Viedumu Vietne ar Sandi

2008-03-26

Projekts piebremzējis

Filed under: Tech — Sandis @ 18:11

Nesen atpakaļ rakstīju, ka esmu nopircis serveri un taisos izīrēt uz tā vietu arī citiem. Viss jau bija jauki līdz aizpagājušajai nedēļai, kad es pirmo reizi izjutu vajadzību attālināti restartēt serveri. Pēc komandas reboot sakari vairs neatjaunojās. Tiekot klāt datu centrā konstatēju, ka ir boot manager failure. Uz ekrāna nekas īpašs nebija rakstīts, tāpēc ctrl+alt+del vajadzēja pastāstīt vairāk pie kura procesa karās augšā. Diemžēl serveris piestartējās un uz “wtf kas tas bija” atbilde netika gūta vēl pēc pāris reboot’iem uz vietas. Šajā nedēļas nogalē šī situācija diemžēl gan atkārtojās, gan atrisinājās.

Svētdien kompilēju kerneli un izdomāju, ka nepieciešams pārstartēt. Ar bažām atkal palaidu reboot un pēc pāris minūtēm serveris neatgriezās. Divas attālinātas pārstartēšanas un abas nesekmīgas! Vēlāk aizbraucot uz vietas ekrāns jau rādīja citu bildi salīdzinājumā no pirmās vizītes – raid masīvs uzkarās pie ielādes: pēc ~3 nedēļu strādāšanas viens no cietajiem diskiem bija izdomājis aiziet pensijā. Viņa aiziešana ir garantēta ar nomaiņu, bet nu – kā tā var, tik ātri nojūgties un kāpēc man jāgaida uz kautkādu nomaiņu. Nākotnē vajadzēs nopirkt rezerves cieto, lai turētu nomaiņas gatavībā 😦 Priekšā arī RAID1 atjaunošana…

Lielāko daļu no programmām biju sainstalējis. Apacis gāja, php gāja, mysql arī gāja, bet radās loģiskās problēmas. Kā lai rēķina mysql kvotu? Ir divi varianti – viens ir izvietot datubāzes failus nepieejami katra lietotāja mapē, lai izmērs skaitās lietotāja izvietoto failu kvotā, bet mysql datubāžu mapē izlikt symlinkus uz datubāzēm. Otrs ir ar sql pieprasījumiem nolasīt datubāzes tabulu izmēru, tikai tas nekādā gadījumā nesaistās kopā ar sistēmas lietotāju kvotas izmēriem – tātad vajag pašam savu iekšējo kvotu sistēmu. Izdomājot šo problēmu, vairāk programmu problēmu nav.

Visbeidzot, vairāki cilvēki ir izrādījuši interesi par šo resursu īri pēc tam, kad ir izdzirdējuši cenas, tā ka man ir optimistiska cerība, ka projekts var arī izdoties. Pelnīt gan neko daudz nesanāks, tas jau tagad zināms kā makā.

Advertisements

3 komentāri »

 1. Sudigs tev tas serveris…pareizak butu teikt RAID kontrolieris 😉 Principaa RAID1 gadijuma, ja disks vai to kopums nobeidzas RAIDS butu degradets un tas ari ir viss..tas nemaisa stradaty serverim, kur nu vel reboototies –> stradatu un principaa tu pat par to nezinatu, ja vien tev nav kads ILO, ALOM vai SYSLOGa parseris uz shada tipa erroriem, kursh analizee to. macies 😉

  Komentārs by noisex — 2008-03-26 @ 20:52

 2. jā, raid kontrolieris varētu būt sūdīgs, bet tur es neko vairs nevaru darīt. kāds ir ar tādu jādzīvo kamēr sapelnīšu labākam.

  Komentārs by Sandis — 2008-03-26 @ 23:45

 3. nopirku un nomainīju disku. raida kontrolieris pie visām darbībām prasa lietotāja ievadu. gan apstiprināt, ka disks ir nomainīts, gan ka raid1 ir degradēts un “press any key to continue…”. cik meklēju, izslēgt šo lietotāja apstiprināšanas ievadi neizdevās. raida softs ražots 2005. gadā, varbūt jāpameklē jaunāka versija.

  visādi citādi – strādā.

  Komentārs by Sandis — 2008-03-27 @ 16:42


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: