Viedumu Vietne ar Sandi

2009-02-3

7 cilvēku tipi draugiem.lv

Filed under: Izklaide — Sandis @ 23:27

Sērfojot pa draugiem.lv ir iespējams aplūkot dažādu cilvēku profilus jeb redzēt to, ko katrs cilvēks ir gatavs par sevi publiskot. Tendences ir ļoti atšķirīgas, cieša ir saistība ar faktu, kādam nolūkam cilvēks ir reģistrējies draugos, taču diegan uzskatāmi cilvēku publiku, kas uzturas draugiem.lv virtuāljā vidē var klasificēt noteiktās grupās:

1. personas profils sniedz reālu ieskatu viņa dzīvē, filozofijā. Pieejamās bildes ir no dažādiem draugu tusiņiem, izbraucieniem utmt. īsāk sakot tiek publicēti dažādi pašmāju foto neko piepušķojot un neko nepārspīlējot.
2. persona, kas savu dzīvi vēlas uzskaistināt un pasniegt kā uz skaistas paplātes. Personai ir ļoti svarīgs savs PR, tādēļ bildes, kas paredzētas publiskošanai tiek rūpīgi atlasītas, apstrādātas fotošopā vai citā foto apstrādes programmā, dzēsti nevēlemie komentāri.
bikini3. meitene meklējās – tiek publicētās bildes cik iespējams minimālā apģērbā, dīvainās pozās un draugos ir pilns ar ārzemniekiem.
douchebag4. persona, kurai nav nekas slēpjams – draugos tiek publicētas bildes no ikviena pasākuma. Īpaši tas attiecas ja uzrodas otra puse. Profilā, protams, ir pāra bučojošā bilde. Tad ir galerijas – “mans mīļotais”, “balodīši”, “mūsu pirmie Ziemassvētki”, “mūsu pirmais brauciens” utml. Piemetināšu – diegan kretinējoši.
5. persona nevēlas sevi īpaši publiskot, bet reģistrējas draugos, lai paložņātu pa citiem profiliem. Parasti šādiem cilvēkiem nav sava albuma, profila bilde ir nenozīmīga un draugu skaits ir ļoti simbolisks.
6. persona reklamē sevi vai savu biznesu. Šie cilvēki ir atraduši vietu, kur meklēt potenciālos klientus. Parasti fotogrāfi un citi radošo profesiju pārstāvji. Galerijā aplūkojams piedāvātais produkts.
7. persona, kas vēlas sev piesaistīt uzmanību da jebkādā veidā publiskojot visneiedomājamākos foto, lai tikai uztaisītu sev lielu statistiku.

14 komentāri »

 1. diezgan precīzi esi aprakstījis

  Komentārs by stfu — 2009-02-4 @ 0:27

 2. Nepiederu īsti nevienai no šīm kategorijām, jo draugos esmu, lai būtu ērtāk sazināties ar izpilditājiem, teiksim. Un albumā bilžu ar nav. 🙂

  Komentārs by Džūle — 2009-02-4 @ 0:53

 3. Kāpēc meitens meklētājas?! Vai tad vīrieši meklētāji nav?! ui.. un kā vēl! 😉
  Ja es vēlētos sevi pie kādas grupas klasificēt, man to būtu grūti izdarīt :p

  Komentārs by otra Laura — 2009-02-4 @ 1:33

 4. Drīzāk jau vajadzētu 7×7 cilvēku tipi 🙂

  Komentārs by Toms — 2009-02-4 @ 1:55

 5. Otra Laura, piekrītu tāda grupa tiešām eksistē. Džekiem, kuri meklē parasti zem profila rakstīts “meklēju mīļumu” vai kas tamlīdzīgs vai arī informācija par sevi izvērsta kā iepazīšanās sludinājums. Un ir jau vēl arī tādi slīpētie, kas neraksta tekstus, bet toties galerijā saliek bildes ar bembjiem un citām aci saistošām lietām.
  Bet…diemžēl, nevaru nepiekrist, ka šādu meiteņu ir stipri vairāk, nekā džeku:(

  Komentārs by laura — 2009-02-4 @ 10:04

 6. Vēl varētu piemest vienu tipu – tie, kas vāc pēc iespējas lielāku paziņu skaitu. Tas nekas, ja tikai 1 reizi mūžā ar konkrēto cilvēku ir runāts un nav pat doma painteresēties kā iet šim cilvēkam. Laikam to dara, lai radītu kādu ilūziju (sev? citiem?), ka pasaulē ir vairāk cilvēku, kas ar šo personu ir draugi…

  Komentārs by Thezeezee — 2009-02-4 @ 10:27

 7. Apraksti labi, bet tiešām daži iztrūkstas 😉
  Pašam laikam sanāk no vairākiem kombinācija 😀

  Komentārs by salviz — 2009-02-4 @ 10:49

 8. šit happens, draugiem.lv sakens!

  Komentārs by Renards — 2009-02-4 @ 15:26

 9. Draugiem.lv tīri ieeju tikai apskatīt jaunākās vēstules un bildes.

  Komentārs by admin — 2009-02-4 @ 17:01

 10. Dažiem škiet-jo vairāk cilvēki draugos, jo krutāks es esmu!

  Komentārs by rihs — 2009-02-5 @ 10:15

 11. Nu jā, to tipu jau ir krietni vairāk, bet domāju, ka te ir apskatīti visi pamati, lai varētu sakombinēt arī tos pārējos 🙂

  Komentārs by Sandis — 2009-02-5 @ 23:56

 12. 5 tipam ir apakštips kuriem profila bildes vispār nav 😉

  Komentārs by Gints Plivna — 2009-02-6 @ 18:38

 13. nu tā jau varētu būt bezgalīgi daudz tipi ar apakštipiem:)

  Komentārs by laura — 2009-02-7 @ 12:15

 14. Vispār man ir iebildums… jo atļaušos piebilst, ka 3. kategorija vismas 95% gadījumu ir viltus profili ar neīstām i-netā nokopētām bildēm. Sandi, man likās, ka tādas lietas Tu pamani 😉 Un, starp citu, tādu profilu ir daudz, daudz vairāk, nekā mēs iedomājamies 😉 (vismaz es) Šādi profili solidaritātes vai kā tamlīdzīga pēc aicina un apstiprina viens otru draugos, lai paplašinātu pieejamo profilu jeb draugu draugu loku. Mērķis – iespēja anonīmi apskatīt kādu profilu vai arī reizēm (ja plikāka bilde) pašapliecināties sarakastoties ar tiem pašiem “draugiem ārzemniekiem” vai vēl sazin ko. Pamatojumi šādai sevis slēpšanai var būt visdažādākie: skatīt bijušās otrās puses, neatklājot, ka viņu dzīve joprojām interesē… skatīt cilvēkus, ar ko saskaries darba darīšanās… utt.

  Bet enīvei, cepums Sandim par raksta tematiku 🙂 Man vismaz bija interesanti lasīt savu dalību draugos aizstāvošos lasītāju komentārus ;D

  Komentārs by minikin — 2009-02-12 @ 10:45


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: