Viedumu Vietne ar Sandi

2008-07-7

Dziedi, dziedi

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 16:05

Autobuss lēnīgi ievirzījās sānieliņā un stāvvietā veica noparkošanos atpakaļgaitā. Blakus šim autobusam stāvēja vēl 4-6 autobusi, dekorēti ar ozollapām, vainagiem. Pēc apstāšanās no autobusa sāka velties ārā cilvēki, kuru vecums sniedzās virs 50 un 60 gadiem. Daļa no viņiem bija tērpusies nacionālajās drānās, daļa ikdienišķajās adītajās jaciņās. Ķerdamies un atstutēdamies viens pie otra vecīši gausi virzījās no stāvvietas pāri ielai, lai veiktu alpīnistu cienīgus izgājienus pie kāpnēm. Naskākie pakāpās pirmie, lēnākie ar spieķīšiem sniedza viņiem roku un tika uzvilkti augšā. Tā kāpienu pa kāpienam trīsdesmit cilvēki veica savu ceļu uz mēģinājumu telpu, lai izmēģinātu savas balsis dziedot savu Dziesmu svētku repertuāru.

Nav brīnums, ka ārpusē stāvēja ātrās palīdzības ekipāža. Bija vērojama arī salīdzinoši liela policistu skaita klātbūtne, kas sevi izrādīja demonstrēdami dzeltenās vestes.

Savukārt man paradījās drūms vēstījums par mūsu kultūras nākotni. Es nedziedu korī/nedejoju tautiskās dejas, jo man jāstrādā. Vienīgi pensionāri, skolēni un studenti var atļauties pāris dienas dziedāt, dejot un izklaidēties. Tagad ir iespēja atskatīties uz baru ļoti vecu cilvēku, kas kā tūristi ieradušies padziedāt gandrīz vai pēdējiem spēkiem.

Neko īpašu es tā arī negribēju izfilosofēt šajā rakstā. No vienas puses – cilvēki grib braukt dziedāt, tā ir viņu darīšana. No otras puses skatoties uz dažiem dziedātājiem tirpas skrien pār muguru jautājot: “kam tie svētki īsti ir domāti un vajadzīgi” un “cik atbilstošs serviss šiem cilvēkiem tiek piedāvāts”.

Advertisements

2 komentāri »

  1. nu šiem svētkiem ir vairākas interesantas organizatoriskās nianses, piemēram par tiem nevēlamajiem bērnu ratiņiem. Tip traucēšot pārvietoties. Vai tas nozīmē, ka cilvēki ratiņkrēslos vispā labāk lai ij nesapņo kustēt dziesmu svētku virzienā?

    Komentārs by Zete — 2008-07-7 @ 17:00

  2. Sastrēgumu jau Deglava ielā baigo bija šorīt uztaisījuši.. Daugavas stadionā kaut kāds deju pasākums esot bijis.. cerams, ka rīt nebūs..?

    Komentārs by TheVAL — 2008-07-7 @ 20:24


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: