Viedumu Vietne ar Sandi

2008-11-4

Biju Stokholmā

Filed under: Izklaide, Sadzīve — Sandis @ 17:44

Pagājušās nedēļas otro pusi lielākoties pavadīju mūsu kaimiņvalsts Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā, kur iekaroju veikalus, tūristu takas un vidējo austrumu iebraucēju simpātijas.

Sākšu ar atkāpi, sakot lielu paldies manam sponsoram-līdzbaucējai, bez kuras šis brauciens nebūtu iespējams 🙂

Agrā trešdienas rītā iekāpām lidmašīnā un attapāmies Ārlandē, milzīgā lidostā 50 kilometrus no Stokholmas. Kamēr mūsu līdzbraucēji bija dzirdami čalojam par autobusu un mikroautobusu pārvietošanās līdzekļiem, ļoti priecājos, ka biju apmeklējis wikipedia un jau iepriekš noskaidrojis, ka visērtāk, ātrāk un lētāk ir braukt ar Ārlandes Ekspresi (Arlanda Express), kas ir ātrgaitas vilciens, kas bez pieturām savieno Stokholmu ar Ārlandes lidostu. Normāli šis vilciens maksā 220 kronas (~14Ls) vienā virzienā, taču ar gudru ziņu biju izlasījis, ka ir arī nekur nerakstīta 50% atlaide personām zem 26 gadiem un studentiem, kas ir īpaši jāpiesaka pērkot biļeti. Tad nu pa ~7 latiem iespējams 20 minūtēs (tieši precīzi 20 nevis >=21 vai <=19) ierasties Stokholmā mērojot 50 kilometrus.

Tas jau vien mani sajūsmināja, jo priekš Latvijas šis attālums ir mērojams aptuveni stundā, ja ne pat vairāk. Kas mani sajūsmināja vēl vairāk, bija tas, ka šajā vilcienā, kas sastāvēja no aptuveni 6+ vagoniem, katrā vagonā brauciena laikā kopā bija aptuveni 5-6 cilvēki. Drošvien tā tas ir no rītiem, kad nav cilvēku, taču šie vilcieni kursē no sešiem rītā līdz divpadsmitiem naktī vismaz četras reizes stundā. Nevar būt ka rītu un vakaru pasažieru tukšumu atpelna dienas laikā pārvadāto pasažieru gūzmas. Latvijas Dzelzsceļš jau sen būtu paziņojis par reisu atcelšanu.

Stokholma sagaidīja ar savu neviesmīlīgo laiku, jo visas pavadītās dienas lielākoties lija lietus un bija migla. Tas gan netraucēja pastaigāties un apskatīt dažādas vietas. Muzejos gan negāju iekšā, jo tie maksāja prāvu naudu (laikam no 5 latiem). Lielākoties nācās iztikt ar arhitektūru un veikaliem. Manā rīcībā vēl nav nonākušas fotogrāfijas, lai varētu ielikt kādu bildi, taču jāsaka, ka Stokholma ir varen labi sakārtota transporta un gājēju ziņā. Es nezinu kā ir ar nomalēm, jo pārvietojos tikai pa pašu centru, taču ielu varēja šķērsot gandrīz jebkurā vietā bez vajadzības daudz skatīties uz sāniem vai tevi kāds nebrauks nost. Pat ja gāja pāri pie sarkanās gaismas, automašīnas palaida nemaz nerunājot par īpaši apzīmētām gājēju pārejām.

Ir grūti iedomāties Rīgas taksistu Stokholmas ielās. Neregulētas un regulētas gājēju pārejas no vienas vietas, visur jāpastāv un jāpalaiž cilvēki pat ja tavā mašīnā sēž pasažieris. Vidējais ātrums mašīnām vecpilsētā (ne uz divu joslu katrā virzienā ielām) bija aptuveni 2-5km/h. Kas man patika vēl labāk – Stokholmas centrs ir atdalīts no automašīnu pārvietošanās nepieciešamības, jo gar pašu centru ved trīs joslu katrā virzienā apvedceļš, kur atļautais ātrums bija krietni virs 50 km/h. Līdz ar to pilsētas centrs un vecpilsēta ir atbrīvota no nevajadzīgas transporta plūsmas.

Protams, velosipēdisti un MC (motorolleri un motocikli) bija īpašā cieņā viscaur. Vai lija lietus vai spīdēja saule visu vecumu un dzimumu velosipēdisti vizinājās pa saviem īpašajiem velosipēdu celiņiem. Jau pie stacijas bija čupām velosipēdu. Pilsētā nepiesietus varēja dabūt vēl veselu kaudzi. Ieskaitot tādus, kas bija nolikti speciāli tiem, kam nebija savi velosipēdi (šķiet, ka pa brīvu, bet varēja arī būt par maksu).

Interesanti, ka daudz vēsākā Stokholma ir apgādāta ar daudz plašākām ieejām nekā Rīgā. Varbūt tikai man tā likās, taču Rīgas veikalu apbūve lielākoties ir logs un durvis kā speciālas ailes sienā, bet pārvietošanās notiek pa kāpnēm vai cauri šīm vienām durvīm. Stokholmā šai lietai pieiets nopietnāk un sevi cienoši veikali ir ēkās, kur viena no sienām ir stiklā un kalpo kā logs tā durvis, bet lai tajos ieietu nav jākāpj pa trepēm.

Šoks bija vēl lielāks redzot ka eskalatori, kas pie mums ir pieejami tikai lielveikalos un mājās īpašiem cilvēkiem, ir novietoti stokholmas sabiedriskajā pārvietošanas sistēmā, ļaujot kāpelēt pa divu līmeņu stāviem. Laikam kalni ir likuši Stokholmas mājām būvēties augstāk un zemāk, veidojot ielas pāri ielām un divus pārvietošanās līmeņus ar tiltiem. Liels bija mans pārsteigums redzot, ka pie smukām kāpnēm, kas ved divus stāvus augstā kalnā, blakus mājā ir, laikam, izcirsta eskalatora aile pa kuru zviedri var pārvietoties, lai nebūtu pašiem jākāpj pa kāpnēm. Kāpnes, savukārt, kalpo kā tūrisma skats – ar iespēju tapt nofotografēts bez cilvēkiem.

Arhitektūra – diezgan interesanta. Pretēji tam, ka, kā jau pieminēju, Stokholmā vajadzētu būt krietni vēsākam laikam nekā Rīgā, mājas tiek veidotas ar dažādām atverēm, ailēm, plašiem balkoniem. No vecpilsētas, kā to var saprast, piemēram, Rīgas vecrīgā, kad tu ej pa rajonu pilnu ar jūgendstila ēkām, labāko daļu var redzēt uz tās salas, uz kuras atrodas karaļa pils. Nelikās, ka tās ir krāšņas ēkas, bet tām bija sava aura. Uz salas, pie kuras ir pietauvots burinieks (laikam vārdā “Kapteinis”), arī atrodas pāris vecas mājas, bet tas arī viss.

Nesenatnīgā arhitektūra – es nezinu vai to var saukt par mūsdienu vai tradicionālo zviedrisko – nav diezko pievilcīga no krāšņā skatu punkta, taču tā šķiet estētiska, vienkārša un funkcionāla. Ir noteikts stils, ir noteikts mājas mērķis un viss. Starp citu, vidējā dzīvokļa kvadrātmetra cena Stokholmā ir 5000 eiro un tas priekš pašiem zviedriem esot ļoti lēti.

Par veikaliem. Vairākas reizes prātā nāca atruna, ka uz Zviedriju neviens nebrauc iepirkties dārgo cenu dēļ. Tik traki nav, bet nekāda medusmaize arī nav. Salīdzināju Ecco apavu cenas, jo biju skatījis tādus Rīgā – cenas atšķirība ir 2 lati lētāk Stokholmā. Nav nekāds lielais ieguvums. Savukārt apavu ziņā kopumā – bija tikai trīs veikali centrā kur iegādāties apavus. Ecco bija dārgais, din:sko bija lētais (variēja cenās 30-70ls), vēl viens veikals tikai sieviešu kurpēm un vēl bija vēl viens veikals liela tirdzniecības centra ietvaros (iespējams, “Allsvenskan”), kur bija ap Ecco cenām. Par dārgo veikalu rajonu, kur rokassomiņām tiek veltīts vesels veikals (laikam Luiss Vuttons vai kas tāds 😀 ), nerunāšu. Priecēja, ka redzēju tikai vienu veikalu sieviešu kurpēm, kamēr visos pārējos varēja nopirkt abiem dzimumiem!

Apģērbu ziņā gan bija knapāk no vienas puses un pārpilnība no otras. Likās ka visu centru ir iekarojis H&M kurā tad arī nācās iepirkties. Protams, vēl bija arī Timberland un vēl kautkādi brendi, bet tajos negribējās iepirkties cenu dēļ. Pozitīvi bija tas, ka H&M bija gan iekarojis, gan pārpludinājis centru ar savu piedāvājumu 7 veikalos, katrā 3 stāvos (21 stāvs ar drēbēm 😀 ). Stipri nožēloju, ka nebiju paņēmis līdz vēl vairāk naudu, jo centrā bija arī veikals “Derby”, kas piedāvāja nopirkt futbola atribūtiku. Tā arī netiku pie Arsenal krekliņa 😦 Tomēr visādā citādā ziņā braukt iepirkties uz Stokholmu var būt izdevīgi, ja rūpīgi izskata atlaižu plauktiņus (50%, 30%, 20%) un nopērk pietiekami daudz kvalitatīvu preču, lai atmaksātos brauciens.

Stokholmas lielākais mīnuss ir ēšana. Ēdiens ir kvalitatīvs, taču šausmīgi dārgs. Viena pati maize maksāja ap vai virs lata, tad var iedomāties cik maksāja viss pārējais. Šajā ziņā ieteiktu pierīties brokastīs viesnīcā, bet vakarā iet uz Makdonaldu iepirkt mazos burgerīšus, kas maksā 70 santīmus gabalā. Ja grib paēst kā savādāk, piemēram, bistro vai kādās pastas ēdnīcās, tad jārēķinās sākot no 70 kronām (~5ls) par visvienkāršāko mazāko ēdienu un 120+ (~8-9ls) par jau lielāku ēdienu.

Īpašs gadījums bija veikalā SevenEleven (rakstās 7eleven), kas ir amerikāņu pasaules tirdzniecības ķēde līdzīga kā Narvesens, bet lielākā kā McDonalds. Vakarā biju aizgājis meklēt kautko siltu un šamiem tieši bija tādas lielās (tā kā pie mums kebabi) maizītes, pildītas ar gaļu un sieru. Sāku runāties ar pārdevēju, kas, šķiet, bija cēlies no kādas āfrikas tautas par to, kas tad tajās maizītēs ir iepildīts. Noskaidroju, ka “kykling” ir cālis un “ost” ir siers. Runājām angliski, bet te džeks sāka prasīt no kurienes esmu. Tiklīdz pateicu, ka no Latvijas, tā džeks attapās “pag, bet tur tak runā krieviski” un sākām runāt “mātesvalodā” 😀 Beigās vēl uzdāvināja (sacienāja) 0,5 kolu līdzi maizītei 😀

Atpakaļ brauciens notika ar autobusu, jo likās, ka 20 minūtes ar vilcienu bija pārāk ātri un rezultātā tika izbaudīta satiksme uz Zviedrijas ceļiem. Tas prieks izmaksāja ~7 latus (jeb 110 kronas) un ceļā tika pavadītas aptuveni 40 minūtes… Te nu man radās interesants jautājums. Ja ātrgaitas vilciens nobrauca 50 kilometrus ar ātrumu 200km/h apstājoties tikai lidostā un stokholmā laikā 20 minūtes, bet autobuss nobrauca to pašu attālumu tikai divreiz lielākā laikā apstājoties un stāvot vismaz 30 sekundes vēl aptuveni 8 pieturās Stokholmas ietvaros, kādam bija jābūt autobusa ātrumam? Šoferim spidometrā neskatījos un zīmes ātruma un lietus dēļ nespēju salasīt 🙂

Ārlandes lidosta atpakaļceļā mazliet nobiedēja. Vispirms lietus pārvērtās sniegā. Skatoties ārā pa logu varēja redzēt, ka SAS sāk rīkoties izsaucot pretapledošanas apsmidzinātājus. Ienāca prātā doma, ka AirBaltic’am tādu tak šeit drošvien nav. Pēc tam nācās gaidīt un stresot vai reiss vispār notiks, jo AirBaltic lidmašīna kavējās 30 minūtes. Ja makā vēl ir atlikušas tikai kopā 80 kronas (protams, bija arī bankas kartes, kuras gan negribējās izmantot), par kurām var nopirkt 2 sviestmaizes, tad domāt kur pārlaist nakti nav īpaši patīkami.

Man tiešām žēl, ka neesu dabūjis sabildētās bildes un nevaru salikt pie raksta. Iespējams, drīzumā.

Advertisements

20 komentāri »

 1. Lasīju ar interesi.Labs stils.Žēl,ka laiks nelutināja.

  Komentārs by ivars — 2008-11-4 @ 18:24

 2. Autobusam arī vajadzēja prasīt atlaidi, jauniešiem 79 SEK maksā, ja ņem uzreiz round-trip, tad vispār 150 SEK kopā 😉

  Lai izbaudītu muzejus, jāņem Stockholm Card. Vienai dienai maksā 25 Ls, bet tad var iet pilnīgi visos muzejos bez maksas, vēl arī viens brauciens ar kuģīti ir bez maksas apkārt lielajai salai (vasarā ir vairāk reisu, tāpēc ziemā tikai viens). Tāpat ar to karti pilnīgi viss sabiedriskais transports ir bez maksas, kas Stokholmā nav lēts prieks.

  Būtu mums metro, būtu arī mums eskalatori 😉 Bet transporta sistēmu nevar salīdzināt ar Vāciju, kur katram autobusam/tramvajam katrā pieturā rāda cik minūtes vēl būs konkrētais transports jāgaida! Iesaku aizceļot arī uz turieni!

  Diezgan labi var paēst pa dienas vidu restorānos, kad tur ir Dagens Lunch (kompleksās pusdienas). Var dabūt visus trīs ēdienus pa 70 SEK, kas arī ir tie pieci Ls, neteiktu, ka ļoti dārgi, salīdzinot ar cenām Latvijas ēstuvēs! Vakarā savukārt jāiet uz vietām all-you-can-eat. Viņu nav daudz, tāpēc pirms tam var izpētīt, bet viņas ir labas (garšīgs ēdiens utt.). Tur parasti var ēst, cik vien var apēst pa 99 SEK.

  Ja grib vienkārši paskatīties Stokholmu ar autobusu braucot, tad var izmantot bezmaksas IKEA autobusu, kas kursē katru stundu no centra un brauc aptuveni 30min. Un galā var apskatīt pasaulē lielāko IEKA, kas ir 5 stāvos un kur var nopirkt mājai pilnīgi visu.

  Esmu bijis vairākas reizes Stokholmā, pilsēta skaista, ir vērts atgriezties 😉

  Komentārs by digimons — 2008-11-4 @ 19:11

 3. jaunietis stokholmā priekš autobusiem skaitoties līdz 18 gadiem. man vairs nav 18 🙂 ja ir citi vecumi – lūdzu komentēt.

  Vācijā esmu bijis – vari pameklēt manu aprakstu iepriekš 🙂 tie pieturu rādītāji ir apskatīti.

  Par IKEA autobusu nebiju dzirdējis! Noteikti izmantotu.

  Komentārs by Sandis — 2008-11-4 @ 19:28

 4. Jā, tā ir tā pati Arland Airport, kur es biju pirms pāris nedēļām.

  Nē, nu vispār jau tā neko – aizbraukt ekskursijā uz citu valsti, bet visu (vai lielāko daļu) laika notriekt, staigājot pa veikaliem.. kur prāts! 😀 😛

  Nu jā, Vācijā sabiedriskā transporta kustība vispār vēl nesalīdzināmi augstākā līmeni, ārī Šveicē līdzīgi – arī rāda lailku, pēc cik minūtēm pieturā ieradīsies autobuss. Un nevis aptuveno vai prognozēto, bet gan precīzo un reālo 😉

  Starp citu, vai starp tām daudzajām gājēju pārejām manīji arī kādas zīmes, kur attēlots nevis onkolis, bet tanta? Gada sākumā, kad biju Zviedrijā, redzēju šur tur, kur tam onkolim uz pārejas zīmes, svārki bija ar melnu skoču uzlīmēti 😉 Bet man liekas, ka šovasar viņi pieņēma likumu, ka jābūt arī īstām tantu zīmēm 😀

  Tā Tevis aprakstītā ēšana nmaz tik dārga neizklausās, zinies 😉 Gandrīz tāpat kā Latvijā. Tad jau jāpiemin, ka, piemēram, Grieķijā, es regulāri pusdienoju/vakariņoju, atstājot ~30-50 eiro katru reizi.. Nu labi, par divām personām, bet vienalga.

  Pusstundas kavēšanās jau nu gan nav nekas traks. Pie tam, viņi Tevi nosūtītu ar citu reisu, ja tas tiktu atcelts. Un ne jau ar reisu pēc nedēļas 😉 Bet gan tuvākās dienas laikā gan jau. Pārnakšņot var arī lidostā mierīgi 😉

  Komentārs by OreMan — 2008-11-4 @ 21:47

 5. Paēst lēti varēja iekš “Little India” Kungsgarden(??) rajonā. Fastfoods visām gaumēm par Rīgas centra ēstuvju cenām.

  Komentārs by Papuass — 2008-11-4 @ 23:47

 6. Interesanti 🙂
  Secināju, ka ceļošanas paradumi ir ļooooti dažādi. Tavi diezgan atšķiras no manējiem.

  – Par zviedru arhitektūru – tāds funkcionālais stils esot raksturīgs visiem skandināviem. Pat jūgendstils viņiem ir izpaudies diezgan savdabīgā, no mums atšķirīgā veidā;
  – Par ēdienu jāpiekrīt rūdas vīram, tas cenas varētu uzskatīt par tīri labām, ņemot vērā, ka tā ir Skandināvija. Kad mēs bijām Gēteburgā, tieši ēdiens nebija problēma, jo (pavisam nedārgā) viesnīcā brokastīs mūs reāli pārbaroja (tā, ka par OreMan atteicās ēst pusdienas), vakarā aizgājām uz kādu picēriju, kur pie ēdiena vēl nāca klāt kādas uzkodas, un tas nebija īpaši dārgs. Salīdzinoši daudz samaksājām par kūkām un dzērieniem – kādus 12 Ls – bet kūkas bija ļoti labas un daudz 😀
  – Esmu kaut kur lasījusi, ka vislabākais iepirkšanās centrs (vai lielākais) atrodas Gēteburkā (Nordstan vai kaut kā līdzīgi). Bijām tur, bet pārāk neaizrāvāmies ar staigāšanu pa veikaliem, tādēļ neko precīzāk pastāstīt nevarēšu. Tomēr to laikam varētu ieteikt kā iepirkšanās brauciena galamērķi.

  Komentārs by minikin — 2008-11-5 @ 12:07

 7. Biju Stokholmā pirms pāris gadiem. Man tur daudz, kas nepatika sākot ar pilsētas izmēriem. Centru atceros, kā kko murgainu, kur neko nevar saprast – ieej lielveikalā, uzbrauc 3 stāvus augstāk un iznāc atkal uz ielas. No smukumiem redzēt īsti nav ko. Vecpilsēta garlaicīga, ja neskaita divus, trīs interesantus objektus, no kuriem atceros vien lielgabala lodi mājas stūrī un onkulīša skulptūru.
  Pilsētas aglomerācijas – atmosfēra tāda pati kā vietējās mazpilsētas, tikai lielākā teritorijā, vai ari variants Nr.2 – tuvo austrumu imigrantu pārņemts pūznis ar piedrazotām ielām un super neto stila veikaliem.
  Jauniešu izklaides – garlaicīgas. Klubos spēļu automāti, visi mīcās un domā, ka dejo, pie durvīm laukā pīpētāju pūlis, sūc kokčikus pa stūriem. Tualete ātri kļūst cūcīgāka pat par vietējām klubu budkām. Mājas tusiņi atgādina pensionāru saietus – katrs ierodas ar savu desu un limonādi vai vieglo alu. Sasēžas jaunieši uz dīvāna un risina šķidras sarunas, kamēr kāds ārā cep desu. Tad sasēžas visi ap galdu, paēd un atgriežas pie šķidrajām sarunām uz dīvāna, kamēr kādam ienāk prātā doma izvilkt Twisteri vai kko tamlīdzīgu, lai kaut kā pasākumu reanimētu.
  Lūk tādu Stokholmu redzēju es. Tiesa biju nevis kā tūrists, bet uz draudzenes izlaidumu, līdz ar to vairāk redzēju ikdienu, iepazinos ar viņas draugiem, vienu dienu pastaigājām pa centru un vecpilsētu.

  Komentārs by Zete — 2008-11-5 @ 14:47

 8. Gētes burkā, saki? 😉

  Komentārs by OreMan — 2008-11-5 @ 21:27

 9. Par cūcīgajām ielām nepastāstīju. Jā, tiešām, bija grūti noticēt, ka Stokholmas centra gājēju ielas vakarā parāda to cūciskuma līmeni, kāds pat nav redzēts Rīgā. Man nav licies pieņemams tāds skats, ka uz ielas mētājas čupām samītu košļeņu balto aplīšu – tas vien norāda, ka šite kamieļu bars ir atvieglojušies no savām gumijām un sētnieks cītīgi tās nesagrābsta – tādu vietu Rīgā pa pilnam. Stokholmā, man liekas, sētnieki strādā uzcītīgi un vāc visus tos sūdus līdz spožumam, taču vakarā to sūdu ir tā ka pat reizēm grūti paiet pa ielu neiekāpjot uz kādas ēdiena atliekas vai plastmasas dzēriena saturētāja. Protams, ir arī tīrās vakara ielas, patālu no izklaižu un ēdināšanas iestādēm.

  Komentārs by Sandis — 2008-11-6 @ 0:32

 10. Interesants raksts, šķiet bijusi jauka atpūta.. Man Stokholma noteikti palikusi prātā kā viena no fantastiskām vietām, kur gribas atgriezties pavisam noteikti (nu jau ik pa pāris gadiem arī atgriežos šajā vietā)..

  Fantastisks skats paveras braucot Stokholmā ar kuģi caur tām n-tajām mazajām saliņām, uz kurām uzceltas raksturīgās zviedru mājas (krāsotas tumši sarkanas ar baltiem logiem). Esot Zviedrijā noteikti ieteiktu visiem arī izbraukt ārpus Stokholmas, kur var redzēt brīnišķīgās klintis. Piemēram,pilsētiņa Nortalje (??), kur burvīgs skats (kā no filmām) pavēras no kalna blakus nelielajai pilsētai, it īpaši naktī. 🙂

  Vēl viena lieta, ko noteikti vajadzētu iečekot – Cosmonova! 😉

  Un man interesantākais muzejs šķita – Astrīdas Lindgrēnas muzejs – vnk apbrīnojami kā muzeju var padarīt tik interesantu, šķiet Latvija līdz šādam līmenim ir ļoti tālu.

  Komentārs by Thezeezee — 2008-11-7 @ 14:42

 11. Arī esmu bijis tajā A. L. muzejā, bet neko no tā vairs neatceros..

  Komentārs by OreMan — 2008-11-7 @ 18:00

 12. Varbuut varat ko ieteikt par transportu. Nepiecieshams tikt no Skavsta (lidosta) 🙂 uz Arlandas lidostu… Jo aatraa un leetaak, jo labaak!

  Komentārs by mocha — 2008-11-20 @ 0:16

 13. Skavsta jau ir Zviedrijas dienvidos, aptuveni 100 km no Stokholmas pretējā virzienā nekā ir Arlanda. Tā ka nāksies vien braukt uz Stokholmu un meklēt maršrutus Skavsta – Stokholma un Stokholma – Arlanda. Kopējais maršruta garums sanāk ~150 km.

  No Skavstas lidostas iziet 3 transporta veidi – autobuss, vilciens vai taxi. Taxi atkrīt, jo tas, drošvien, būs dārgi. Vilciens atkrīt, jo tas ir 7 km no lidostas un tur jābrauc ar vēl vienu speciālu autobusu (čakars, + biļetes maksā 20sek tas autobuss un 200sek vilciens). Ieteiktu braukt ar autobusu uz Stokholmu (maksās ~200 sek 1 personai), kas atiet no lidostas. Stokholmā viss atkarībā no tā cik gadu ir braucējiem. Ja zem 26 gadiem, tad viennozīmīgi jāpērk atlaižu biļeti pa 110 sek uz Arlanda Express (brauciena ilgums 20 min). Visādi citādi jāpērk biļete uz autobusu Stokholma – Arlanda pa 110sek, kur brauciena ilgums ir 40+min. Internetā var paskatīties, kad ir ekspresim un autobusiem atiešanas laiki, tos pierakstīt un Stokholmā skriet uz izdevīgāko – autobusi un vilcieni atrodas vienā stacijas ēkā – centrālajā.

  Komentārs by Sandis — 2008-11-20 @ 17:50

 14. Jā, raksts ļoti interesants. Biju Stokholmā rudenī, tagad braukšu pirms Ziemassvētkiem. Man arī tur ļoti patika, patīk un patiks! 🙂

  Cik esmu dzirdējusi un pati arī tā daru, tad izdevīgāk Stokholmā un arī citviet ir norēķināties ar maksājumu karti, jo valūtas pārkonvertēšana praktiski neko neizmaksā. Cik esmu skatījusies, no manas kartes ir noņemta tieši tik daudz naudas, cik esmu samaksājusi. Vēl arī tāpēc, ka, ja man paliks pāri nauda, tad ejot un atkal mainot bankā atpakaļ uz latiem, paliec zaudētājos.

  Komentārs by liva — 2008-12-2 @ 2:12

 15. liva, paldies par informāciju par karti! bankas taksēs ir rakstīts, ka tiek noņemti kautkādi %, bet neesu parēķinājis cik tiek zaudēts mainot naudu 🙂

  Komentārs by Sandis — 2008-12-2 @ 16:55

 16. Man liekas, ka ar parasto Hansabankas karti (Visa electron, teiksim) gan nav izdevīgi pirkties ārvalstīs – komisijas maksa laikam bija 0.5% no pirkuma + Ls 1.00. Bet ir jau arī citas kartes, kas tieši paredzētas iepirkšanās nolūkiem ārvalstīs – teiksim, American Express kartes (arī Blue) ir vispār bz komisijas maksas šajā sakarā.

  Komentārs by OreMan — 2008-12-2 @ 17:12

 17. izskatās, ka swedbankai visām kartēm, ne tikai visa electron, 0,5% klāt iepērkoties ārzemēs.

  Komentārs by Sandis — 2008-12-2 @ 19:21

 18. kur var nopirkt stockholma card?

  Komentārs by iwetttta — 2009-01-5 @ 22:13

 19. kas tas ir – Stokholmas ģeogrāfiskā, muzeju apmeklēšanas vai kāda sabiedriskā transporta braukšanas karte?

  Ja ģeogrāfiskā, tad iesaku maps.google.com
  Ja muzeju, tad http://www.stockholmtown.com/templates/StockholmsCard____9989.aspx?epslanguage=EN
  Ja sabiedriskā transporta vienoto karti, tad nezinu.

  Komentārs by Sandis — 2009-01-5 @ 23:24

 20. Nupat atgriezos no Stokholmas, izmantoju Tallink piedāvājumu ceļot diviem par 1 cenu. Protams, no pilsētas apskates sanāca tik vien kā maratonskrējiens cauri Karaļa pilij, Vasa muzejam (Vasamuseet), nedaudz pa vecpilsētu un cauri veikalam, jo šāda veida braucienā lielākā daļa laika paiet uz prāmja, t.i. 2 naktis, bet pa Stokholmu var pastaigāties vien stundas piecas. Nav ne vainas, jo uz prāmja naktsdzīve sit augstu vilni 🙂 Arī kopējie apstākļi uz prāmja labi, lētās kajītes, protams, šauras, bet dzīvot var 🙂 Mēs kajītē bijām 4 cilvēki, maksājām katrs 16 Ls. Ja visu nepieciešamo ņem līdzi, uz prāmja un Stokholmā var nepirkt it neko. Es ieteiktu gan notērēties Vasa muzeja apskatei, tas maksā 95 SEK, bet studentus laiž iekšā par 50 SEK. To tiešām vērts apskatīt, pie ekspozīcijām piestrādāts pamatīgi, apskatāms īsts 17.gs zviedru kuģis, kas izskatās pēc milzīga, draudīga monstra, rotāta ar kokgriezumiem. Eksponētas arī dažādas ainas no ikdienas dzīves uz kuģa, veci zviedru zābaki un pat veci zviedru kuģotāju kauli. Nav vērts tērēties arī jebkādiem autobusiem no ostas, jo labā tempā pusstundas laikā var aiziet kājām līdz pat pilsētas centram.
  Laikam netrāpījām ne uz vienu normālu pārtikas veikalu, jo tajā, kurā nokļuvām, bija visai niecīga izvēle, lai gan veikals bija liels. Cenas, protams, augstas. Arī uz prāmja nekas nav lēts.
  Kopumā brauciens atstāja ļoti pozitīvu iespaidu un pamatīgu nogurumu, tāpēc pievienojos Stokholmas fanu pulciņam un dodos gulēt 🙂

  Komentārs by Linda — 2009-06-9 @ 20:59


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: