Viedumu Vietne ar Sandi

2008-10-8

Par Linusu un SSD

Filed under: Tech — Sandis @ 16:39

Sērfojot pa anglisko diggu uzgāju ziņu, ka Linuss Torvalds sācis blogot par ne-kerneļa lietām. Pats viņš raksturo, ka visa šī blogošanas padarīšana priekš viņa ir ļoti eksperimentāla un, iespējams, neregulāri šajā blogā ar rakstiem piedalīsies arī abi viņa bērni un sieva. Galu galā, bloga nosaukums ir “Torvaldu ģimene”: http://torvalds-family.blogspot.com/.

Pagaidām izskatās pēc ļoti vienkārša blodziņa 🙂

Taču, lasot vienu no viņa ziņām, uzzināju, ka Intel šogad plāno izlaist SSD (Solid State Drive) diskus ar SATA pieslēgumu serveru un laptopu tirgum izmēros 80gb un 160gb. Pārdošana plānojas attiecīgi uz trešo un ceturto gada ceturksni – 80gb jau ir iznācis! Testos 80gb X25-M (jeb 2,5 collu plaša patēriņa disks) ar pavisam nedaudz pārsitis mehānisko 10000 rpm WD Velociraptor un ir divkārt labāks pēc lasīšanas/rakstīšanas ātrumiem nekā tuvākais sekotājs no SSD diskiem – Ridata 64GB Ultra-S Plus. Torvalds ir stāvā sajūsmā.

Oficiālais Intel ceņņiks saka, ka 80gb disks maksā 595 dolārus, kas ir dārgāk nekā konkurentiem. Personīgi mani iepriecina ziņas par stabiliem un ātrdarbīgiem SSD diskiem, taču maciņš un citi produkti saka, ka izdevīgāk pagaidām vēl ir turēties pie mehāniskajiem diskiem neskatoties uz to latenci un kļūmēm.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: