Viedumu Vietne ar Sandi

2008-07-15

Sex and The City (Movie)

Filed under: Filmas — Sandis @ 14:13

Vakar kuplā barā apmeklēju Sekss un Piepilsēta filmu. Sievietes skatījās atvērtām acīm, es to darīju dažbrīd, kad bija par ko pasmieties. Diemžēl šādas epizodes filmā bija ļoti maz, ņemot vērā filmas garumu – 2 stundas 25 minūtes!

Tas, kas man filmā patika – joki.

Tas, kas man filmā nepatika, bija daudz vairāk. Pirmkārt aktrises bija pārāk vecas. Ja nemaldos, galveno varoni Sāru (kas atveido, laikam, Keriju) kautkas bija atzinis par seksuāli pievilcīgu. Kad kinoteātrī man bija iespēja aplūkot viņas fizionomiju un izskatu “uz lielā ekrāna”, nezinu cik ļoti vajadzētu piedzerties, lai uzskatītu viņu par mazliet glītu. Kārpa/pumpa uz zoda īpaši kaitināja.

Tā resnākā un lielākā (laikam, Samanta) no tā četru feministu pulciņa arī neizskatījās diezko labi. Grumbiņas vēl varētu piedot, bet nu nokarājusies āda neparko labu neliecina. Un, ja vēl man jādomā par to kā viņa nodarbosies ar seksu, nu fuj. Epizodēs ar viņas draugu “tv-zvaigzni” nevarēju saprast kādos apstākļos es varētu gribēt būt viņa vietā. Domas par gadu starpību arī radīja manī riebumu par galveno varoņu vecumu.

Tad vēl tur bija vēl viena draudzene, kurai bija problēmas ar bikini zonas vaksāciju un seksu. Tieva, gara, ar vēderiņu un debīli krāsotiem matiem. Es labāk satiktos tad ar Samantu nekā ar viņu. Bija jāseko līdzi situācijai, kur viņa nespēj piedot savam vīram par to, ka nav cieties 6 mēnešus bez seksa. Sadiste.

Par ceturto varoni man nav ko teikt, jo viņa izskatījās labi plus viņa vēl kultivēja veselīgu dzīvesveidu rādot skriešanu! (viņa vēl arī rādija aprobežotību ar plastmasas trauku jogurtiem, bet nu tas tā).

Kā tad, pārbaudīju IMDB un Kima Ketrela (Samanta) ir 52 gadus veca, Sāra Džesika Pārkere (Kerija) un Kristīna Deivisa (Šarlote) ir 42 gadus vecas, Sintija Niksone (Miranda) ir 41 gadu veca. Manliekas viņas visas ir plastiskās ķirurģijas klientes, bet neskatoties uz to viņu vecums šķiet acīmredzams un nenoslēpjams. TV-zvaigzni atveidojošais aktieris ir 31 gadu vecs, nav brīnums, ka 22 gadu starpība man likās grūti saprotama.

Latvijā viņu sauc par Misteru Lielisko. Filmā es uzzināju, ka to džeku īstenībā lamā par “Mr. Big” (jeb Misters Lielais) un tulkojums ir gaužām neprecīzs. Bet kāpēc gan viņu tieši tā sauc? Tāpēc, ka viņam ir kautkas liels? Tāpēc, ka viņš ir veiksmīgs biznesmenis? Tāpēc, ka viņš ir garāks par Keriju? Tāpēc, ka Kerijai ir kautkāda samaitāta fantāzija? Tāpēc, ka viņš ir apjomīgs? Viņam pavisam noteikti ir vēdera riepa un tikai tāpēc, ka visu laiku staigā uzvalkā, viņam tas nav redzams. Mr.Bigam arī nav laikam nekādas personīgās dzīves, jo es viņu ne-uzvalkā, ārpus viena skata virtuvē un pie datora, nekur neredzēju citādās drēbēs vai situācijās.

Lielajam elpojot un guļot šņāc deguns.

Neskatoties, ka tam vīrietim ir dots vārds Mr.Big un filma itkā ir par viņu abu kāzām no Kerijas skatpunkta, likās, ka Lielajam ir labi, ja trešā vieta tās sievietes dzīvē. Pirmajā vietā bija reputācija, otrajā šmotkas un tad varbūt tas Lielais.

Seksa loma nosaukumā un filmā ir stipri pārvērtēta. Sex angliski nozīmē arī dzimumu un drīzāk filma saucas “Sievietes un Pilsēta”. Galu galā “karstāko” seksa ainu filmas laikā no galvenajām varonēm sniedza seksuāli atturīgā Miranda! Iepriecināja arī Samantas un tv-zvaigznes seksa aina, kur, džekam nokāpjot no Samantas, apakšā atklājās skaisti divkārtīgi saritināta sega.

Bija arī porno priekš meitenēm. Speciāls varonis, laikam Dante, pliks dušojās. Bija neomulīgi skatīties kā uz 30 gadnieka ķermeni skatoties lūpas laiza 52 gadīga sieviete.

Filmas noslēgumā, tāpat kā vairākas reizes filmas laikā tika dots slepenais mājiens, ka sievietes pulcējas bariņos pa četri. Man atlika vien padomāt – kādas lūzeres. Pirmkārt, viņas atrod laiku lai ietu izklaidēties tikai četratā, tātad vai nu viņām nav vīrieši vai arī vīrieši nespēlē viņu dzīvēs pietiekami lielu lomu (ir mēbeles). Otrkārt, viņas nemedī vīriešus, jo reti kurš vīrietis atļausies iejaukties četru sieviešu sarunā – būs acīmredzams, ka viņām neinteresē vīrieši, bet tikai viņas pašas. Tātad – sievietes pa četri ir neveiksminieču simbols.

Kad histēriķe izjauca pati savas kāzas (telefonu nesarunāšanās bija blefs) nebraucot atpakaļ, kad Lielais beidzot saņēmās, tā vietā sākot psihot – filma priekš manis palika vēl garlaicīgāka. Vai man jājūt līdzi kauktādam safārējušam pārim, pie tam, kur visa situācija tiek atspoguļota no vienas – sieviešu puses un svarīgās sarunas notiek pa telefonu? Itkā filmas laikā esot pagājuši 6 mēneši un vienīgai Lielā aina ir jaunajā gadā, kur viņš kautko ēd no dziļa šķīvja. Un viņš neizskatījās īpaši nomākts 🙂

Vēl man patika kā Lielā mašīna pēc pušķa izšķaidīšanas aizbrauc pretējā virzienā pa vienvirziena ielu taisni, kur idejiski vajadzēja stāvēt neapmierinātā autovadītāja automašīnai.

Ēdieni un dzērieni šajā filmā bija augstā vietā (laikam norāde sievietēm – jūsu vieta ir ap pārtiku). Viesības, ballītes, pusdienošanas, vakariņas, tējošanas, viena suši taisīšana/ēšana. Kamēr tur bija kautkāda aina ar to četru bābu muldēšanu kautkādā ēdamvietā, es aplūkoju, kas tad īsti viņām ir tur uz šķīvjiem. Tai varonei, kas saucās Šarlote, priekšā bija divi lieli šķīvji un viena vīna glāze. Uz viena šķīvja bija bulciņa, bet uz otra – kautkas līdzīgs salātlapām. Pārējām varonēm bija kautkas stipri līdzīgs. Ar tādu diētu viņām vajadzētu vai nu ēst vairāk kā 3 reizes dienā, lai piesteigtu savu figūru (neveselīgi), vai arī viņām vajadzētu būt tievākiem augumiem.

Apkopojot: priekš manis 2 stundas zemē nosviesta laika, kamēr sievietēm ļoti patika.

Tā kā es vērtēju filmas ar pieciem pīrādziņiem, tad šo te es novērtēšu uz vienu puskostu pīrāgu, kas aizmirsts no pagājušā gada.

Advertisements

5 komentāri »

 1. Skarbi diezgan! Filma likās kā viena liela klišeja, bet jāvemj nebija!
  Betbet Keriju (tas ir Džesiku-Pārkeri) tieši atzina par visneseksuālāko sievieti pasaulē vai kaut ko tamlīdzīgu, nodēvējot viņu par zirgaģīmi vai kaut kā tā!

  Komentārs by Gunčiks — 2008-07-15 @ 16:20

 2. Par vienvirziena ielu es ar piefiksēju to svietu 😀

  Ortogrāfijas (drukas) kļūdas vēl tā, katram var gadīties, ja nepārlasa, bet kad Tu beidzot iemācīsies pareizi salikt komatus? 😛 Kaitina taču lasītāju..

  Komentārs by TheVAL — 2008-07-15 @ 17:30

 3. […] Sandis, piemēram, dodoties uz Sex and the City gaidīja, ka tā būs filma par jauniem zaķiem pilsētā, kas dara TO pa labi un pa kreisi. Taču izrādījās, ka visas galvenās varones ir pāri 40 un viena pat pāri 50! Pietam seksa bija ļoti maz!! Vēl arī bija varonis kura iesauka bija Mr.Big un tā arī nekļuva skaidrs kādēļ tāda iesauka – vai dēļ kādiem fiziskiem dotumiem vai arī tāpēc, ka viņš bija garāks augumā! Sandim sašutums uz 1o rindkopām!!! Esmu empātisks viņa ciešanām.. :DDD […]

  Pingback by Filmas nosaukuma nozīme (ithink.lv) — 2008-07-16 @ 14:12

 4. Tiešām tā filma reāls sviests 😀
  Un kā izrādās sievietes tiešām ir tik, tik, tik… (cenzūra no Lauras)

  Komentārs by Salviz — 2008-10-6 @ 2:51

 5. Tas vārds `sievietes` arī bija jau cenzūra?

  Komentārs by OreMan — 2008-10-6 @ 11:33


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: