Viedumu Vietne ar Sandi

2008-06-4

Atvadas no Ubuntu, lai dzīvo Deimons!

Filed under: Tech — Sandis @ 19:56

Viss, apnika. Laikam nosēdēju 2-3 mēnešus mājās pie dzeltenā linukša paveida, bet galu galā ieguvu mācību tuvākajā laikā ar šo OS vairāk nesaistīties. Vismaz ne tuvākajā laikā, kamēr nesalabos ralink draiveri (kā arī tā saderību argnome network manager). Un ar labojumiem viņi nav pasteigušies jau sākot ar 7.10 versiju, tā ka nedomāju, ka tas būs drīz.

Operētājsistēma bija gana spīdīga un nopucēta, bet visi smukie GUI tūļi piedāvāja ļoti mazu iespēju izvēlei, kāda bija komandrindai. Taču tiklīdz sāku ārdīties pa komandrindu tā sapratu, ka esmu iegājis haosā. Man nekļuva īsti skaidrs kāpēc ir vairāk kā viens rc.d un kurā no tām mapēm stāv īstie iestādijumi. /dev/ mapē pilnīgi noteikti bija pārāk daudz iekārtu. Laikam Ubuntu ir mutants grafiskai izpausmei, kuram apakšā ir pie- ap- un uz- kodēti dažādi apkārtceļi, “lai tikai viss strādātu”. Iebraukt tajā man likās grūti. Itkā bija zināšanas kur kam jābūt, bet lielākās bēdas bija tad, kad atklājās, ka viss gaidītais ir pārvietots vai ievietots kautkur citur.

Es jau būtu cieties vēl, jo alternatīvu, kā šķita gandrīz nav, tikai sanāca tāds neliels starpgadījums. Kautkādā sakarā kāds no visa apkārtlēkājošā bara pakāsa linksys defaultos iestatījumus ar nedrošo wep atslēgu. Tā rezultātā tika uzlikta drošāka WPA-Personal atslēga, bet manis piekoriģētajam nestandarta draiverim tīkla kartei nebija piekompilēts klāt wpa atbalsts. Tā nu es paliku bez interneta kamēr izdomāju pārinstalēt ubuntu. 8.04 LiveCD internets gāja šķietami ideāli, taču pēc instalācijas atsākās vecās bēdas ar uzkāršanos pusstundas laikā. Liku nestandarta draiveri vēlreiz, taču – nez kāpēc nekompilējās ne tā versija, kas bija, ne tā jaunā, kas no interneta atkopēta.

Ieliku F-bsd disku, noformatēju MBR un pārsēdos citā OS. Maybe visa šitā čakarēšanās ap Ubuntu vai vienkārši svaigs skats uz dzīvi – jau pirmajā vakarā savedu kārtībā visu, kas līdz šim bija traucējis dzīvot ar F-bsd. Skaips dzied, ir linuksa atbalsts, jaunāks OS laidiens, flash atbalsts pārlūkprogrammās. Un galvenais OS nepakarās un internets nepazūd.

4 komentāri »

 1. Tas kā kuram, teiksim ir dzelži kas labāk iet uz lin, ir kas iet labāk uz bsd. Cik freju kā desktop os lietoju, lielākā sāpe ir tā ka pārsvarā visu no sourcēm jākompilē (var jau likt no pakām, bet tur parasti viņas pavecas ir).

  Komentārs by r21vo — 2008-06-4 @ 23:29

 2. `It` sit nu `kaut` kauj..

  Komentārs by TheVAL — 2008-06-5 @ 11:08

 3. Ubuntu ir Debian bāze. Ja nav skaidrs kas kur ir, palasies Debian Policy. Bet nu par bootup atbild /etc/init.d skripti, kas tiek izsaukti no /etc/rcS.d un tad no /etc/rc2.d (kur 2 ir defaultais runlevel). Tamā, ka tev ir līks hardware vai arī nevari draiveri nokompilēt pareizi Ubuntu noteikti nav vainīgs.

  Komentārs by Aigarius — 2008-06-5 @ 19:26

 4. draivera kompilēšana -> ja met ārā kompilācijas kļūdas, ka nesaprot funkcijas, tad līks ir draivera kods vai kompilators. to nu es pats nevaru izlabot.
  līks hardware -> par līku es sauktu tādu, kas neiet. ar windows gāja, ar fbsd joprojām iet, tikai ubuntīgais kautkā karas bez dzīvības un piezīmēm dēļ sev līdzi nākošajiem draiveriem.

  Komentārs by Sandis — 2008-06-6 @ 0:00


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: