Viedumu Vietne ar Sandi

2008-07-13

Seši jaunieši Novosibirskas tumsā

Filed under: Izklaide, Sadzīve, Tech — Sandis @ 11:15

Trīs sievietes un trīs vīrieši vecumā no 21 līdz 25 gadiem izdomājuši uzticēt savas dzīvības UAZ džipiem (bobikiem), lai dotos apskatīt pilnu saules aptumsumu. Šiem trakajiem ir arī web-lapa www.flashmob.lv/eclipse. Sakarā ar to, ka pazīstu vairākumu no viņiem (un varbūt pats piedalītos… ar bobikiem… 11 000km… nu labi, nē 😀 ), ir iespēja piedalīties dažādās aizraujošās aktivitātēs “behind the scenes”, kas ietver sevī unikālas gaļas vešanas, transmisiju šķidruma šļakstināšanu pa bagažnieku un iespēja pieskrūvēt dažu labu skrūvi, par ko arī ir šis raksts.

Vakar biju aizbraucis pie Salvja palīdzēt remontēt bobi. Manas mašīnzināšanas ir pašvakas, bet nu krievu autotehnikai ir superīga īpašība salikties no skrūvējamām detaļām, ja vien zina, kur ko likt. Viens skrūvētājs ir labi, bet, ja ir divi skrūvētāji paralēli – tas jau ir ātrāk. Salvis un Laura izteicās, ka Salvis sestdien esot slinkojis, bet nu nez, ja tā bija slinkošana, tad Salvis normālos apstākļos viens pats laikam saliek pusbobi pa dienu.

Visbiežāk dzirdamais teiciens pa visu dienu bija “kā Pēterītim neiet”. Salvis sakās sadalījis braucamās vietas un attiecīgi “abi šoferi” sēdēšot priekšā. Pēterim tiesību nav, tāpēc viņam tiek atvēlētas aizmugurējās vietas. Tas pat būtu pluss, ņemot vērā, ka bobim otrajā rindā ir 3 sēdvietas (viens pats sēdi pa diviem beņķiem vai guli), taču pavisam noteikti mīnuss, ja ņem vērā, ka priekšpusē būs ārzemnieku sēdekļi, bet aizmugurē – mazliet mīkstāki bobju sēdekļi. Lai padarītu braukšanu ērtāku arī aizmugurē vajadzētu ielikt kādu dīvānu uz divām vietām, bet diemžēl, tas prasa laiku, lai pielāgotu konstrukciju, bet laika gandrīz vairs nav – tāpēc kādam būs zila pakaļa vienu mēnesi vai arī viņš pierunās kādu pamainīties. Otrai mašīnai “Betijai” būšot tikai oriģinālie sēdekļi, tā ka neapskaužu meiteņu dibenus.

Runu ticamība, par to, ka bobiku detaļas varēšot atrast katrā garāmbraucošajā šķūnī, arī šķiet apdraudēta, jo motortelpā ievietots 24. Volgas motors, Audi ģenerators un salāgots karburators. Volga padomijā bija ekskluzīva mašīna, tāpēc atrast detaļas pašam motoram būs pagrūti, taču, cerams, ka motors izturēs. Tāpat kā pārējās detaļas. Pāris skrūves nolūza, tāpēc centos skrūvēt jaunas skrūves – oriģinālās ir kļuvušas švakas.

Lielākā problēma, ko novēroju, varētu būt garlaicība. Kratīties vienu mēnesi bobikā var stipri uzēsties uz nerviem, jo ir krietni ierobežotas izklaides. Par spīti krietni ierobežotajiem vietas apjomiem un plānotajam līdzi ņemamo mantu apjomam, Salvis plāno sabvūferi, diskolampu, dvd un/vai mp3 maģi. Es ceru, ka tiks ielikts kaut vai radio, savādāk tas būs ļoti ļoti garš ceļojums.

No Salvja bloga nospēru pāris videolinkus par bobja progresu.

Ceturtdiena:

Piektdiena:

Sestdiena:

Svētdiena:

Sestdien vakarā vēl nerūca, bet pirmdien sešos ir plānotā “lielā” izbraukšana. Arī Tu vari atnākt rīt, 18:30, pie VEF Kultūras pils ar ovācijām un laba vēlējumiem novēlēt ceļu. Vari arī atnest un uzdāvināt viņiem kādu ilgi glabājamu pārtiku – piemēram, makaronus, jo, lai gan viņiem ir pārtikas sponsors, tas ir iedevis viena veida pārtiku (laikam putriņas) vairāk nekā vajag 😀

4 komentāri »

 1. bez putriņām (paldies Rīgas Dzirnavniekam) ir mums arī maizīte (Lāči), karpelīši (ZS Meistari), gaļiņa (BLC) un sieriņš (DK Daugava). Bet makaronu vēl nav, Rīgas dzirnavnieks tā vietā pavairāk putriņas iedeva, tiesa. Šodien gan ap 5iem tiks iepirkti.
  Drīzāk vari atnest čupiņu ar telefoniem Kazahstānā, kam piezvanīt “ja-nu-kas” gadījumā vai arī ar iespēju pārlaist nakti zem jumta.

  Komentārs by Agzas — 2008-07-13 @ 13:17

 2. Jā bobis Salvītim būs ērts, tikai ne vella neripos 😀 Varēs ceļmalā griezt diskolampu un klausīties tuc tuc ar pārgrieztiem basiem. 😀

  Komentārs by Zete — 2008-07-13 @ 21:39

 3. Disko un basi ceļmalā skan ļoti labi.
  Par tiem sēdekļiem gan trakums, bet neko, gan jau pakaļa nenokritīs.

  Komentārs by cu — 2008-07-14 @ 7:09

 4. Cerams, ka tiem auto ir iespēja katram paņemt līdzi vismaz 200-300l degvielu…

  Komentārs by MrSmith — 2008-07-18 @ 20:36


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: