Viedumu Vietne ar Sandi

2009-04-3

Dabūju EVAK!

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 13:57

EVAK ir Eiropas Veselības Apdrošināšanas karte, ko, uzrādot visās Eiropas Savienības un Šveices ārstniecības iestādēs, var saņemt neatliekamo un nepieciešamo medicīnisko palīdzību tādos apmēros, kādos tā ir noteikta vietējās valsts slimnīcās par velti! Pašu karti izsniedz bez maksas, tāpēc neizņemt būtu tīrais neprāts, it sevišķi, ja es braukāju apkārt pa Eiropu. Pieteikšanās arī notiek caur internetu, aizpildot anketu VOAVA mājaslapā.

Pieteicos uz šo karti pirms braucu uz Slovākiju slēpot, taču tā sagadījās, ka EVAK man tika izsniegts tieši 2 dienas pēc izbraukšanas. EVAK izsniegšana notiek 15 dienas pēc pieteikšanās uz to un tā kā tiku vēlu informēts, tad uz rokas es to karti nedabūju. Toties, kā mēļoja, karte strādājot arī personīgi neuzrādot, tāpēc droši aizbraucu slēpot bez kartes. Palīdzības sniegšana nebija vajadzīga, tāpēc neizdevās notestēt vai tā ir taisnība. Pēc brauciena īsti nebija jēgas doties pakaļ tai kartei, tāpēc tikai tagad izdomāju, ka jāpameklē kur un kā viņu izsniedz. Izrādījās – izsniedz Cēsu ielā 31 – tieši man pa ceļam, kur es katru dienu eju garām.

Aizgāju, nebija nekāda rinda, bija jāparakstās par saņemšanu un varu bāzt makā spīdīgu kartiņu ar manu vārdu, uzvārdu un dažādiem VOAVA kodiem. Dīvaini, bet EVAK ir pilnīgi latviski, tāpēc, man grūti stādīties priekšā, kā viņu var izlasīt cilvēks, piemēram, Portugālē vai Grieķijā, kas nemāk latviski. Pameklējot internetā atrodu, ka jā, visās valodās ir viena standarta forma ar vienādiem laukiem. Kartiņa standartā izskatās šādi:
EVAK (EHIC)

Advertisements

6 komentāri »

 1. Es ar visu laiku gribu tai pieteikties, bet, protams, sanāk atlikt un tā.. Laikam tas jāizbeidz!

  Komentārs by OreMan — 2009-04-3 @ 20:22

 2. Nū… aizpildi anketu internetā! Tas ir tik grūti? Pēc tam gan jau atradīsi kautkad laiku aiziet pakaļ kartiņai.

  Komentārs by Sandis — 2009-04-3 @ 21:17

 3. Nu jā, nebiju painteresējies, ka var arī netā pieteikties. Tagad done!

  Komentārs by OreMan — 2009-04-3 @ 21:31

 4. Neesmu neko pētījis par šo jautājumu, bet te tiek rakstīts, ka var saņemt palīdzību, kas vietējā valsts slimnīcā būtu par velti… Kas LV ir par velti izņemot neatliekamo medicīnisko palīdzību?

  Komentārs by MrSmith — 2009-04-4 @ 16:40

 5. Varbūt Tev taisnība un esmu neveikli formulējis teikumu: EVAK dod tiesības saņemt identisku palīdzību, kāda tiek sagādāta katras ES + Šveice valsts pilsonim viņa slimnīcā bez papildus samaksām, kā piemēram, apdrošināšana un neatliekamās palīdzības sniegšana. Tādējādi “par velti” būtu tās papildus izmaksas, kas tiek pierēķinātas klāt kā valsts nerezidentam, ja tu nevaru parādīt EVAK karti.

  Lielākoties tas attiecas uz neatliekamo palīdzību. Teiksim, uz kalna salauz kāju un vēlāk izrādās, ka tev slimnīcai jāsamaksā par transportēšanu un ārstniecības pakalpojumu sniegšanu pilnā apmērā, jo nav nekāda apdrošināšanas karte.

  Komentārs by Sandis — 2009-04-4 @ 16:52

 6. Papētīju pats un secināju, ka EVAK nevajag, ja pērk apdrošināšanu, savukārt, apdrošināšanu vajag papildus EVAK, ja ir vēl vēlme samazināt savu līdzfinansējuma daļu līdz 0 vai arī “ekstrēmajos” sporta veidos. EVAK tādos gadījumos, kā kalnu slēpošana, kad ir vajadzīgs vēl arī transports no kalna, īpaši nepalīdzēs vai palīdzēs tikai daļēji.

  Komentārs by MrSmith — 2009-04-6 @ 15:27


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: