Viedumu Vietne ar Sandi

2008-09-3

Jauna pārlūkprogramma no Google

Filed under: Tech — Sandis @ 17:27

Google izlaiduši savu pārlūkprogrammu “Chrome”, tiesa, beta versiju. Izlaidīšu visu tiri piri par labāks-sliktāks par IE un FF, ņemšu un palietošu.

400 kb instalācija… tomēr nē, tas tikai palīdz novilkt programmu no tīkla. WinXP “software removal tool” ziņo par 46 mb aizņemto vietu – drošvien ar lapu kešu un vēl kautko ir mazliet vairāk. Task Manager ziņo par vairākām chrome.exe instancēm. Izskatās, ka vienai cilnei (tabam) vajag 3 programmas instances ar kopējo atmiņas patēriņu 26+13+11mb. Jauna cilne atver jaunu chrome.exe instanci ar 10-11 mb atmiņas patēriņu. Atverot ar flash animācijām pārblīvēto apollo.lv, atmiņas rādītāji jau ir 19+28+10+19. Nav slikti, Firefox2 tāpat rij 100 mb neatkarīgi no cilnēm.

Atveru… bez aicinājuma importēt vēsturi no Firefox, dizains liekas ļoti ērts un viegls. Ir viens adreses lauks un cilņu logi. Vispār, tas arī viss. Kontroles mehānismi kā “Save as…” un “Iespējas” ir ērti paslēptas zem divām ikonām adreses joslā, kas izsauc izkrītošo izvēlni. Lapu atvēršana notiek ātri. Ļoti ātri. Apollo.lv gan pirmoreiz ielādējoties bremzē, jo laikam izpildās javascript. Atjaunojot, lapa ielādējas zibenīgi. Vienkāršākas lapas arī ielādējas zibenīgāk. Daži saka, ka zibenīgāk, nekā citi, bet uz aci tas nav tā pamanāms, ja ir pietiekami ātrs pieslēgums.

Jaunas fīčas: Inkognito logs. Emm, apsveicu porno cienītājus! Google ir sagādājis savam pārlūkam fīču, ka jums nenāksies vairs atstāt nevēlamas pēdas uz koplietošanas datora. Inkognito logā aplūkotās lapas nesaglabāsies vēsturē un sīkfailos (cookies). Interesanta ir piezīme “Uzmanieties no”, kur starp vairākām derīgām atziņām, ka serveru logfailos jūs tomēr tiksiet ierakstīts, esot jāuzmanoties arī no cilvēkiem, kas stāv aiz Jums. 🙂

Failu lejupielādes logs, manuprāt, ir daudz ērtāks nekā citiem konkurentiem. Vienkārša, intuitīva izvēlne pašā lapas apakšā, papildināta ar grafiskajiem efektiem un elementārajām vajadzībām – ideāli. 🙂

Nez kāpēc man liekas, ka Google Chrome ir paņēmis daļu no IE 7 dizaina, daļu no Firefox funkcionalitātes un iztaisījis varen žiperīgu internetā braucamo hromēto supervāģi. Ar CSS visām fīčām tas gan vēl nav iepazīstināts, jo kā es secināju, aplūkojot savu vffl.cedric.lv lapu, tad augšējā fonta efekti netiek attēloti. Acid2 tests tika iziets un pat Homērs tiek uzģenerēts pareizi. Acid3 tests vispirms uzkārās, pēc tam negribīgi lādējās un paziņoja, ka “Linktest failed” jeb animācija nav bijusi pietiekami ātra (76/100).

Chrome pavisam noteikti radīs konkurenci FF, Opera un IE. Tas varbūt nebūs tik fīčots (tā kā šī ir tikai beta versija, Google var pievienot iespēju papildus komponentiem), tomēr pārlūka elementārais un tajā pašā laikā modernais skats ar zibenīgo lapu ielādes ātrumu krietni izceļās.

Chrome es novilku šeit.

2 komentāri »

  1. Firefox 3.0.1. ar vaļā šo lapu, apollo un vēl vienu aizņēma 91 MB, bet, manuprāt, MB jau vairs nav nekādas nozīmes, ja vien nesniedzās GB

    Komentārs no MrSmith — 2008-09-4 @ 7:55

  2. Arī tikko notestēju. Patīk. Vienīgi biju cerējusi, ka kā grāmatzīmju saglabātājs būs Google Bookmarks spraudnis, ko var uzlikt IE un FF, bet Chrome tas tā teikt ir hroma paša. Neparocīgi.

    Komentārs no msmarii — 2008-09-4 @ 12:40


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: