Viedumu Vietne ar Sandi

2008-10-20

Blogu tops manā garā

Filed under: Tech — Sandis @ 0:09

Šajā nedēļas nogalē man īstenībā prāts nesās uz visādiem uzlabojumiem un programmēšanu, ka tas viss beidzās ar to, ka uzprogrammēju blogu topu. Reizēm sanāk paskatīties uz blogtop.lv un “izmērīt savu krāniņu” attiecībā pret citiem. Piektdien man radās iedvesma, ka es vēlos redzēt, vismaz savam blogam, mazliet vairāk par vienkāršu vietu. Es vēlos redzēt kāpumu un kritumu mērot pēc Technorati reitinga un vietas attiecības pret citiem blogiem.

Tā nu es ķēros pie darba un radās skatāms un lietojams blogtop.cedric.lv ar, pagaidām, grafiskām bultiņām kurā vietā blogs atradās vakar, pirms nedēļas un kur blogs atrodas šodien mērot pēc vietas pret citiem blogiem un Technorati reitingā. Risinājums ir gaužam vienkāršs: tiek pievienoti salīdzināmie blogi, katru dienu tiek pārbaudīts un saglabāts Technorati reitings, pēc tam tas viss vienkārši attēlots. Gribu ielikt arī smuku līkni, kas attēlo bloga kustību, taču nevarēju izdomāt efektīvu sql pieprasījumu – par to noteikti varēšu padomāt nākamajā nedēļas nogalē.

Interesanti, ka ar grafisko noformējumu lielākoties ir palīdzējusi kāda Gunta Kļaviņa pati to nezinot, jo bija ievietojusi savu tabulas css brīvpieejas tabulu galerijā http://icant.co.uk/. Ikona ir no bezmaksas ikonām http://www.iconarchive.com.

Trijās dienās testa režīmā vāktā informācija vismaz man pašam likās vajadzīga priekš sevis. Technorati dīvainais vērtējums lēkā daudz biežāk nekā reizi dienā un, pat aizķerot mazu daļu no šīs statistikas, var iegūt sakarīgu skatāmvielu gariem ziemas vakariem – vēl tikai jāpievieno tās līknes. 🙂 Radot blogtopu man arī radās interesanta ideja par blogu kontentanalīzes robotu kā blogu individualitātes vērtētāju, ko mēģināšu paturpināt uz radītā koda bāzes.

Advertisements

2 komentāri »

  1. good job!

    Komentārs by Reinis — 2008-10-20 @ 20:16

  2. malacis!!!

    Komentārs by zigrīda — 2008-10-20 @ 21:10


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: