Viedumu Vietne ar Sandi

2009-03-23

Mūžīgais dzinējs

Filed under: Tech — Sandis @ 16:00

Šajā nedēļas nogalē ar brāli bijām pieķērušies mūžīgā dzinēja konstruēšanai. Plāns bija diezgan triviāls – eksperimentēt ar variantiem kā likt magnētiem vienam otru dzīt uz priekšu. Eksperimentam tika sarūpēti 9 mazi ferrīta magnētiņi no padomju laikā ražoto mēbeļu durvju detaļas. Eksperimenta mērķis – pablēņoties ar magnētiem. 🙂 Atvēlētais laiks – viens vakars gudrām sarunām un praktiskiem eksperimentiem.

Eksperimenta teorētiskais pamats (vai arī no pirksta izzīsti maldi :)) bija iedomātā ideja: diviem magnētiem savstarpēji pievelkoties un atgrūžoties ir vienāds spēks F, bet, ja vienā pusē ir 2 magnēti vai spēcīgāks magnēts, tad spēku samērs F<Fs, kur Fs=spēcīgāka magnēta spēks un kādam no ķermeņiem vajadzētu kustēties atbilstošajā virzienā ar lielāku ātrumu/spēku nekā otram.

Pēc šādas domas uz apaļas virsmas tika izvietoti magnēti ap riņķa malu, kuri centās pievilkties pie centrā novietota magnēta. Kas to būtu domājis, šitas eksperiments neizdevās. 😀

Pēc šīs neveiksmes radās ideja otrai konstrukcijai. No kartona tika izgrieztas divas kvadrātiskas plāksnītes, kurām abām tika iegriezts vienā sānā un pēc tam šajā iegriezumā abas plāksnītes tika savienotas. Sanāca tāds telpisks X, kuru varētu salīdzināt ar koordinātu asīm ar 4 kvadrantiem. Visi magnēti bija aptuveni 2,5x1x0,5 cm lieli un neko spēcīgi, tāpēc salikti kopā pa pievelkošajām malām izveidojot 2,5x1x1 cm lielu magnētisku bloku. Pēc tam šie te bloki tika sadalīti pa diviem un salikti gar X malām tā ka abi bloki skatītos viens uz otru pa pievilkšanās taisni, bet tajā pašā laikā būtu ar nobīdi – viens bloku pāris 1. un 3. kvadrantā, otrs bloku pāris 2. un 4. kvadrantā. Sanāk tā, ka ar sāniem magnēti cenšas atstumties savā starpā no blakus kvadranta un pievilkties pie pretējā kvadranta pagriežoties pa 45 grādiem.

Iekarot diegā šo te “rotoru” varēja redzēt kā viņš griežas, kamēr nebija uztinis sevi uz diega. Daļējs panākums! 🙂 Kautkad nākotnē plānojās uzlikt tos magnētus ap vēja rādītāja asi un pamēģināt uzģenerēt strāvu. 😀

Advertisements

8 komentāri »

 1. Vismaz mazajiem bērniem ir ko darīt 😀

  Komentārs by salviz — 2009-03-23 @ 16:03

 2. Tev būtu jāiepazīstas ar profesora A. Einšteina rezultātiem..

  Komentārs by OreMan — 2009-03-23 @ 20:47

 3. Kurā eksperimenta brīdī tieši parādās mūžīgā dzinēja princips?

  Komentārs by MrSmith — 2009-03-24 @ 9:16

 4. Es metu izaicinājumu sakot, ka pēdējā no diviem.

  Komentārs by Sandis — 2009-03-24 @ 14:20

 5. Pirms kkādiem pāris gadiem slashdotā bija raksts par “tipa” mūžīgo dzinēju, ko kāds japānis izfigurējis. Proti, magnēti salikti specifiskā izvietojumā uz rotējoša diska, blakus viens spēcīgs stacionārs (elektro)magnēts. Palaižot visu to griezties, it kā dabūja laukā vairāk elektrības nekā lika iekšā.

  Neatceros kā tas daikts bija nosaukts, bet man tikai pēc kāda laika pieleca, ka acīmredzot “liekā” enerģija nāk no magnētiskā lauka spēka — un jautājums ir par to, cik un kā tas vājinās ar laiku.

  Bet anyway tas laikam bija triks, jo tas japānis kaut ko runāja par to, ka viņam ir kontrakti šadus dzinējiņus likt, piemēram, ventilatoros, bet nekas tālāk par to netika dzirdēts.

  Komentārs by Grrr — 2009-03-29 @ 21:51

 6. Internets ir pilns ar tādiem elektromagnēta ratiem – gūglē var atrast pēc “Bedini Monopole”. Visādi cilvēki tādus būvē un raksta vai komentē par “tas ir brīnums, ka tāds strādā” un “ja tādu uzbūvētu lielāku, tas ražotu baigo strāvu”. tieši “cik” lielāku tādu ratu vajadzētu, lai būtu strāvas atdeve, cik ilgi tas darbotos, neviens nesaka.

  Konkrēto japāņa izgudrojumu var aplūkot šeit.

  Komentārs by Sandis — 2009-03-30 @ 11:32

 7. Naftas magnāti tak nepieļaus ko tādu, kā mūžīgais dzinējs, kas griežas pateicoties magnētu spēkam, jo tad nevienam vairs nevajadzētu naftu … ja arī kāds kaut ko tādu uztaisa, ātri vien tiek apklusināts, vai pat “likvidēts” … šāds dzinējs būtu ļoti efektīvs! Lēta elektrība, automašīnas darbojas bez degvielas… Bet kamēr pasaulē visu noteiks nafta, tikmēr tādu brīnumu nebūs.

  Komentārs by Andris — 2011-11-26 @ 13:38

 8. pārdodu mūžīgo dzinēju tel. 28485244

  Komentārs by andris andersons — 2012-03-1 @ 15:53


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: