Viedumu Vietne ar Sandi

2008-04-9

CSS Naked Day Bullshit

Filed under: Tech — Sandis @ 2:59

Šodien web dizaineri mērās krāniņiem un rāda cik “sakārtots ir viņu lapas stils”. Šāda akcija notiek vien trešo gadu visā pasaulē, bet Latvijas blogosfēras raksti man lika domāt, ka tas esot megaūber pasākums kurā, ja nepiedalies, neesi kruts. Pēc Eša Kečuma teiktā krutums nemirst, tāpēc tu vari būt arī tikpat kruts ar CSS kā bez CSS. Protams, tu šodien nevarēsi lietot tīņus mulsinošo birku “kails” apzīmējot savas lapas kailumu – pliko html.

Oficiālajā lapā teikts, ka CSS naked day ir domāts, lai tīkla lapu dizaineri varētu parādīt viens otram, ka viņu kods attēlojas strukturēti un pieņemami arī bez CSS. Piereģistrejušies aptuveni 1100 dalībnieki, kuri propogandē šo ideju un rāda savu krāniņu.

Tomēr šāda akcija ir diezgan muļķīga, jāsaka, pat tikai izprieca. Ar standartu izplatīšanu tai ir maz sakara. Kura lapa tad attēlojas normāli, ja ņem vērā pārlūkprogrammu atšķirības un iebūvētās CSS iespējas. Operas pārlūkprogrammā es varu lietot CSS neatkarīgi no lapas autora vēlmēm. To var atļauties darīt blogeri un entuziasti, taču to nevar atļauties darīt bizness. Savukārt, bizness, manuprāt, visvairāk grēko standartu un sakārtotības piemērošanā tīkla lapu kodiem.

Parasti entuziasti, kas taisa savus dzinējus un izmēģina dažādas lapas, seko līdzi un cenšas, lai viņu kods būtu labs un pieņemams, lai par to nevarētu teikt neko sliktu. Taču biznesam ir cita loģika – kodu taisa apmaksāti cilvēki, kuriem tiek doti konkrēti uzdevumi, nevis standartu ievērošana. Teorētiski, šiem cilvēkiem jābut labi apmācītiem un bieži viņi ari pārzin labas prakses piemērus. Diemžēl dzīvē termiņi, slinkums un nianses neizprotoši vadītāji dzen šos pienākumus izpildīt sasteigti, kas noved pie sliktas prakses piemēriem. Toties, strādājošiem un tātad – naudu pelnošiem.

Internetu lieto vairāk cilvēku nekā ir tīkla dizaineru. Vai šāda viena untuma un egoisma diena ar pašapliecināšanos par savu “veikumu” apmierina lielāko šo lapu apmeklētāju daļu? Labi, tā ir tikai viena diena, bet arī viena diena var nozīmēt pietiekami daudz it sevišķi, ja kāds steidzas un cenšas atrast vajadzīgo pēc grafiskās atmiņas…

Muļķi, uzvelciet savu CSS.

Advertisements

2 komentāri »

  1. Kādam šeit nav omas uz muļķīgiem pasākumiem 😀

    Komentārs by mobix — 2008-04-9 @ 9:56

  2. piedošan, bet acīmredzot arvien tomēr šī pasākuma jēgas izpratne Latvijā klibo.

    Komentārs by Edgars — 2008-04-9 @ 10:14


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: