Viedumu Vietne ar Sandi

2008-03-12

Uzlauzt tavu sirdi

Filed under: Tech — Sandis @ 19:26

Šis nebūs stāsts par viņš-viņa attiecībām, bet gan par urķiem (hakeriem) un viņu iespēju tikt klāt cilvēka sirdij. Jā, tai, kas pukst un kas nodrošina tev asinsriti. Kāda zinātnieku grupa sekmīgi ielauzusies cilvēka sirds stimulatorā caur wireless pieslēgumu, pierādot visai pasaulei, ka urķi var izmainīt stimulatora darbību un izraisīt cilvēka nāvi. Turklāt ir izdevies arī iegūt visu informāciju par pašu cilvēku, jo stimulatorā iekšā atrodas pacienta identifikācijas dati, kas paredzēti, lai ārsts varētu izdarīt izmaiņas stimulatora darbībā bez operācijas palīdzības.

Pētījuma veicēji uzskata, ka vēl nav nepieciešams krist panikā un uzskatīt, ka nu urķi varēs lauzt augšā sirds stimulatorus pa labi un kreisi. Uzlaušana notika laboratorijas apstākļos, prasot 30000$ vai ~18000Ls vērtu tehnisko aprīkojumu un speciālistu komandu no Masačūsetas un Vašingtonas universitātēm. Uzlaušana tika paveikta veicot stimulatora raidīto signālu interpretāciju, iztulkošanu.

Pamatā sirds stimulatori tiek aprīkoti ar radio viļņu uztvērējiem, kas atļauj ārstam veikt korekcijas to darbībā. Taču, lai ārstam nenāktos to veikt tiešā klātienē pacientam, sirds stimulatoru ražotāji sākuši izstrādāt versijas ar wireless interneta pieslēgumu atļaujot ārstam veikt korekcijas arī attālināti. Visādi citādi tas nozīmē, ka centīgi urķi jaunajiem sirds stimulatoriem var pieslēgties tāpat kā jebkuram datoram no jebkuras vietas.

Oriģinālais raksts.

Lūk šo es nosauktu par satraucošu ziņu. Ja es būtu sirds stimulatora nēsātājs, es sāktu domāt kā uzlikt stimulatoram ugunssienu, ja reiz jebkurš perdelis var ar savu laptopu mani nopēlēt un uzstādīt iekš manis savus trojāņus. Turklāt, nevis šur tur – bet pie sirds! Vēl smagāk, ja mana sirds piedalīsies botnetu uzbrukumos ddosējot kādu maikrozaptes serveri.

Advertisements

2 komentāri »

  1. Piedāvāju 30000$ pret 16k LVL no Tevis. Piekrīti? 🙂

    Komentārs by MrSmith — 2008-03-12 @ 22:57

  2. omg, izraadaas dolaars tagad ir 0,45! es gadiem esmu reekinaajis ar 0,6 bet laikam sen vajadzeeja apskatiities kursus… taatad nevis 18k bet 13,5k.

    Komentārs by Sandis — 2008-03-13 @ 0:42


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: