Viedumu Vietne ar Sandi

2008-04-2

Dejošanas padomi

Filed under: Cult.Pop., Izklaide, Sadzīve — Sandis @ 2:30

Vispār es gribēju rakstīt par filmu, bet tad sāku meklēt internetā padomus kā pareizi vadīt meiteni dejā, ka uzgāju daudz interesantākus rakstus, ko pārtulkoju un papildināju. Man likās, ka tie pat ļoti atbilst īstenībai.

Dejošana ir divu cilvēku nodarbe, kur viens vada un otrs paklausa virzoties pa dejas laukumu soļos, kas atbilst mūzikas ritmam. Vadīšana ir vīrieša pienākums un paklausīšana ir sievietes pienākums. Par geju dejām nezinu, bet arī tur viens vada. Taču, eksistē vairāk par šiem diviem pienākumiem, kādi dejotājiem jāizpilda, lai nodrošinātu pēc iespējas ideālāku dejošanu. Katram dzimumam tie ir atšķirīgi, tāpēc sākšu ar vīriešiem (vadītājiem) un pabeigšu ar sievietēm (vadāmajām).

Vīrietim:

 • Vissvarīgākais ir prast dejot. Ar dejošanas prasmi tiek domātas divas lietas – dejas soļu pamatzināšanas un vadīšanas tehnika. Tev jāpārzin dejas soļi pietiekami labi, lai būtu pārliecība vadīt sievieti. Tev jāmāk padot sievietei skaidrus signālus par savu rīcību un to tu vari tikai apgūt trenējoties dejojot ar sievietēm. Tu vari but vairākus gadus apguvis deju soļus, bet ja tu nemāki vadīt, tad tu nemāki dejot. Savukārt, ja tu mazliet pārzini deju soļus un māki labi vadīt, tad tu māki dejot.
 • Esi džentelmenis. Ielūdz partneri uz deju izstiepjot roku viņas virzienā un laipni pajautājot vai viņa vēlas dejot. Pavadi viņu uz un no dejas laukuma. Deja nav tikai partneres vadīšana, bet arī kopējā ķermeņu kustēšanās māksla. Tavam ķermenim ir jākustās mūzikā līdzi savas partneres ķermenim. Tas nenozīmē pieplakt pie partneres, jo daudzās dejās ir ērtāk ieturēt distanci. Tev arī ir jāskatās uz savu partneri un nav jāpasniedz viņai pēdējā mirkļa ieteikumi. Pat, ja partnere ir slikta dejotāja, saglabā pacietību un centies, lai viņa spētu izdejot tavu vadīto deju. Nekad nepamet partneri vienu deju plača vidū pēc dejas. Pateicies par deju tās beigās, pat ja tā bija grūti baudāma.
 • Aizsargā savu partneri. Dejojot un vadot vienmēr jāseko līdzi, lai tava partnere spētu izdejot tevis uzstādītos soļus sveika un vesela neuzskrienot virsū citiem dejotājiem. Tas it sevišķi attiecas uz griezieniem, kad liekot partnerei veikt ātrus apgriezienus viņa var savainoties. Ja situācija prasa, dejas laikā ir jāveic visas iespējamās izvairīšanās vai kautvai jāapstājas, ja partnere ir apdraudēta. Neviena sieviete negrib dancot ar vīrieti, kas savas vadīšanas laikā nerūpējas par viņas drošību dejas laikā.
 • Regulāri papildini savas zināšanas. Dejojot ar vienu un to pašu partneri pāris dejas viss tavs repertuārs atklājas un paliek neinteresants. Tieši tāpēc ir vajadzīgs papildināties, lai saglabātu interesi. Sievietes novērtē pārsteigumus.
 • Ierodies dejot atbilstošā paskatā. Vīrietim jābut tīram, atbilstoši saģērbtam, ar patīkamu ķermeņa aromātu, tīriem nagiem, patīkamu un nepārlietotu dezoderantu, tīriem matiem, tīriem zobiem, lietojušam elpas atsvaidzinātāju, noskūtu vai pieklājīgu sejas apmatojumu. Nelietot pēcskūšanās losjonus un odekolonus. Apģērbam jābūt kārtīgi izgludinātam un ielocītam, kurpēm nospodrinātām. Ja daudz svīsti, ņem līdzi liekus kreklus. Spīdīgas rotaslietas, īsi krekliņi, botas, t-krekli neatstāj par dejotāju labu iespaidu.
 • Iemācies runāt, kamēr dejo. Ātrākās dejās neko daudz tas nebūs iespējams, taču lēnākās dejās parunāšanās ir gandrīz vai obligāta. Nav ieteicams sarunāties ar pilnīgi jaunu partneri kamēr pierod pie viņas dejas stila. Nav jāizplūst filosofiskās pārdomās, taču īsa vārdu pārmīšana un komplimentu apmaiņa būs īsti vietā, ja partnere nav īsti pazīstama.
 • Smaidi! Tas nav jādara nepārtraukti un nav arī jāņirdz skatoties sejā, taču ir jāizrāda, ka tev patīk deja. Partnere skatās uz tevi un ja tu nesmaidi, tad viņa jūt negatīvu enerģiju no tevis. Pasmaidi, kad jūsu skatieni pārmijās vai vienkārši jūti, ka tas ir dabiski.
 • Nedejo dejas, ko tu nemāki. Tie, kas mācījušies salsu domā, ka spēs izdejot arī ča-ča-ča vai rumbu (vai otrādi). Taču tā dejojot noteikti tiks izmantoti savai mācītajai dejai paredzētie soļi, kas neiederās pie konkrētās dejas. Tas radīs nesaskaņotu deju ar partneri, kas, savukārt, nozīmēs sliktu dejošanu skatoties no malas. Sievietes grib dejot konkrēto deju ar kādu, kas māk to dejot. Nevietā pievienoti soļi no citas dejas viņām nepatiks. Tāpēc labāk izlaid deju, ko tu nemāki, vai arī apmeklē pirms tam kursus, bet nedejo to, ko tu nemāki.
 • Uzlūdz partneres uz deju. Lai arī ir pilnīgi normāli, ja uzlūdz abi dzimumi, etiķete prasa, lai to darītu vīrietis. Esi skaidrs savos nolūkos, nespēlē spēles ap iespējām, bet vai nu uzlūdz vai netuvojies deju laukumam, lai sievietes zinātu dejosi vai nē.
 • Neesi egoists. Ja partnerei nepadodas kāds no tev zināmajiem deju soļiem, izvairies no tā. Galu galā tu vadi un tātad tava misija ir likt sievietei labi izskatīties dejas laukumā.
 • Stingrs un noteikts satvēriens. Ja tavas rokas ļum un dreb, tad labāk nedejo vai nostiprini savu muskulatūru.
 • Neesi buldozers. Spēcīgiem un liela aug uma vīriešiem (varbūt arī citiem) var būt paradums “vilkt” savu partneri pāri deju placim ar spēku. Tas nekādā gadījumā nerada dejošanas prieku partnerei.
 • Neesi perverss. Kleitām ir dekoltē un krūšu atkailinājumi. Dejojot tava uzmanība nav jākoncentrē uz jūsmošanu par sievietes izskata detaļām. Ja tu domā, ka neviens neredz, tad tu kļūdies. Partnerei tas ir nepatīkami. Parasti šie vīrieši atrodami deju plača malā skatoties uz dejojošo sieviešu ķermeņiem.

Sievietei:

 • Jāmāk pamatsoļi un jāmāk klausīt vīrieti. Tik elementāri un tomēr tik grūti. Pamatsoļus arī var pat nezināt, ja māk izcili izsekot līdzi vīrietim. Taču, lai cik daudz kustību mācētu, sieviete ir slikta deju partnere, ja viņa nemāk sekot un sekošanu iemācīties ir ļoti grūti. It sevišķi, ja sieviete ir pieradusi būt noteicēja. Kā es dzirdu savās nodarbībās, tad sievietes parasti “domā”, ka viņš ies tur, kur viņas ir aizgājušas. Vadāmajiem nav jādomā, vadāmajām ir jāseko, lai cik slikts būs dejas vadītājs vīrietis. Sievietei ir atļauts kavēt dejā – viņa iet aiz vīrieša soļa, tāpēc viņai nekur nav jāsteidzas, bet jācenšas izdejot vīrietim līdzi nevis izdejot kopā ar vīrieti.
 • Neiegrābieties vīrietī. Lai arī esat izsalkusi pēc vīrieša miesas vai arī ir bail paklupt, nekas tā neatbaida kā ar nagiem ādā ieķērusies sieviete, kas vēl jāvada pa dejas placi.
 • Nekarieties vīrietim kaklā kā kažoks. Deja ir divu cilvēku sadarbība, nevis vīrieša pūles aiznest sievieti uz priekšu dejas placī. Viņam tas ir smagi un liekas apgrūtinoši. Ja kāršanās nāk kopā ar iegrābšanos, tad ir dubultā nepatīkami.
 • Zini savu lomu. Dažas sievietes uzskata, ka viņām nav ne tikai jāseko vīrietim, bet gan jāvada viņš. Šāda rīcība noved pie konfliktiem deju soļu izvēlē, jo vīrieša deju soļi ir paredzēti vadīšanai un sieviete sākot vadīt no vadāmās soļiem izjauc dejas ritmu. Ja vien šādām sievietēm nav izcili ārējie dotumi, vīrieši nevēlēsies ar viņām dejot.
 • Stingrs satvēriens. Tam nav jābūt kā krampim, taču švaks satvēriens radīs grūtības vadīšanā un arī vīrietim nebūs nekāda prieka tā dejot.
 • Smaidošs un labvēlīgs noskaņojums. Pat, ja vīrietis dejo drausmīgi vai dejas soļi nerada nekādu sajūsmu, sieviete nekādā gadījumā nedrīkst izrādīt savas emocijas šajā sakarā. Sievietei jārada iespaids, ka šī deja ir labākais mirklis viņas dzīvē.
 • Vilkt vienu kreklu. Ir grūti, ja sieviete ir uzvilkusi kreklu un biezu žaketi, vai divus kreklus. Divu slāņu apģērbs nerada satveri ar partneres muguru, kā rezultātā vadīšana apgrūtinās. No paša pieredzes saku, ka man gandrīz vai zūd kontakts ar partneri.
 • Neakailināt muguru un plecus. Dejojot vīrieši dod priekšroku zīda, mākslīgā zīda vai kokvilnas pamatam zem rokas – kaila miesa nav tas, ko vīrieši alkst just dejas laikā. Jā, šis var būt grūts apstāklis, it sevišķi, ja sieviete ir plānojusi izrādīt sevi.
 • Minimāli lietot rotaslietas. Pirkstu un kakla rotājumi var būt diezgan sāpīgi, ja rotaslieta spēj saskrāpēt vai kādā veidā traucēt partneri vai ieķerties drēbēs.
 • Piemērotas kurpes. Atnākot uz deju placi nestabilās (piem, augstpapēžu) vai vaļīgās un kustīgās kurpēs sagaidiet, ka nespēsiet normāli padejot un pieredzējuši dejotāji ņems to vērā izraugoties jūs par savu deju partneri.

Vēl sievietei ir svarīgi tapt uzlūgtai. Tam procesam arī, izrādās, ir padomi. To autors raksta, ka ievērojot vismaz dažus no šiem ir garantēts, ka Jūs tapsiet pamanīta un uzlūgta:

 • Sasveicinieties ar vīriešiem. Ejot no mašīnas, stāvot rindā nododot drēbes, ejot uz deju laukumu visiem garām vai līdzi ejošajiem vīriešiem pasakiet “Sveiks!” vai “Čau!”. Pat tie, kas netiks pasveicināti, pamanīs šo žestu un sapratīs, ka ar Jums var sākt kontaktu.
 • Staigājiet gar deju laukumu. Vīrieši, kas gribēs dejot, būs pie deju laukuma, nevis pie bāra vai kautkur citur. Vīrieši, kas negribēs dejot, būs pēc iespējas tālāk no deju laukuma. Tātad, vislabāk tapt uzlūgtai ir atrasties tuvumā tiem, kas grib dejot.
 • Stāviet “vārtejās”. Deju laukumam ir savas nerakstītas un neatzīmētas taciņas pa kurām cilvēki plūst iekšā un ārā. Šīs taciņas var ievērot tikai pastāvot laukuma malā un pavērojot uz kurieni iet cilvēki, kas nāk no deju laukuma. Parasti šajos vārtos saskrienas tie, kas nāk nost un tie, kas iet virsū. Stāvot šajos vārtos, arī ja cilvēki spraucas garām, ir vislielākās iespējas dabūt deju partneri.
 • Netusējiet kopā ar citām sievietēm. Jo vairāk sieviešu būs jums apkārt, jo mazākas izredzes tikt dejot. Vīrieši domā, ka esat ieinteresētas savās draudzenēs, bet ne dejošanā, tāpēc centīsies likt mieru un netraucēt. Vienai stāvot deju laukuma malā ir vislielākās izredzes.
 • Izrādiet ieinteresētību dejošanā. Ieinteresēti skatieties uz dejotājiem, bet ne vīriešiem atsevišķi, kustaties līdzi mūzikas ritmam. Turiet rokas pie vidukļa, taču ne sakrustotas sev priekšā, aizmugurē, stingri gar sāniem vai saliktas kopā ar plaukstām. Roku kustības ir zemapziņas neapzināts pavediens tūlītējai dejas gatavībai, kas potenciālajam dejot lūdzējam liks skaidri saprast dejošanas nolūku.

Vispār es daudz izgriezu un pārveidoju, tā ka, ja ir interese, lasiet oriģinālus:

10 tips for men
A guide for woman
Simple Rules of Ballroom Dance Etiquette

Advertisements

1 komentārs »

 1. vovo, man jau likās, ka tā man pazīstamā meitene ir jāatšuj kaut kā, kad iepr reizi biju uz salsas deju tusiņu 😀

  Komentārs by Agzas — 2008-04-3 @ 19:09


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: