Viedumu Vietne ar Sandi

2008-09-27

Firefox 3 uzlabošana

Filed under: Tech — Sandis @ 0:48

Apkopoju dažādas tehnikas kā “uzlabot” Firefox 3 darbību, pačakarējoties ap dažiem uzstādījumiem. Tā kā esmu atbildīgais par “ģimenes datoru” labklājību, tad nesen atjaunoju FF no 2. versijas uz 3. versiju. Jau nākamajā nedēļā ieguvu atsauksmes par dažiem FF 3 “untumiem”, kurus sanāca apiet. Paredzu, ka man nāksies meklēt šo informāciju vēlreiz pēc kāda laika, tāpēc vienkārši publicēju, manuprāt, derīgu uzlabojumu apkopojumu. Varbūt noder vēl kādam.

Adreses lauks

Lielākais pārmetums bija par adreses lauka jauno stīvumu. Tas attēlo noteiktu skaitu lapu, turklāt ne tādas, kuras jau iepriekš bijušas apmeklētas. FF 2 adrešu lauka izkrītošajā izvēlnē varēja sakrāt vēsturi no apmeklētajām lapām, tagad FF 3 piemeklē adresi, kamēr raksti, taču vairāk nerāda apmeklēto adrešu vēsturi.

To labot var tā, jāatver konfigurācija about:config, jānospiež “Jā, piekrītu būt uzmanīgs :)” un jāatrod iestādījums browser.urlbar.matchOnlyTyped. Dubultklikšķis un no parastā “false” tas pārtop par “true”. Pārstartējot FF, adrešu laukā tagad ir redzamas tikai ierakstītās adreses.

Vēl šim laukam būtu forši palielināt rezultātu skaitu, ko tas parāda. 12 lapas nav īsti ērti, agrāk bija vairāk. Tāpēc var pamainīt iestatījuma browser.urlbar.maxRichResults vērtību 12 uz kautko lielāku. Es izvēlējos 30.

Ar browser.chrome.favicons (true/false) var izmainīt vai FF3 adreses laukā rādīs favicons.

Paspēlējoties ar userChrome.css failu (XP atrodas documents and settings/…/application data/mozilla/…/profile/chrome) var pielikt dažus interesantus uzlabojumus grafiskajam interfeisam. Vienkārši piekabinot galā css failam komandas “#star-button {display: none !important;}” var noņemt zvaigznes attēlošanu aiz adreses lauka. RSS ikoniņa arī traucē? Nav problēmu: “#feed-button {display: none !important;}”. Lai vienmēr, nevis tikai tad, kad raksti adresi, rādītu “Go” pogu, jāpievieno “#go-button { visibility: visible !important; }”.

Visbeidzot, var atteikties no FF 3 adreses lauka un uzlikt atpakaļ FF 2 adreses lauku ar “oldbar” pielikumu.

Lejupielāde un atjaunošana

Beidzot tas draņķis “Download Manager” nav ieķeksēts Opciju sadaļā un nemetas katru reizi pa virsu, kā es spiežu kautko kopēt. Toties tagad ir pārādījusies izlēcošā josla, kas informē par faila kopēšanas pabeigšanu. Sākotnējais rādīšanās laiks ir 4 sekundes, bet, to var samazināt, nomainot alerts.totalOpenTime vērtību no 4000 (milisekundes) uz, piemēram, 2000.

Ir zināms, ka atjaunojumi neiznāk katru dien un, reizēm, arī negribas veltīt laiku, lai visu instalētu. Kāpēc nesamazināt intervāla laiku starp atjaunojumu meklēšanu? Vērtība app.update.interval apzīmē šo laiku sekundēs.

Navigācija un atmiņa

Noklusēti FF 3 dažkārt cenšas pārbaudīt, vai atmiņā ielādētā lapa atšķirās no oriģināli pieejamās un tikai tad atjauno lapu. Varbūt ar to nav pietiekami un šādas pārbaudes varētu veikt katru reizi. Iestatījumam browser.cache.check_doc_frequency var būt četri stāvokļi – noklusētais ir 3. režīms. 2. režīmu neiesaka lietot, jo tad FF nekad nepārbaudīs jaunākas lapu versijas. Režīmi 0 un 1 atšķiras, ka 1 pārbaudīs visu laiku un 0 pārbaudīs vienreiz visas sesijas laikā.

Ielādētās (cached) lapas FF 3 glabā operatīvajā atmiņā, kuras apjomu pēc noklusējuma rēķina atkarībā no maksimālās operatīvās atmiņas. Ar 512 MB FF izmantos 14MB, ar 1GB – 18MB, 2GB – 24MB, 4GB – 30-32MB. Taču var arī šo izmēru uzstādīt pats. Nepieciešams izveidot vērtību browser.cache.memory.capacity un uzstādīt tur INT ciparu KiloBaitos (18MB=18432KB). Vērtību 0 nav ieteicams lietot, jo tas palēnina FF3 darbību. -1 ir standarta vērtība. Lai liktu FF3 izmantot šo vērtību, jāuzstāda browser.cache.memory.enable uz true.

Ja atvērtās cilnes aizņem noteiktu vietu atmiņā, tad var arī uzstādīt cik cilnes aizņems šo vietu. Noklusēti šis cipars atkal tiek rēķināts pēc atmiņas. 512MB ir 5 cilnes, 1GB izvieto 8 cilnes utt. Šīs lapas tiek saglabātas, lai varētu veikli lietot “back” un “forward”. browser.sessionhistory.max_total_viewers noklusēti ir vienāds ar -1 un netiek ieteikts tam likt 0, bet var mēģināt eksperimentēt ar skaitļiem, kas lielāki par 0.

Advertisements

6 komentāri »

 1. Sandi, tad man rodas atkal vecais kā pasaule jautājums, kādēļ “pisties”, ja tas viss ir jau izdarīts. Es šeit domāju opera.

  Komentārs by faq — 2008-09-27 @ 3:02

 2. man atkal cits vecumvecais jautājums: kādēļ pisties un rakstīt komentārus par opera pie raksta par firefox? opera arī nav ideāla programma un es šeit dodu padomus kā uzlabot vai mainīt darbu ar firefox cilvēkiem, kas izvēlas lietot šo pārlūkprogrammu.

  Komentārs by Sandis — 2008-09-27 @ 10:31

 3. operisti ir taadi pashi kaa linuxistu sekta, kuri jebkuraa windows forumaa, siekalas skjiezdami, taisa offtopic slaveejot ope.., tpfu, linux :>

  Raksts interesants, paldies.

  Komentārs by suspends — 2008-09-27 @ 12:55

 4. Kāpēc ložņāt pa adrešu lauku, lai atrastu delfi.lv
  FF3 man pietiek ar 3-4 taustiņiem uz klaviatūras, lai atvērtu vajadzīgo lapu. Laiks, kas paiet ar peli uzbīdot uz adreses lauka un ar acīm meklējot vajadzīgo ir daaaudz lielāks.
  Un tāpat visbiežāk apmeklētās labas atrodas grāmatzīmju joslā.

  Komentārs by Holmss — 2008-09-29 @ 12:20

 5. Izlasīju rūpīgi visus ieteikumus, bet neredzēju, ko praktiski varētu pielietot. Īstenībā, ja pareizi sapratu, tad matchOnlyTyped man varētu pat traucēt, jo nesaglabā tādas adreses, uz kurām ir uzklikšķināts? Tātad, tas nozīmē, ka ja nejauši esmu atradis kādu adresi, kura man ir svarīga, bet neesmu saglabājis bookmarkos, tad principā ierakstot adrešu laukā tās lapas keywordus – man šī lapa neparādītos, jo iepriekš es viņu manuāli neesmu ierakstījis?

  Viss pārējais ir nebūtiski man.

  Komentārs by MrSmith — 2008-09-29 @ 20:30

 6. Ja veel taa opera nevilktos burtiski kaa naave uz win98 (dzelzhi nav vainiigi, FF lido turpat), vispar butu kruts produkts… Diemzhel operas programmeriem rocinjas liicicinjas, liicinjas… 🙂

  Komentārs by win98 — 2008-10-4 @ 13:00


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: