Viedumu Vietne ar Sandi

2008-07-9

Vēl par fotoradariem

Filed under: Tech — Sandis @ 15:52

MultaRadar C

MultaRadar C

Fotoradara modelis ir “MultaRadar C” ir reģistrēts Latvijas Nacionālajā Metroloģijas Centrā (kā visi citi radari) kopš šī gada 28.marta un tā sertifikācija beidzas pēc 3 gadiem no tā brīža. MultaRadar C ražotājs ir Multanova no Šveices.

MultaRadar C sastāv no trīs sastāvdaļām – radara (MultaRadar C), kameras (Robot SmartCamera II) un kontroles ierīces. Tālākais apraksts tiek ņemts no cita Multanova radaru produkta 6F, pieņemot, ka darbības principi ir līdzīgi. “Radars” ir paraboliska antena, kas uztver un raida signālus aptuveni 20-30 grādu slīpumā pāri ceļam no klāt braucošās mašīnas virziena (24,150 Ghz frekvencē). Tiklīdz radara stars atstarojas no mašīnas, radars saņem atpakaļsignālu un ieslēdz mērīšanas fāzi. Tiek saņemts otrs signāla mērījums un ierīce izskaitļo ātrumu. Tiek paņemts vēl viens atstarojošā stara signāla mērījums, kurā ierīce izdara kontrolpārbaudi – ja mērījums atbilst iepriekšējam, viss ok, ja neatbilst – mērījums tiek anulēts. Ap šo brīdi ierīce ir izkalkulējusi no šiem trīs mērījumiem mašīnas ātrumu un pieņem lēmumu – ja ir pārsniegts uzstādītais limits, tiek sūtīts signāls uz fotokameru nobildēt automašīnu. Nozibsnī zibspuldze un automašīnas numura īpašnieks uz mājām saņem skaistu foto par piemiņu.

Šeit var redzēt demonstrāciju.

Starp citu, radaru detektoru K-frekvence ir 24,050 – 24,250 GHz un Ka ir 34,400 – 36,000 GHz.

Viens no veiksmīgākajiem (un pagaidām arī atļautajiem) veidiem, kā “izvairīties” no nevēlamas fotografēšanas ir piestiprināt virs automašīnas numura ierīci, kas uz numura izstaro spilgtu baltu gaismu, ja konstatē zibspuldzes starus.

Slikta ziņa ir arī tā, ka ar fotoradaru var mērīt ne tikai mašīnas no priekšas (un dot iespēju uztvert pretīmnākošo radaru), bet var mērīt arī ātrumu un fotografēt automašīnu no aizmugures, padarot fotoradaru praktiski nepamanāmu.

Kā vadītājs, kas brauc ārpus apdzīvotām vietām ar ātrumu ~95km/h un īpaši neapdzen plūsmu pilsētās – saku, ka būs baigi forši 🙂

Advertisements

4 komentāri »

 1. Neliela kļūmīte- Metroloģijas centrs (Meteoroloģija vairāk par laikapstākļiem) 😉

  Komentārs by baltais runcis — 2008-07-9 @ 22:21

 2. pisnah.

  Komentārs by dvdsvsd — 2008-07-10 @ 1:47

 3. […] Vēl par fotoradariem [image]MultaRadar CFotoradara modelis ir “MultaRadar C” ir reģistrēts Latvijas Nacionālajā […] […]

  Pingback by Top Posts « WordPress.com — 2008-07-10 @ 3:09

 4. un nevis antiradars, bet radardetektors 😛

  Komentārs by salviz — 2008-07-10 @ 15:17


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: