Viedumu Vietne ar Sandi

2008-10-1

Taken

Filed under: Filmas — Sandis @ 16:20

Internetā salasījos, ka ir iznākusi filma, līdzvērtīga Borna triloģijai, kuras scenārija autors ir Luks Besons (francūzis ar piekto elementu). Nepacietībā ieguvu defektīvu “screener”, kam ir norautas beigas, līdz ar to pašu pašu atrisinājumu es neredzu. Tomēr, filma ir paredzama, līdz ar to es nojaušu, ko es redzētu beigās.

Tā kā filmu es neesmu redzējis pilnībā, tad es to nevaru arī novērtēt. Varu vienīgi izteikt savus secinājumus. Ja ir filmas, kuras es noskatos, šeit neaprakstu un pēc pāris dienām aizmirstu, tad par šo man radās daži secinājumi. Galvenokārt saistībā ar pretenzijām uz Borna triloģijas konkurenci. Nu galīgi nav tā. Borns bija brīvs un gados jauns vīrieša tēls ar speciālu apmācību, viņa piedzīvojumi sastāvēja no ātras gaitas notikumiem un, lai panāktu savu, varonis izmantoja dažādas skatītājus reibinošas viltības. Taken varonis ir izbijis kautkādā specvienībā, viņam jau ir ģimene, 17 gadīga meita, filmas notikumi attīstās pakāpeniski no gausas neaktivitātes līdz “šauj gandrīz visus pēc kārtas”, lai panāktu savu, varonis, piemēram, izmanto spīdzināšanu ar naglām un elektrību.

Vairākas reizes skatoties, prātā iešāvās, ka auditorija, kam paredzēta šī filma, ir šaušanas filmas cienoši pavecāki vīrieši, kuriem ir ģimenes ar bērniem – “Borns priekš vecajiem”.

Filmā nav arī nekādu valsts sazvērestību un tumšo aģentūru – būtībā viens cilvēks nelegāli sāk šaut albāņu tautības sutenerus un cilvēku tirgotājus kā arī korumpētus Francijas ierēdņus.

Viena no stulbākajām epizodēm bija “superaģenta” sacenšanās ar laivu, braucot ar automašīnu. Divas epizodes rādīja, kā aģents veikli manipulē ar automātiskās pārnesumu kārbas kloķi luksusa sedanam. Atmiņā atausa Borna ainas, kur viņš, šķiet, ar Mini Cooper un Volgu, liekot robos manuālajai pārnesumu kārbai, veica daudz vairāk par vienkāršu aizbraukšanu garām laivai pa sauszemi pa pretējo joslu. Action ainas likās pievilktas aiz matu galiem, lai tikai būtu action.

Tāpēc, ja filma nonāks uz LV ekrāniem, mans spriedums ir necerēt uz ko vairāk par vienkāršu action.

Advertisements

1 komentārs »

  1. Tās filmas mērķauditorija taču ir amerikāņi, kuriem 99% ir automātiskās kārbas 🙂 Manuāli viņi nesaprastu, tāpēc atliek tikai automātiskās kārbas ekspluatēt manuāli 🙂

    Komentārs by MrSmith — 2008-10-2 @ 14:45


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: