Viedumu Vietne ar Sandi

2008-05-21

Interesanti fakti par Indiana Jones

Filed under: Filmas, Izklaide — Sandis @ 19:05

Rīt, 22. maijā Forum Cinemas (jā, es reklamēju, bet viņi man nemaksā) sāks rādīt jauno Indiana Džounsa daļu, kurā viņš starp komunistiem un amerikāņiem dara kautko ar “kristāla galvaskausa karaļvalsti”. Arī nezinu par ko būs filma, arī nemēģinu meklēt, lai pašam būtu interesantāk. Šaubos vai es iešu pirmajā dienā, bet noteikti kautkad aiziešu.

Uzskatu, ka šī filma ir viens no lielākajiem kino notikumiem pēdējā laikā. Sakarā ar to, lai garāka lasīšana (romāni), pārpublicēšu dažus interesantus faktus par iepriekšējām Indiana Jones filmām.

1. Sākotnēji par Indiana Jones lomas izpildītāju gribēja ņemt Tomu Selleku.
Toms Selleks
Bildes autors: Alan Light

2. Līdz pat filmas pirmajai uzņemšanas dienai galveno varoni sauca Indiana Smits.

3. Pirmajā filmā “Raiders of the Lost Ark” ir slavena aina, kur Indijam pretī stājas vīrs melnās drēbēs ar lielu zobenu un izcilu pārvaldīšanas māku, bet Indijs viņu vienkārši nošauj. Baumo ka Harisonu Fordu esot mocījuši hemoroīdi, tāpēc viņš negribējis piedalīties garajā cīņas ainā, kas tikusi plānota.

4. Šons Konerijs tēloja Indija tēvu trešajā daļā, lai gan īstenībā viņš ir tikai 12 gadus vecāks nekā Harisons Fords. Spīlbergs ļoti vēlējās uzfilmēt vismaz vienu Bonda filmu, taču viņam nesanāca, tā vietā viņš uzņēma filmu ar “Bonda” elementiem un norādīja, ka “Bonds” ir Indija tēvs.
Šons Konerijs
Bildes autors: Alan Light

5. Aktieris Pats Roučs attēlo ļaunos varoņus visās trijās Indiana Jones filmās. Viņš ir ļaunais muskuļotais mehāniķis pie lidmašīnas, viņš ir armijas virspavēlnieks Temple of Doom un viņš aiziet bojā cīnoties bārā – katra loma savā Indiana Jones filmā.

6. Harisonam Fordam uz zoda ir rēta, ko viņš ieguva autoavārijā dzīvē vēl pirms Indiana Jones. Lai to parādītu skatītājiem, “Last Crusade” daļā tiek attēlots “jaunais” Indiana Jones, kuram zodā trāpa pātaga un izveido rētu.

7. “Raiders of the Lost Ark” zīmējumos uz sienas var redzēt C-3PO un R2-D2 jeb robotus no Star Wars. Tāpat arī lidmašīnai filmas sākumā ir reģistrācijas numurs “OB-CPO”. “Temple of Doom” naktskluba nosaukums saucas “Club Obi Van”.

8. Par Indiju sauca Spīlberga suni, kas nomira septiņdesmitajos gados.

9. Mērkaķa smadzenes, kuras viesi ēda “Temple of Doom”, tika iztaisītas no avenēm un olu krēma.

10. Stīvens Spīlbergs un Džordžs Lūkass arī spēlē lomas šajā filmā. Viņi ir misionāri lidostā “Temple of Doom” sākumā. Arī producents Frenks Maršalls nofilmējās šajā pašā ainā stumjot rikšu. Frenks arī ir pilots lidmašīnai, kas parādīta 5. punktā.

11. Indiana Džounsa zirgs, kas viņam bija “The Last Crusade”, bija arī Rembo zirgs filmā Rembo III.

12. Dēļ “Temple of Doom” ieviesa vecuma ierobežojumu PG-13.

13. Spīlbergs taisīja Indiana Jones kā B kategorijas filmu.

14. Indiana Jones nekad nepazaudē savu cepuri, jo filmējot tika uzskatīts, ka tāds sīkums var sabojāt filmas iespaidu ar nekonsekventiem kadru turpinājumiem.

15. “Lost Ark” tiek izmantota tā pati zemūdene, kas filmā Das Boot.

16. “Lost Ark” ir tāda aina, kur Indijs draud ar raķešpalaidēju uzspridzināt Arku no klinšu pacēluma. Tajā ainā redzams kā ļaunais varonis Belloks ir pavēries Indijā uz augšu un klausās pavērtu muti viņa teiktajā. Šajā brīdī viņa mutē pa seju ierāpo muša un nekur nav redzams, ka tā izrāpotu ārā. Šo niansi ievēroja tikai stipri vēlāk pēc uzfilmēšanas, tāpēc skaņu tehniķi speciāli pievienoja labajā audio celiņā “aizlidojošas” mušas skaņu efektu.

17. Dzīvē Fords nebaidās no čūskām, kā arī uzņemšanas laukumā viņam bija maz no kā baidīties. Spīlbergs uzņemot ainas ar čūskām no vietējiem zooveikaliem aizņēmās visas čūskas, ko vien bija iespējams dabūt, bet diemžēl ar to nepietika iespaidīgajām čūsku ainām. Tāpēc tika paņemtas melnas šļūtenes un sagrieztas mazākos gabalos. Ja rūpīgi ieskatās, tad filmā var atšķirt kur ir īsta čūska un kur nav.

18. Filmā “Temple of Doom” galvenās sieviešu lomas atveidošanai bija pieteikusies arī Šarona Stouna. Neredzama loma bija arī Denam Ekroidam.

19. “Temple of Doom” šamanis svētos akmeņus sauc par “Shiva Lingva”, kas nozīmē cilindrisku akmeni, kas apzīmē peni. Rituālos akmenis tiek ievietots apļa vidū, kas apzīmē joni jeb vagīnu.

20. Visu trīs Indiana Jones daļu sākumā ir akmens vai kalns, kas atgādina Paramount Pictures logo.

Oriģinālavots.

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: