Viedumu Vietne ar Sandi

2008-10-15

Lielā brīvprogrammatūras nedēļa

Filed under: Tech — Sandis @ 17:43

Šo nedēļu es, vismaz priekš sevis, varu pasludināt par lielo brīvprogrammatūras nedēļu, kad es varu iedarbināt savas freebsd operētājsistēmas atjaunošanu uz pilnu klapi (pāris diennaktīm) jo ir pamatots iemesls.

Šonedēļ ir iznācis OpenOffice 3.0.0, gnash 0.8.4 (šodien jau ir iznācis labojums 0.8.4_1), Gimp 2.6.1,2 kā arī mysql-client(un -server) dabūja savu lielo kļūdas labojumu. Man nepatīk bieži vilkt, kompilēt un instalēt jaunas versijas programmu portiem, ja vien tās nav ūberlabākas par iepriekšējām, jo vienkārši ir slinkums un labāk savu laiku izmantoju citām vajadzībām. Ja programma strādā labi, tad krāniņš garāks nepaliks, ja mana versija būs par 0.0.1 lielāka.

Toties šonedēļ dators dabūja pastīvēties ap šīm un citiem portiem pēc mana subjektīvā ieskata, lai atjaunotu savu programmu bāzi. Ko nu es tur daudz gvelzīšu – es OpenOffice izmantoju pietiekami maz, lai nespētu apjēgt kāds man ir ieguvums no šīs versijas jaunajām fīčām. No 3.0.0.b_2 (beta 2 laikam) pārejot uz 3.0.0 vienīgais acīm redzamais secinājums: OO ir kļuvis krietni ātrāks! Writeris, Calcs atverās dažās sekundēs!

Gribēju jau atrast, kas vēl ir kļuvis foršāks, bet uzdūros vienam rakstam no OO “atbalstošā” programmētāja Maikla Mēksa, kas strādā Novell. Tas noveda pie nākamā raksta, kas, savukārt, bija pret Mēksa viedokli. Rādās, ka OO nometnē eksistē lieli ideoloģiski strīdi, kur tiek lietoti apvainojumi kā “koda ierobežojumi” un “mikrosofta atbalstītāji”. Kas, savukārt, ir novedis pie tā, ka OO aktīvo programmētāju skaits šobrīd, ja pareizi sapratu, ir tikai ap 25 cilvēkiem!

Gnash es lietoju, lai man būtu flash atbalsts. Diemžēl, es nevaru skatīties youtube video ierakstus un man nākas izmantot dažādus apkārtceļus, lai to darītu. Tomēr es ticu, ka gnash kādu dienu spēs tikt līdzi komerciālajam flash it sevišķi tagad, kad swf specifikācija ir atklāta. Jāteic, ka jaunā versija ir liels uzlabojums, jo es tagad varu vērot vairāk flash efektus nekā iepriekš 🙂

Par gimp man nav ko teikt. Strādā kā vienmēr labi. Esmu pat pieķēris sevi domājam, ka dažās vietās Gimp man šķiet labāks par Photoshop.

Veiksmīgu visiem installfestu 🙂

Advertisements

2 komentāri »

  1. šonedēļ uz viena kompja testēju pcbsd fibonacci. savdabīgs. ņemot vērā, ka esmu pieradis pie gnome / xfce. lai laba kompilēšana…

    Komentārs by cyxob — 2008-10-15 @ 19:32

  2. gnome / xfce uz linux, protams.

    Komentārs by cyxob — 2008-10-15 @ 19:33


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: