Viedumu Vietne ar Sandi

2008-04-5

Gids darbadevējiem par sievietēm 1943. gadam

Filed under: Izklaide — Sandis @ 2:16

1943. gadā ASV cīnijās Eiropā pret nacismu, tāpēc bieži vien brīvās darbavietas ASV nācās aizņemt sievietēm tā kā vīrieši karoja. Šodien diggā (tas kas kom) uzgāju varen interesantu bildi – pamācību darbaņēmējiem par sievietēm. Tajā laikā vēl nebija normāli pieņemt darbā sievietes, tāpēc darbadevējiem tā bija jauna pieredze. Tomēr, pamācības daži punkti ir vērtīgi arī šodien 🙂

Kā izraudzīties visražīgākās darbinieces:

1. Izvēlieties jaunas precētas sievietes. Viņām ir vairāk atbildības sajūta nekā neprecētām sievietēm, viņas mazāk flirtēs darba vietā, viņām vajag šo darbu, pretējā gadījumā viņas to nedarītu, viņām būs daudz enerģijas un viņas produktīvi strādās ar klientiem. intereses strādāt vienlaicīgi ar publisko ražīgumu. (Es īsti nesapratu, kas ir domāts ar publisko ražīgumu, vai nu spēja atvairīt flirtus, vai spēja izskatīties reprezentatīvi labai, vai gādāt bērnus, vai vienkārši būt ražīgai darbiniecei…)

2. Ja jāizvēlas vecas sievietes, izvēlieties tādas, kas ir strādājušas ārpus mājas kādā savas dzīves periodā. Vecas sievietes, kas nav pieradušas ar publisko dzīvi, nevar adaptēties kļūstot kašķīgas un samākslotas. Saskarē ar vecākām sievietēm uzsveriet pieklājību un draudzīgumu.

3. Vispārējā pieredze norāda, ka dūšīgās meitenes – tās, kas mazliet ir ar lieko svaru, ir nosvērtākas un ražīgākas nekā tievās sievietes.

4. Uzaiciniet ārstu, lai viņš izmeklē visas sievietes, ko pieņemat darbā, visos aspektos ieskaitot sieviešu fizioloģiju. Šis solis gan aizsargā pret iespējamām tiesas prāvām, gan parāda vai topošajām darbiniecēm ir kādas vājības, kas padarītu viņu fiziski un garīgi nepiemērotu gaidāmajam darbam.

5. Uzsveriet laika nozīmīgumu un norādiet, ka zaudētas minūtes te un tur rada ievērojamus robus plānos. Kamēr šim solim nav tikts pāri, sagaidiet, ka darba ritms, visdrīzāk, palēnināsies.

6. Dodiet darbiniecēm darba plānu visai dienai, lai viņas būtu aizņemtas un netraucētu vadību ik pēc piecām minūtēm taujājot pēc instrukcijām. Vairākas īpašības norāda, ka sievietes ir teicamas darbinieces, ja priekš viņām ir sagatavots darbs, bet viņām trūkst iniciatīvas atrast darbu pašām.

7. Kad iespējams, atļaujiet darbiniecēm mainīt savu darbu kādā dienas periodā. Sievietes sliecas nenervozēt un priecāties par izmaiņām.

8. Nodrošiniet katrai meitenei brīvus atpūtas periodus dienas laikā. Jums jāievieš pielaides sievišķajai psiholoģijai. Meitene ir daudz pārliecinātāka par sevi un padara daudz vairāk, ja viņa var uzturēt savus matus saķemmētus, nokrāsot lūpas un nomazgāt rokas vairākas reizes dienā.

9. Esiet taktisks kritizējot un instruējot. Sievietes bieži ir jūtīgas, viņas nevar pieņemt raupjus vārdus kā to dara vīrieši. Nekad neizsmejiet sievietes – tas salauž viņu garu un samazina darga ražīgumu.

10. Apdomājiet pirms lietojiet rupjus vārdus sieviešu klātbūtnē. Pat ja sievietes vīrs vai tēvs lamājas vienā gabalā, viņai nepatiks, ja rupji vārdi tiks lietoti darba vidē.

11. Nodrošiniet darba apģērbu vairākos izmēros, lai katrai sievietei būtu atbilstošs izmērs. Tas ir ļoti svarīgi, lai uzturētu sievietes priecīgas.

Oriģinālavots.

2 komentāri »

  1. “intereses strādāt vienlaicīgi ar publisko ražīgumu” (To deal with the public efficiently) ir jātulko kā “produktīvi strādāt ar klientiem”

    Komentārs by UL — 2008-04-5 @ 9:46

  2. ok!

    Komentārs by Sandis — 2008-04-5 @ 10:25


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: