Viedumu Vietne ar Sandi

2008-02-28

Latvijas Eirovīzija

Filed under: Cult.Pop. — Sandis @ 1:30

Gandrīz jau biju palaidis garām, ka drīz notiks gadskārtējie popsas svētki Eiropas līmenī un mūsējie jau nodarbojas ar atlasi. Par nelaimi gripa mani piesēja pie gultas un bezdarbībā iesērfoju http://www.eirovizija.lv un noskatījos visus video klipus. Tagad varu arī izteikt savu vērtējumu. Dziesmas sarindoju tā, kā tās bija Eirovīzijas lapā.

Déjà vu – izpilda Rūta Reinika, Marta Kukarane (Vanilla) un Annija Putniņa. Es tā arī nesapratu par ko bija dziesma un kāds dažām saprotamajām frāzēm “loneliness”, “together with you” ir sakars ar déjà vu. Skanēja arī briesmīgi. Ja vērtē balss talantu, tad tāds bija Annijai Putniņai. Dziesma nekādā veidā nebija paliekoša vismaz manā atmiņā.
Mans vērtējums 5 baļļu sistēmā: 1

If I Only Knew – izpilda Sabīne Berezina. Atkal nesapratu par ko viņa dzied, lai gan viņas balss nepazuda mūzikas basos. “Ja tu dosi man savu dvēseli, es tev došu savu mīlestību” – tas bija, šķiet, galvenais piedziedājums. Atkal nekas prātā paliekošs, no sākuma šķita, ka būs kautkas mierīgs uz Enya tēmu.
Vērtējums: 2

Summertime – izpilda Funky Drivers. Džezīga dziesma, man palika mazliet atmiņā. Nekas īpašs bet vienkārši jautra dziesma. Toties es sapratu saturu – tā ir par vasaru un to kā to izbaudīt. Vēl uzmanību pievērsa galvenā soliste un viņas grozīšanās, kā arī kamera, kas rādīja skatus zem viņas svārkiem. Bija arī kautkāds šovs.
Vērtējums: 4

Take Me Home – izpilda Elizabete Zagorska. Hmm, interesanta dziesma. Starp “forewaaa” un ~”your hart is full of hatred” vai “you don’t know what is hatred”, es sapratu, ka dziesma ir par to kā pielauzt otru pusi, lai pieņem tevi. Šovs gan bija sūdīgs.
Vērtējums: 2

Wolves of the sea – izpilda Pirates of the sea (jeb mr. Melonī un Kurusova). Acīmredzams mēģinājums lekt līdzi Karību jūras pirātu slavai. Neskatoties uz to dziesma bija atmiņā paliekoša. Lētais sintezatora bīts, Harr-Harr-Hou un Harr-Harr-Hei, mēģinājumi dejot pat kur to nevajag, krāšņie tērpi ar sarkanu krāsu un bļaušana piedziedājuma laikā – nu tas vienkārši paliek atmiņā. Meloni gan iet sūdīgi ar angļu valodu un dziesma, ja būtu latviešu valodā, varētu mierīgi ierindoties pie LR2 hitiem. Tāds totālās popsas variants.
Vērtējums: 3
Vērtējums priekš Eirovīzijas: 5
P.S. Kāpēc šai dziesmai ir url links uz “Jenny May”?

You Really Got Me Going – Aisha. Pirms kāda laika noliku šo izpildītāju par balss & talanta trūkumu un mani atspēkoja, ka tā nav. Atteicos ticēt, bet šajā dziesmā viņa izklausījās pēc Tīnas Tērneres. Pop-roks par “mazo, kurš vedīs mani līdz pašai augšai”. Bekvokālisti gan izklausījās pēc lažotājiem, gan arī pati “Tīna”, šķiet, noslāpa uz beigām, bet nu dziesma kā dziesma. Gan jau skanēs pa radio ik pa laikam.
Tomēr, mans vērtējums: 4 (kas tur bija interesants?)

Memory Lane – izpilda Pīters Gārdens ar Jura Vizbuļa bekvokālu un vienu pantiņu. Dziesma lipīga utt, bet ir baigi jūtama atšķirība starp Gārdenu un Vizbuli balss ziņā. Vizbulis taču nav operdziedātājs? Tiešām viņam tāda balss? Gārdens skanēja daudz labāk, Vizbulis šajā priekšnesumā šķita kā piektais ritenis.
Vērtējums: 4

Untill You Find A Friend – Kristīna Zaharova feat. Julian. Skanīga dziesma, laikam softpops? Atkal bija grūtības dažbrīd saprast ko tad dzied, bet miglaina apjausma ir, ka tika dziedāts, ka vajag draugu un lai tu neesi aizvērts egocentrs. Drošvien, ka atmiņā neiesēdīsies, bet man patika.
Vērtējums: 4
Ps. Kāpēc url ir uz kristiānas vārdu, ja galvenā izpildītāja ir Kristīna?

Broken Lullaby – Andris Ērglis. Tad redz kāds izskatās megahita “Ripoja Akmens” izpildītājs. Džekam problēmas ar angļu valodu. Dziesmas jēga bija nesaprotama. Vienīgais, kas bija balstījis šovu tikai uz sevi, ti. uz skatuves vairāk neviena nebija.
Vērtējums: 3


Bye Bye
– Triānas parks. Krāsaina grupa – īpaši patika personāžs senlaicīgajā strīpainajā peldkostīmā/apakšveļā ar kuplajām ūsām un basģitāru. Diemžēl “bye bye” nav nekāda sakara ar dziesmas jēgu – dziesma ir par to, ka grib dzīvot un grib izzināt, bet bye bye ir atskaņa why why… Priekšnesuma daļa ar leļļu teātri – garām, ja grupa balsta savu šovu uz kautko tik sīku, tad kameras to nemaz nenofiksēs, ja iepriekš nezinās. Visādi citādi – arī viņi bija atmiņā paliekoši.
Vērtējums: 3

Latvijas Eirovīzija ir kļuvusi par Zviedrijas Eirovīzijas mākslinieku izpaušanās vietu. Jā, ir redzams, ka mūsējiem nav to talantu komponistu, kas spētu sacerēt lipīgus meldiņus, tāpēc aicinam talkā. Šogad ārvalstu komponisti vismaz finālā ir pārsvarā. Par ko es ieteiktu balsot LV finālā kas būs kautkad nezin kad? Par neko – taupīt naudu.

Advertisements

4 komentāri »

 1. Es jau kādu laiku vairs neksatos LV eirovīzijas atlasi… viss tik vienveidīgs palicis un tādā garā. :/

  Komentārs by Toms — 2008-02-28 @ 12:05

 2. Oho, pie portatīvā esi ticis? 😮

  Nus, man tā domāt, ka šogad ir tieši viens gabals, kas ir izteikti piemērots Eirovīzijai, kur neko labāku nevar vēlēties, bet pārējie – nekam nederīgi 😉

  Komentārs by edgarsr — 2008-02-28 @ 13:23

 3. Gadījās redzēt tikai vienu kārtu, tapē uzmetu aci pārējām dziesmām. Ieraugot to memory lane klipiņu – GAY!!

  Komentārs by Zete — 2008-02-28 @ 19:59

 4. Es negribu apvainot to Pīteru, moš tomēr nav 🙂 Lai gan 99% izskatījās, ka ir 😀

  Komentārs by Sandis — 2008-02-28 @ 20:03


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: