apvest pretinieku, iedot precīzu piespēli, pieslidot un atrasties īstajā vietā un laikā. Šajā spēlē bija brīži, kad izlase lika pretiniekam izskatīties vājam.

Kāpēc izlases sniegums likās tikai interesants, bet ne labs? Bija brīži, kad tika pamanītas epizodes, kurās vēl vajadzētu piestrādāt. Konkrēti atceros divas tādas. Pirmā bija aklā piespēlēšana uzbrukumā uz laukuma otro pusi, kur neviena nav. Acīmredzot tā ir iespēlēta kombinācija, tikai tā “otrā puse” dažreiz neparādījās (visdrīzāk bija slidojusi nomainīties). Otra epizode bija laimīgā ripas padošana. Es neesmu hokejists nedz arī interesējos par hokeja tehniku, taču skatoties ASV un Zviedrijas izlases saspēli, var vērot “drošas” un “pārliecinātas” piespēles. Tādas, kas nonāk atbrīvojušamies spēlētājam pa visīsāko trajektoriju ar minimālu varbūtību, ka pretinieks tās pārtvers. Latvijas izlasei brīžam tās piespēles sanāk samocītas un ar lēkājošu ripu – bieži pat atsitušās pret pretinieku. Spēlē pret Zviedriem viss gāja kā pa sviestu, bet riska situācijas vismaz no malas izskatās nedrošas. Ja nu ripa atlec kautkur citur, tad uzbrukums norauts.

Tagad jāsaņemās pret Austriju. Nebiju prognozējis, ka Latvija uzvarēs Zviedrus, bet ceru, ka izlase trešdien būs tikpat ātra, veiksmīga un agresīva, kā bija vakar. Kā arī ka Karsumam nepiespriedīs kādu diskvalifikāciju pēcspēles vērtējumā un Tomasam Enstromam trauma būs īslaicīga. Kāds zina, kas viņam īsti ir diagnosticēts?

Advertisements

5 komentāri »

 1. Hokejā ir trešdaļas, periodi, nevis trīs puslaiki.
  Puslaiki var būt tikai 2.

  Komentārs by uldisb — 2009-04-28 @ 9:07

  • Tev ir pilnīga taisnība!

   Komentārs by Sandis — 2009-04-28 @ 9:15

  • Taisnība par terminoloģiju, bet neprecizitāte otrajā teikumā – eksistēt spējīgo puslaiku skaits nav ierobežots no augšas! Cita lieta, protams, ja aplūkojam tikai galīgu skaitu spēļu..

   Komentārs by OreMan — 2009-04-28 @ 16:36

 2. lauzts žoklis, vienās ziņās it kā esot ziņas par 10 lūzumiem sejas labajā pusē + vēl kaut kāda kakla trauma (laikam). operācija jau notikusi un it kā veiksmīga.

  arī vārtsargs Līvs pēdējā stāvējienā pret Ņiživiju esot sastiepis kājas muskuli un nakamajā spēlē diezvai spēlēs.

  diezgan neveiskmīgi priekš svensoniem, bet, manuprāt, izcili Letiņiem.
  gods un slava par cīņu!

  Komentārs by krauklis — 2009-04-28 @ 9:44

 3. Esot vienā vietā lauzts žoklis, lauzts deguns un smadzeņu satricinājums.

  Komentārs by Sandis — 2009-04-28 @ 16:20


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: