Viedumu Vietne ar Sandi

2009-01-5

Biju Berlīnē un atgriezos pēc gada

Filed under: Izklaide, Sadzīve — Sandis @ 14:59

Sagaidīt jauno gadu biju devies uz citu valsti kopā ar savu draudzeni Lauru. Šī valsts bija Vācija, kur tās galvaspilsētā Berlīnē tika rīkots liels ielu tusiņš sakarā ar gadu maiņu. Neba tusiņa pēc tieši tur braucām, bet vairāk tāpēc, ka vasarā bija lētas aviobiļetes – vienkārši paveicās ar grandioza tusiņa būšanu. Par tusiņa eksistenci uzzināju aptuveni dažas nedēļas pirms aizbraukšanas. Ja vien nebūtu tik traki auksts, tad varbūt arī tusiņš būtu apmeklēts ilgāk par divām stundām, taču arī šajās divās stundās bija daudz iespaidu ko gūt. Bet sākšu ar visu no sākuma.

Izlidošana notika 31. decembrī un principā visa diena tika veltīta vecā gada sagaidīšanai pilsētā. Vispirms tika braukts no Tēgeles lidostas uz viesnīcu, kas atradās pašā pilsētas centrā. Jāpiebilst, ka viesnīca nebija lēta, bet bija pietiekami lēta salīdzinot ar citām viesnīcām. Vienīgais āķis bija tas, ka viesnīca bija reliģiski orientēta, bet tas netraucēja. 🙂 Otrs brīnums bija tas, ka vecgada vakarā vakariņās bija iespējams ēst skābus kāpostus ar kartupeļiem – manuprāt, tradicionālo latvju vecgada vakara ēdienu. Jāteic, ka šī diena kopumā bija diezgan mierīga un bez lieliem piedzīvojumiem.

Vakarā, ejot uz Tiergartenas parku, tapa skaidrs, cik liels pasākums tiek plānots. Cilvēku pūļi bija visur, gan pie viesnīcas, gan ielās, gan parkā, gan stacijās. Tas vēl nebūtu tas trakākais. Ļoti daudziem no šiem svinētājiem bija sagādāta pirotehnika, kuru pat tirgoja turpat uz ielas. Tad nu pilnīgā anarhijā un kontroles trūkumā šī te pirotehnika tika arī palaista un spridzināta vairākas stundas pirms jaunā gada sākuma.

Bija interesanti noskatīties kā policists vienkārši stāv ielas malā un vēro desmit gabalus vīriešu, kas ielas vidū nepārtraukti uzstāda šāviņus un palaiž tos. Vēl interesantāk bija vērot, kā ik pa brīdim parādās un atkal tālienē izzūd policijas patruļmašīnas, ātrās palīdzības un ugunsdzēsēju automašīnas ar ieslēgtām bākugunīm acīmredzami dodoties uz izsaukuma vietām. Pilnīgs haoss. Pie pašas Tiergartenas pirotehnikas palaišana bija izraisījusi diezgan blīvu miglu uz visas ielas.

Uguņošana uz ielas
Policijas patruļa

Šīs abas bildes ir tikai no ielas pie Tiergartenas parka. Pašā Tiergartenas parkā 17. jūnija iela pilnībā bija atvēlēta gājējiem, dzērājiem, tusētājiem, pirotehniķiem, alus darītājiem, diskotēku teltīm un ielu tirgotājiem. Vēl RTL bija uzbūvējuši 3 skatuves no kurām uz divām bija dīdžēji bet uz vienas bija dzīvā mūzika. Diemžēl lielākoties tie bija vietējie vācu izpildītāji, kas izpildīja šlāgerus. Es biju patrāpījies pie skatuves, kad tur uzstājās Olafs Henings un dziedāja “Cowboy & Indianer”. Šo nosaukumu un izpildītāju es tikko atradu internetā, meklējot pēc dziesmas piedziedājuma vārdiem, ko dziedāja viss pūlis ap skatuvi: “komm hol das laso raus”. Katrā ziņā tas bija interesanti. Aiz dzīvās mūzikas skatuves bija uzstādīts arī liels panorāmas rats, kurš bija biezi apmeklēts. Mēs gan neriskējām tajā kāpt, jo jau uz zemes bija auksti, tad lēnām griežoties mēs nosaltu vēl vairāk.

Panorāmas rats Moulin Rouge

Par gaidāmās uguņošanas apjomu liecināja jau tas, ka priekš uguņošanas bija izolēts vesels kvartāls, kuru apsargāja policistu barjera. Tiesa, galarezultāts nebija tik iespaidīgs, kā cerēts, jo uguņošana notika diezgan zemu un mūsu tā brīža pozīcijai priekšā bija koks.

Uguņošana tuvumā
Uguņošana tālumā

Visa pasākuma rezultātā atkritumu kaudze, ko uzģenerēja šis pūlis, bija vienkārši katastrofāla. Izlietotā pirotehnika, šampanieša pudeles, kas sasistas pret zemi, plastmasas glāzītes, konfetti, cimdi, zari, drātis un citas sadzīves mantas uz zemes bija tādā vairumā, ka veidoja pašas savu segumu virs bruģa un asfalta.

Atkritumu jūra
)

Nākamā diena jeb 1. janvāris pēc pamošanās tika veltīta tūrismam. Šeit ļoti noderēja jau lidostā iegādātā City Tour Card, jeb biļete, kas atļauj pārvietoties pa Berlīnes AB zonām 48 stundas no aktivizēšanas mirkļa. Trīs dienu ceļojumam ļoti laba izvēle. Pateicoties šai kartei, varējām kāpt un braukāties ar visiem iespējamiem sabiedriskajiem transportiem. Klāt vēl tika iedota karte ar visiem tūristu objektiem, tā ka varēja izbraukt papildus maksas SightSeeing trasi ar alternatīvām metodēm. Veicām arī apbraukšanu apkārt pilsētai ar vilcienu S42.

Aizbraucām arī apskatīties 17. jūnija ielas izskatu pēc svinībām. Mums par brīnumu, tīrītāju brigāde no vienas ielu slaukāmās mašīnītes, viena traktora ar lāpstu, viena liela atkritumu savācēja, dažiem metālu konteineriem (kas gan mainījās) un vēl diviem cilvēkiem (viens ar lāpstu, otrs ar birsti), pusdienlaikā tieši kā nobeidza savus tīrīšanas darbus. Uz ielas vēl arvien varēja manīt stikla pudeļu lauskas, taču vīri ar birsti un lāpstu steidzās tos uzlasīt.

Vakarā atgadījās interesants notikums vienā no Fish&Chips ēstuvēm, kurai palaimējās iet garām. Sakarā ar slēgšanās ciet laiku, džeki neizpārdoto produkciju pārdeva pa 1 eiro. Sagrābāmies maizītes, kas citādi maksā divus un vairāk eiro. Tas vedina uz domu, ka šādas situācijas jāatceras un jāizmanto turpmākajos ceļojumos.

Trešā diena tika veltīta iepirkšanās skrējienam un atlidošanai uz Latviju. Pateicoties Berlīnes ātrajai satiksmei un janvāra atlaižu bumam, vismaz Laurai pamatīgi noveicās. Kleitas, krekli, jaciņas, rotaslietas – katra par 5 eiro. Piedāvājums vīriešiem gan bija krietni nabadzīgāks, jo manis iegādātā jaciņa maksāja 20 latus (50% atlaide no 40 latiem).

Tas tad arī viss – esam laimīgi, atpūtušies un iepirkušies atpakaļ Latvijā.

Advertisements

4 komentāri »

 1. Jāpiebilst, ka viesnīca nebija lēta, bet bija pietiekami lēta salīdzinot ar citām viesnīcām.. Ar ko tad salīdzināji tad, kad sanāca ne-lēta, ja ne ar viesnīcām? Ar tramvaja biļeti? 😀

  Nja, pirkt kaut kādu štruntu par 20 latiem.. Tā neko bagātnieks kāds te.

  Komentārs by OreMan — 2009-01-5 @ 21:03

 2. Sandis patiesībā tika ne tikai pie jaciņas, bet arī pie džemperīša, biksēm un diviem cimdiņiem:)
  Un Edgar…tu vēl neesi redzējis džemperīti…!?

  Komentārs by laura — 2009-01-5 @ 22:51

 3. Ineteresanta situācija ar 1 euro cenu 🙂 tikai nezinu, vai arī citviet kaut kas tamlīdzīgs novērojams. Man liekas, ka vieglāk nokaulēties dienas laikā, nekā šadu brīnumu piedzīvot vakara stundās :))

  Man vienīgi tos zoodārza dzīvnieciņus žēl…

  Komentārs by minikin — 2009-01-6 @ 13:19

 4. nu malači malači 😉

  Komentārs by salviz — 2009-01-6 @ 19:11


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: