Viedumu Vietne ar Sandi

2008-11-28

Ministriju īpašumi ziemassvētkos

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 18:34

Šis raksts ir divās daļās. Pirmā ir žurnālistiskā daļa – tīri informējoši par faktiem, otrā – cenšos pēc iespējas objektīvāk paskaidrot savas domas par iepriekšminētājiem faktiem. Pats raksts ir atkal par nevajadzīgo ministriju īpašumiem, kas nodoti atsavināšanai. Tiesa, atkal tikai starp ministrijām, jo, laikam, ministrijām nepatīk rīkot izsoles.

Pats raksts cēlās no faktu secības, ka kopš es sakarā ar Aizsardzības ministrijas autoparka atsavināšanu uzzināju, kur atrodas atsavināmo mantu saraksts, reizi pa reizei turpināju ielūkoties kādas jaunas lietas ministrijas vēlas no sevis atbrīvot.

6. novembra sēdē tika ierosinātas šādu mantu atsavināšanas uzsākšanas (jau beidzies 2 nedēļu termiņš):

– Ekonomikas ministrija: Latvijas Nacionālais akreditācijas biroja rīcībā morāli un fiziski novecojušo tehniku – tumši zilu Škoda Forman GLX, 1994. gada ar nobraukumu 140062 km.

– Vides ministrija: Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrai piederošās nevajadzīgās automašīnas:
Nissan Primera, 1996. gada, 264tk km nobraukums;
Hyndai Galloper, 1998. gada, 433tk km nobraukums;
Volvo S70, 1998. gada, 345tk km nobraukums;
Ford Explorer, 1995. gada, 342tk km nobraukums;
Audi 100, 1983. gada, 493tk km nobraukums.

– Valsts kontrole vēlas atbrīvoties no datoriem un tīkla iekārtām:
7 gab. Dimension 1,4Ghz P4 ar 256mb atmiņu, 20gb cieto un oficiālo WindowsXP;
12 gab. D-Link 5 portu 10/100 komutatori (switch);
8 gab. D-Link DES-1005D 5 portu 10/100 komutatori (switch).

27. novembra sēdē tika ierosinātas šādu mantu atsavināšanas uzsākšanas:

– Ekonomikas ministrija: Valsts Būvinspekcijas rīcībā ir morāli un fiziski novecojusi tehnika, kas Valsts Būvinspekcijas vajadzībām netiek vairs izmantota. Minētā tehnika ir sudrabots Ford Escort, 1998. gada ar nobraukumu aptuveni mazliet zem 400 000km.

– Izglītības un Zinātnes ministrija atsavina vairāk nekā 3000 eksemplāru dažādu mācību literatūru. Es pat necentīšos uzskaitīt visu, saraksts atrodams šeit (doc formāts).

– Tieslietu ministrija atsavina kaudzi ar mikroskopiem, piemēram MBS – 1. Pilns saraksts atrodams šeit (doc formāts).

Informatīvā daļa noslēgta, tagad pie praktiskās. K. Streips nesen rakstīja, ka valsts amatpersonas iepērk automašīnas. Būtu baigi cienīgs solis no kādas ievēlētās amatpersonas, ja viņa dienesta vajadzībām neizsludinātu jaunus konkursus par jaunu a/m iepirkumiem, bet gan paņemtu kādu no šīm pieejamām “atsavināmajām” automašīnām. Liels PR solis, iegūta automašīna, neiztērēta nodokļu (mana!!!) maksātāju nauda. Ja grib “nenobrauktu” un “jaunāku” a/m, tad lai pērk paši – reku šīs a/m ir par velti (cik nu par remontu un benzīnu jāmaksā)!

Atradu arī vēl citu interesantu informāciju. Valsts iepirkumi un to arhīvs ir brīvi pieejams lapā www.iub.gov.lv. Es atradu 2 lapas (iepirkumi punkts elvē, valstsiepirkumi punkts elvē), kas to piedāvā par mēneša maksu 🙂 Tas ir, es domāju, ka šīs lapas piedāvā pa 30 latiem apskatīt tos pašus iepirkumus, ko publicē šī te valsts institūciju lapa. Ņemot vērā, ka es tās divas lapas atradu pirms valsts nodrošinātās lapas, laikam bizness iet no rokas 🙂

Iespējams, dokumentos rakstītais atbilst patiesībai, ka ~1998. gada automašīnas ir fiziski un morāli novecojušas. Ar to nobraukumu – 300-400tk pa Latvijas ceļiem tā tas varētu arī būt. Turklāt izskatās, ka ministriju pēdējie konkursi no IUB informācijas ir bijuši par automašīnu nomāšanu. Nemāku spriest, bet liekas, ka tas varētu būt izdevīgāk.

Valsts kontroles datori izskatās pat tīri ok, ja domā par rakstāmmašīnām – dokumentu sagatavošanas darbstacijām. Tikai – kas tie par ~20 gabaliem D-Link mazo sviču? Acīmredzot bijis kāds ļoti izsmalcināts tīkls, ja reiz atbrīvojoties no 7 datoriem brīvi paliek arī 20 sviči. Varbūt vienkārši bijis kāds apgreids… piemēram, visur kur ir bijuši tie 5 portīgie D-Linki, uzlikti kādi Cisco zvēri. Paskatamies IUB – Datakom 6.septembrī noslēdzis līgumu pēc uzvarēta konkursa par “Informācijas tehnoloģiju pakalpojumu pārvaldības sistēmas piegādi”. Šāviens debesīs: Atbrauca Datacom, uzstādīja “mantiņas”, nomainītie D-Linki krājās skapī līdz beidzot tika nolemti atsavināt.

Man īsti nav skaidrības kam man būtu jāsūta jautājumi, taču, man radās interese – vai es varu uzzināt, kur paliek šīs te atsavināšanai nodotās mantas? No demokrātijas caurspīdīguma viedokļa ministrijas īpašums ir publisks un par to kādam ir jāatskaitās, kā arī, man būtu jādabū kāda atbilde, ka, piemēram, automašīna A tika nodota institūcijas B rīcībā. Nevis notika kāda iekšējā izsole vai arī automašīna tika vienkārši norakstīta. Bet nu šī taču ir banānu republika, mūsējā “dzimtenīte” – man nav ticības, ka kāds pat vēlēsies par to atbildēt, un nav vēlēšanās ziedot laiku, lai “raktu” un sēdētu kādam uz nerviem.

Viss šitas otrās daļas informācijas kopums ir būvēts no zila gaisa uz principiālas neuzticēšanās bāzes valsts institūcijām, tā ka vai tas ir patiesi vai nav – nezinu.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: