Viedumu Vietne ar Sandi

2008-09-4

Reklāma par cedric.lv

Filed under: Sadzīve, Tech — Sandis @ 17:28

Pāris mēnešus atpakaļ rakstīju “Projekts sākas” un “Projekts piebremzējis“. Ja neskaita, ka hostinga biznesā šobrīd ir vērojami daudzi mazi, sevi par lieliem saucoši, kā arī patiešām lieli dalībnieki, tad nezinu ko varu gaidīt. Lai nu kā, man ir vēlēšanās uzkavēties un paskatīties vai man izdosies vismaz atpelnīt ieguldīto. Vismaz lapā sudzibas.lv sadaļās “Hostings / Web dizains” un “Datori/Pakalpojumi” redzamās atsauksmes par dažiem hostinga sniedzējiem liek man domāt, ka daži izvēlas daudz sliktākus pakalpojumus, nekā pats piedāvāju.

Iepriekš stāstīju, ka serverim nobruka viens no diskiem, kā rezultātā raids negribēja piestartēties. Piekrītu, sūdīgs raida kontrolieris. Rezultātā iekritu mazā paranojā un uzliku programmu, kas regulāri ziņo par raida veselības stāvokli un mājās turu rezerves cieto disku, lai varētu briesmu gadījumā doties nomainīt.

Esmu izvietojis jau pirmos klientus. Maz jau nu viņu ir, toties, izklausās varen apmierināti un pēc viņu rīcības šķiet, ka viņiem patīk piedāvātais pakalpojums un serviss. Pagaidām tehnika rūc un programmas dara, kas viņām likts, tāpēc nav iemesla būt neapmierinātiem. Servera noslogojums nepārsniedz 0,1% no procesora – ir vēl vieta citiem.

Mājaslapa cedric.lv ir lielisks paraugs, ka man nav laika, kad taisīt mājaslapu, tomēr, šobrīd tā tiek prezentēts hostinga pakalpojums. Lienes “puspabeigts blogs bez sava stila”, iespējams, ir trāpīgākais novērtējums, taču ceru, ka izvietotā informācija sasniegs savus lasītājus arī tāpat. Turklāt, es ceru, ka man izdosies veltīt laiku, lai uzlabotu prezentēšanas veidu.

Publiski piedāvātais pakalpojums ir tikai viens – izīrēt vietu uz servera, kur var izvietot informāciju gan kā failus, ko nolasa ar Apache un PHP, gan kā MySQL datubāzi. Minimāli un funkcionāli – nav nekāds raženais fīču kokteilis. Cenas atkarīgas no izvēlētā diska apjoma. Viens lats par 100 megabaitiem, manuprāt, ir lēti, taču atbilstoši.

Trūkumi? Protams, tādi ir. Vislielākais trūkums ir kvalitatīva bekapa trūkums. Lai droši dublētu datus, man vajag otru serveri citā datu centrā, taču, līdzekļi pagaidām neatļauj šādu ekstru. Nepiekrītu tēzei, ka “īsti vīri bekapus…”, taču ceru, ka datu centrs necietīs kādā nelaimē un viens no raid 1 diskiem noteikti izdzīvos līdz brīdim, kad bojātais tiks nomainīts. Wikipedia saka, ka abu disku iespēja nobeigties 3 gados ir tuva 0,25%, tāpēc es paļaujos, ka dati tiek glabāti samērā droši. Protams, tiem, kam patīk dzēst un pēc tam prasīt, lai atjauno datus no bekapiem, tas nav īsti piemēroti. Ar bekapu arī būtu jāprasa samaksa tieši divreiz vairāk, jo arī aizņemtā diska vieta ir divreiz lielāka (rēķinot, ka ir viena kopija).

Ieguvumi? Naudas ziņā, protams, ka nav. Izglītošanās ziņā – daļēji, jo, piemēram, labāk izpratu programmas, kas nodrošina programmēto web lapu izpildi.

Advertisements

1 komentārs »

  1. ar to arī apsveicu:)

    Komentārs by zigrīda — 2008-09-4 @ 22:10


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: