Viedumu Vietne ar Sandi

2008-09-6

Māja vecpilsētā par vienu eiro

Filed under: Izklaide — Sandis @ 0:54

Ko tur skatīties uz Rīgas dārgajiem būceņiem, ja Itāļi pārdod veselu māju vecpilsētā ar gleznainām kalnu ainavām ar skatu uz Vidusjūru par vienu eiro!

Salemi vecpilsētas māju piemērs

Salemi vecpilsētas māju piemērs

Bet protams, ka šajā piedāvājumā ir āķis. Iespējams, lasījāt apollo.lv rakstu pāris dienas atpakaļ, bet, ja nelasījāt, tad padalīšos, ko es pats uzzināju un kas nebija minēts tajā rakstā. Itālijā, Sicīlijas salā 1968. gadā notika zemestrīce, kas radīja postījumus Salemi vecpilsētā (72 km no Palermo). Pilsētas 20 000 iedzīvotāju skaits tuvākajos gados emigrācijas dēļ samazinājās līdz 11 000 un 3700 mājas palika neatjaunotas un neapdzīvotas. Tās visas bija (kļuva) pilsētas īpašums. Šobrīd mājas ir pilnīgas sabrukšanas stadijā un Salemi pilsētas pašvaldībai visu šo laiku nav bijis naudas par ko atjaunot šīs mājas.

Tagadējais pilsētas radošais padomnieks Olivero Toskani izteica ideju pašreizējam pilsētas mēram Vitoro Skarbi, ka derētu atjaunot šīs mājas bez pilsētas līdzekļiem. Kā rezultātā pašvaldība vispirms par velti izdalīja daļu no sabrukušajām mājām vietējiem interesentiem, bet pēc tam izplatīja visai pasaulei piedāvājumu atpirkt šīs mājas par vienu eiro. Protams, ar papildnoteikumiem.

Noteikumi ir šādi:
– Jāiegādājas māja par nominālu samaksu viens eiro.
– Jāatjauno māja pēc vietējo plānošanas un celšanas noteikumiem.
– Jāizmanto vietējie itāļu celtnieki.
– Pilnībā jāpabeidz atjaunošana 2 gadu laikā.
– Paredzamais atjaunošanas budžets ir 1000 eiro kvadrātmetrā un visas mājas atjaunošana varētu izmaksāt aptuveni 100 000 eiro.

Mērs Vitoro Skarbi ir izteicis vēlmi izveidot vēsturisko pilsētu romantiskā garā, kas piesaistītu slavenības. Viņš ir pierunājis pirmo māju nopirkt Itālijas futbola granda “FC Inter” prezidentam Massimo Moratti. Tiek ziņots, ka Pīters Geibriels arī izteicis interesi par šo projektu. Slavenību piesaistīšana pilsētai patīk, jo turpat Sicīlijas salas tuvumā ir maza vulkāniskas izcelsmes sala Pantelleria, kur dažāda kalibra slavenības, kā Odrija Tatū vai Šarona Stouna, atpūšas inkognito vai arī dzīvo nopirktās mājās, kā Žerārds Depardjē vai Džordžio Armani – abiem esot īpašumi.

V.Skarbi uzskata, ka Salemi ir iespējas kļūt par tādu pašu slavenību magnētu, jo tikai retais spētu atļauties atjaunot kautkādu sabrukušu mājeli kautkur Itālijā tikai tāpēc, ka tā atrodas ļoti skaistā vietā.

Ja vien tas noteikumu punkts, ka “jāizmanto vietējo itāļu darbaspēks” nozīmētu, ka, ja vēlas algot celtniekus, tad jāizmanto tikai vietējie, bet ja vēlies pats atjaunot, tad lūdzu uz priekšu, tad varētu braukt un savest kārtībā kautkādu būdeli 🙂

Bilde no šejienes.
Lasīju ziņas.
Lielbritānijas kompānija piedāvā menedžēt atjaunošanu.
Pieteikumu forma ir caur mēra blogu, tika tas, diemžēl ir itāliski.

Advertisements

3 komentāri »

  1. vietējie Palermo itāļu strādnieki gan jau nozīmē ka otrus 100 k maksāsi strādnieku jumtam 🙂

    Komentārs by Gummo — 2008-09-6 @ 2:40

  2. Šī pilsēta (mājas) neatrodas Palermo, bet 72 km attālumā. Mafija Sicīlijā tagad tiekot nīcināta ārā un praktiski vairs neeksistē. Valsts ir atsavinājusi milzīgus mafijas īpašumus, tāpēc, ja mafija arī ir, tad darbojas pavisam citā biznesā nekā jumta pakalpojumu sniegšana.

    Komentārs by Sandis — 2008-09-6 @ 9:22

  3. I only speak English, but i see that people are clicking through from here to my website to find out about Salemi. If you need further information about Salemi and houses in Sicily feel free to email MIPC Italian Property.

    Komentārs by MIPC — 2009-03-8 @ 14:58


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: