Viedumu Vietne ar Sandi

2008-10-23

Pa viļņiem ar elektrību

Filed under: Green energy — Sandis @ 17:31

Skotu kompānija “Pelamis Wave Power” kopš septembra sekmīgi darbina 3 lielus “tārpus” Portugālē, jūras līcī pie pilsētas Agucadoras. “Tārpi” ir 140 metrus garas trubas, kas peld uz ūdens un ražo elektrību apjomā 2,25 MW lai apgādātu ar elektrību 1500 mājas (drošvien ka tajā pašā Agucadoras pilsētā). Plāni paredz palielināt elektrības ražošanu līdz 21 MW.

Man vairāk interesēja, kādā veidā tiek ražota šī enerģija, bet es vairāk pievērsu uzmanību analizējot to skopo informāciju kādā tehniskā veidā šī enerģija tiek ražota. Cik es sapratu, tad 140 metru garā metāla truba ir (vai sastāv no vairākiem) hidrauliskais pumpis, kuru darbina kinetiskā viļņu enerģija. Tā kā viļņi jūrā ir neizsmeļams resurss, tad pumpis nekad neapstājas. Skoti izdomājuši piekārt pumpim klāt ģenerātoru vai magneto, kas tad arī ģenerē elektrību.

Godīgi sakot, ģeniāla ideja. Šaubos, vai Latvijai ir jūra, kas pastāvīgi ģenerē lielus viļņus, toties ir upes, kā, piemēram, Gauja, kur ir diezgan strauja straume un nemitīgi viļņi. Ja vien nebūtu aizsalšanas problēmas, tad jau vispār būtu ideāli.
Saistītie raksti: Wiki, Wiki2, ipsnews, cleantechnica, bbc, guardian, renewableenergyworld.com, PelamisWave.

Advertisements

1 komentārs »

  1. Principā ar jūras viļņiem saistītas ir ļoti dažādas tehnoloģijas, kas darbojas uz dažādiem principiem. Pirms dažiem mēnešiem Forbes bija aprakstītas diezgan daudzas no tām. Principā man šķiet, ka šī varētu būt diezgan laba nākotnes enerģijas ieguves iespēja.

    Komentārs by MrSmith — 2008-10-23 @ 22:42


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: