Viedumu Vietne ar Sandi

2008-05-5

Kanādas hokejs

Filed under: Sports — Sandis @ 13:14

“Realizācija” – tas ir tāds dīvains vārds, kas vismaz hokejā apzīmē spēju gūt vārtus. Tādu spēju, kad cilvēki domā ar galvu kā iebakstīt ripu vārtos. Latvijas hokeja izlasei tādas spējas nav, vismaz ne pirmajās divās spēlēs. Ar kādu galvu hokejisti domā, nezinu, bet man vismaz liekas, ka (atskaitot Miķeli Rēdlihu un pāris uzplaiksnījumus dažu citu spēlē) galvenā doma ir ieskriet zonā un “uzmest pa vārtiem”. Viss jau būtu jauki, bet nu kādam naivumam jābūt, lai domātu, ka jebkura uzmesta ripa uz vārtiem var tos apdraudēt. Lielākoties švaki metieni uz vārtu pusi nonāk vārtsarga ķērējcimdā un moments ir beidzies. Kanādas metieni pat “izlēkāja” ārā no Masaļska un Naumova ķērājcimda, tik spēcīgs bija to raidījums un precizitāte. Latvijas izlases lielākā daļa no metieniem izskatījās vienkārši smieklīgi.

Šoreiz noskatījos visus trīs puslaikus, pretēji dažiem, kas skaļi pēc pirmajām minūtēm nodeklarēja “viss, negribu redzēt to kaunu”. Var jau būt, ka vajag skatīties tikai uzvaras, bet mums šogad ir nāvīgi spēcīga grupa un uzvaras pret ASV un Kanādu manuprāt nerādās sapņos arī Znarokam. Dīvaini ir tikai tas, ka Latvijas izlase ir šādā grupā pateicoties pagājušā gada vārgajam sniegumam. Mēs tagad skaitamies vārgākā no izlasēm, tāpēc šogad mums grupā ir pagājušā gada čempioni un ASV izlase. Slovēnija nav spēcīga, bet viņiem ir Kopitars. Ja mēs neuzvarēsim Slovēniju, nākamgad grupā atkal būs divi drausmīgi spēcīgie (drošvien atkal Kanāda).

Par spēli. Pirmais puslaiks – Kanādas izlase Latvijas izlasi izvaro, Latvijas izlase ļaujās. Otrais puslaiks – Kanādas izlase turpina mūs izvarot. Trešais puslaiks – Kanādas izlasei apnīk mūs izvarot, Ivanāns nopiržas.

Man patika Sorokina zīmējumi spēles pauzēs. Trīs vīri strīpiņā pie vārtiem – to es sapratu. Jauniešiem nav taktiskās izpratnes – arī sapratu. Kā viens piecinieks sedza un pārējie nē – arī. Tikai jautājums – vai to tā bija licis Znaroks vai viņi paši izdomāja?

E-Sportā viens bija precīzi nokomentējis Latvijas izlases prasmes salīdzinājumu – ieskrienamies, uzbrūkam un kanādietis ar vienu kustību atņem ripu.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: