Viedumu Vietne ar Sandi

2008-12-7

Salsa, daži soļi

Filed under: Izklaide — Sandis @ 4:09

Šis raksts ir atgādinājums man pašam, kādus soļus es esmu iemācījies salsā, lai neaizmirstu un varētu atcerēties “kas ir kas” pēc nosaukuma. Vajadzības gadījumā pielabošu (pēc atsauksmēm komentāros). Soļi ir kungam, kas tikai mācās 😉 Drošvien, ka daudzus soļus var kombinēt un pāriet uz savādākām kustībām, bet to es vēl nemāku un tātad neaprakstu.

“Mambo”, visas salsas pamatsolis, nezinātājiem skatīt šeit.

“Sānsolis”, “Kukarača”, “Rumbas solis”. Pamatsolis uz sāniem. Jātaisa pa vienai reizei uz katru pusi pirms mainīt soli, sākot ar pirmo kustību pa kreisi.
Demonstrācija:

“Kumbija”. Kautkāds sviests, līdzīgs sambas pamatsolim – viena kājiņa aiz otras liekot iekšceliņa kāju aiz ārējās malas kājas (par iekšceliņu uzskatot to vietu, kas starp kājām, un ārējo malu par to malu kas ir, piemēram, aiz kreisās kājas skatoties no labās kājas puses). Arī taisa pa divām kustībām (vienu uz kreiso, vienu uz labo) pirms mainīt. Griežoties ķermenis pagriežās ieslīpi (~45 grādi) ar muguru pret ārmalu.

Atpakaļsolis. Šajā demonstrācijas lapā tas ir nodalīts kā atsevišķs solis, tāpēc pieminu.

Dāmas zemrokas grieziens. Mambo 1-3 soļu laikā kungs izdara kustību ar savu kreiso roku virzot dāmas roku vispirms uz leju un pēc tam paceļot ~ acu augstumā un griežot virs viņas galvas. 6-7 soļu laikā dāma izgriezīsies – jāpalīdz viņai ar (viņas labās) rokas virzīšanu virs viņas galvas. Jāatceras atlaist labā roka (es to daru pusautomātiski pēc izjūtas, bet, ja jāapraksta, tad laikam ir šitā 😀 ).
Demonstrācija slēgtajā satvērienā:

Stop & Go. Standartsolī 1-3 soļi tiek sperti “uz priekšu”. Sākot stop & go kungs liek kreiso kāju atpakaļ, lietojot “atpakaļsoli”. Ne gluži taisnās stingrās rokās pavelkot dāmu brīdī, kad viņa 1-3 solī sper savus soļus atpakaļ, iegriežot uz labo pusi ar abām rokām pāri galvai, viņa ietinās pie kunga labā sāna. Izdejo vienu soli atpakaļ un tad viņa jāgriež uz kreiso pusi tāpat atpakaļ, lai viņa nonāktu priekšpusē, kur bijusi. Kungs dejo tikai atpakaļsoli, var piedomāt par rokām, griezieniem. Pirms tam, kad dāma ir nonākusi izejas pozīcijās, pāris sekundes iepriekš jāaptver, ka šeit gājiens beidzas un kopā ar nākamo kustību jāizdomā, lai automātā neturpinātu atpakaļsoli. Principā, nekas slikts jau nebūs, tikai atkal tiks izdejots Stop&Go. 🙂

Stop & Go ar griezienu. Tāpat kā zemrokas griezienā, izgriež dāmu, tikai šoreiz neatlaiž labo roku. Rezultātā rodas tāds dīvains “samudžināts stāvoklis” (kuru saucot par “hammerlock” 😮 ), kad rokas ir krusteniski un labā roka tur dāmas roku aiz muguras. Kungs izdejo atpakaļsoļa pirmo daļu un tad, kustoties apmēram tur, kur dāma stāvēja, tikai pa kreisi, izgriež viņu uz labo pusi. Kungs nonāk 90 grādu leņķī pret savu iepriekšējo pozīciju un, izdejojot atpakaļsoli, paskatās uz partneri. Tad kungs griež dāmu atpakaļ un nonāk izejas pozīcijās. Abas divas rokas jātur ciet un nav jālaiž vaļā. Lai izietu no šī soļa, pēdējā (atpakaļ) grieziena laikā ir jāsamaina rokas.

“El Uno”. 5-6 soļu laikā jāsāk atpakaļsolis un kungam labajā rokā jābūt dāmas labajai rokai. Atkal notiek “pavilkšana”, tikai dāmas iešanas brīdī viņas roka tiek vesta “zemāk” dodot norādi, ka viņai jāpagriež mugura (ja roka netiek nolaista zemāk, dāmai roka sāpīgi izgriežās 😦 ). Tad nu kungs atrodas dāmai aiz muguras un abi dejo atpakaļsoli uz sāniem. No gājiena var iziet pagriežot dāmu atpakaļ un samainot rokas. Cik paskatījos internetā, tad daudz labākas ir kubiešu salsas variācijas par el uno, jo tur tiek iepītas vēl papildus visādi griezieni, bet es vēl nemāku tik kompleksu gājienu.

“El Dos”. 5-6 soļu laikā jāsāk atpakaļsolis un kungam labajā rokā jābūt dāmas labajai rokai. Notiek “pavilkšana”, bet šoreiz dāmas roka tiek vadīta “pa augšu” liekot viņai izgriezties kungam vairāk “aiz muguras”. Kungs un dāma dejo atpakaļsoli uz sāniem, pirmajā piegājienā kungs paņem dāmas otru roku. Kad kungs grib, brīdī, kad dāma iet no labās puses uz kreiso, kungs var likt labo roku pāri savai galvai. Rezultātā sanāks dāma ar paceltām rokām kreisajā pusē. Tad to dāmu vajag izgriezt ar virs galvas paceltām rokām, lai viņa aizietu pie kunga labā sāna un galarezultātā rokas būtu aizliktas aiz galvas. Tiek izdejots viens solis atpakaļ un tad dāmu jāpagriež sev priekšā.
Demonstrācija:

Cross Body Lead. Dāmas apgriešana uz otru pusi. Pēc 1.ā soļa kungs atkāpjas atpakaļ izkāpjot ārā no iedomātās standarta staigāšanas uz labo pusi arvien velkot dāmu uz priekšu pa standarta ceļu. Atkāpšanās laikā kungs dāmu pagriež arī uz pretējo pusi. Brīdī, kad dāmai jātaisa 5-6 atmuguriski, kungs vienkārši iekāpj atpakaļ pozīcijā.
Demonstrācija:

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: