Viedumu Vietne ar Sandi

2008-12-11

Atkal okupēti

Filed under: Politika — Sandis @ 2:30

Iespējams, virsraksts pārāk kliedzošs, bet kā lai savādāk nosauc atļauju citām valstīm un organizācijām iejaukties mūsu ekonomiskajos lēmumos?

Ne tikai Starptautiskais Valūtas fonds katru nedēļu pārbaudīs mūsu institūciju darbību atbilstību savām interešu programmām, bet arī Zviedrijas valdība varēs iejaukties mūsu izdotajos lēmumos. Mēs iegūstam – naudu, aizdevumu un darbības programmu, ko uzskatām par mūs glābjošu no “krīzes”. SVF iegūst aizdevumu procentu maksātāju, Zviedrija iegūst tiesības pārvaldīt tirgu, lai tas galīgi neaizietu pa burbuli, neizraisītu destrukciju skandināvijas kopējā tirgū un būtu iespējams atgūt ieliktās investīcijas.

Šovakar skatījos “Kas notiek Latvijā?”, kur, protams, šī bija aktuālākā tēma. Sākšu ar premjerministra Godmaņa analīzi – manuprāt, šim cilvēkam viss rādās balts un melns. Te ir tas, te ir šitas, ja jūs neizvēlēsities šo te, tad būs liela dimba, bet es jums neko neuzspiežu. Dokumentus, par ko ir jāizlemj, mēs nevienam nerādam un tāpat mums ir pietiekami daudz balsu, lai arī parlamentā šo te apstiprinātu. Mēs par visu plānojām, zinājām un rīkojāmies jau sen, bet lēmumi ir jāpieņem steidzami un tūlīt, jo vairs nav laika. Bezsakars! Viņš tā arī nespēja atbildēt kāpēc neviens viņam neuzticas.

Pirms Parex pārņemšanas, manuprāt, nekur neparādījās šādi te izlēcieni, ka mums jāņem daudz naudas no ārējiem avotiem. Pārņēmās Parex, ielikās 200 miljoni, atklājās, ka vajag vēl un tad panesās ķēdīte. Laikam kādam vajadzēja izņemt no bankas savu naudu apmēros, kas lielāki par 50000 eur? Vismaz izklausās ticami, jo tagad, pēkšņi, valstij vajag par 1 miljardu samazināt tēriņus.

Paskatoties neseno Slaktera interviju Bloomberg un tagad redzot Godmaņa izturēšanos televīzijā, varbūt kādam liekas, ka pareizie cilvēki turpina darīt pareizas lietas. Man izskatās, ka daži cilvēki turpina darīt sava šaurā loka lietas neklausoties nevienā citā, izņemot autoritātes, kurām vajag palaizīt pakaļas. Un sūdzas, ka trūkst dialoga, kuru paši neveicina. Interesanta bija diskusija starp kādu augstskolas ekonomikas pasniedzēju un Godmani, kur Godmanis parādīja, ka pašmāju ekonomisti viņa izpratnē ir nekompetenti, jo nav paredzējuši šādu attīstību kā to ir (tagad?) veikuši SVF un/vai Zviedrijas eksperti. Savukārt pasniedzējs norādīja, ka jau gadu vai pusgadu eksperti ir sūtījuši drūmās prognozes ar ierosinājumiem un priekšlikumiem kautko darīt lietas labā, bet nav saņēmuši nekādu atbildi.

Citējot Raitu Karnīti no šī video: Valdība, kura patiesībā ir atbildīga par to situāciju, kādā ir nonākusi sabiedrība, šo valstī iestājušos problēmu atkal risina uz sabiedrības rēķina.

Advertisements

6 komentāri »

 1. par parex domaaju, ka vajadzeeja ļaut nomirt dabiigi, bet Godmanim nav ne vainas. ta vismaz rada sajuutu ka cenšas dariit ko lietas labā.

  Komentārs by sid.id — 2008-12-11 @ 2:44

 2. Ar tautu vienmēr var manipulēt, tāpēc būtu muļķīgi iedomāties, ka kādreiz pār Latviju ir valdījis neietekmēts, savu interešu pārstāvošs latviešu tautas vairākums. Ja mēs nemainīsimies, tad nemainīsies arī mūsu valsts 🙂

  Komentārs by ish — 2008-12-11 @ 3:13

 3. `Viņš tā arī nespēja atbildēt kāpēc neviens viņam neuzticas` <– uz šādu aplamību jau grūti atbildēt.. ja nu vienīgi ar `Nekorekti ievaddati!`

  Komentārs by OreMan — 2008-12-11 @ 11:06

 4. Karnīte pateica vēl vienu būtisku lietu: rudenī mūsu valdība pateica, ka ar banku glābšanu nenodarbosies. Krievi, kas savu naudu glabāja Pareksā, sāka to izņemt un noguldīt to valstu bankās, kas solīja glābt savas bankas. Tālāk jau panesās ķēdīte, kas sagrāva jau tā ne visai stabilo Latvijas situāciju.
  Islande arī nobrauca uz leju līdzīgā veidā, viņus tikai Anglijas valdība tā smalki paklupināja, arestējot vienas no trim viņu banku aktīvus UK.

  Komentārs by egleskoks — 2008-12-20 @ 1:05

 5. Hello Dear,
  Komplimentu dienas jums.
  100% projekta finansējuma nodrošinātos un nenodrošinātos aizdevumus pieejamus mūsu daudziem klientiem visā pasaulē, nenoliedzot savu kredīta score.With mūsu elastīgu aizdevumu paketes aizdevumus var apstrādāt un līdzekļi, kas pārskaitīti uz aizņēmēju, cik drīz vien iespējams. Mēs darbojas skaidrs, elastīgas, caurskatāmas un saprotamā veidā. Mēs piedāvājam ļoti zemu procentu, ņemot vērā notiekošo saimnieciskās darbības pasliktināšanās (Reccession) lielākajā daļā valstu pasaulē. jums gulēt naktī satraucoša kā nokļūt legit aizdevumu aizdevējs? Jūs esat nokošana jūsu nagus domāšana, kā iegūt ātri kredītu? Tā vietā, pukstēšana sevi uz augšu, sazinieties ar atzinumu, sazinieties ar mūsu speciālistiem pēc padoma, un finanses planning.If jums ir nepieciešams ātrs kredīts sazinieties ar mums pa e-pastu: cossyloanfirm@gmail.com

  Kredīta pieteikuma forma

  Vārds un uzvārds ………….
  Valsts: ……….
  Vecums :……………
  Sekss :……..
  Tālruņa :…….
  Mobile :……
  Pieprasītā summa: ….
  Aizdevuma termiņš: …….
  Aizdevuma mērķi ………
  Ikmēneša ienākumi ……………..
  E-pasts ID ……………..
  Mēs vēlamies, lai jūs pārliecinātos, ka Jums aizpildīt kredīta formu iepriekš, lai mēs varētu sākt savu kredīta pārvedums uzreiz labi.
  Paldies
  Mr Kingsley Kizzo
  Vispārējās konsultants;

  Komentārs by aizdevuma piedāvājumu. — 2010-07-16 @ 14:55

 6. labdien
  Es esmu Mr Jack Walman, likumīgu privātu aizdevumu aizdevējs ar atšķirību, Dievs baidoties cilvēks, es varu piedāvāt aizdevumus 2 % procentu likmi. Ja ir interese saņemt atpakaļ uz mani tagad pa e-pastu: jackwalman93@gmail.com

  Komentārs by Jack Walman — 2013-12-30 @ 18:09


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: