Viedumu Vietne ar Sandi

2008-01-29

Pētījums par nekur.lv populārajiem

Filed under: Cult.Pop. — Sandis @ 16:43

Man atmiņā ir iesēdies citāts, ka blogu telpa paliek tukšāka un aizvien vairāk cilvēku sāk blogot par “tukšām” ziņām, sakarīgo blogu paliek arvien mazāk un visi sāk klupt viens otram krāgā. To rakstīja kāds no blogeriem. Man bija laiks un es mazliet paanalizēju nekur.lv populārākos rakstus 7 dienu garumā. Mans mērķis – iegūt statistisko informāciju par tēmu kategorijām no populārākajiem rakstiem, lai vizuāli parādītu tēmu sadalījumu, kādas izvēlas nekur.lv lasītāji. Lai to paveiktu, jāizskata cauri visi 30 raksti, kas publicēti 7 pēdējo dienu populārāko sadaļā un jānosaka rakstu tēmas. Rakstu tēmas var būt vairākas vienam rakstam. Piemēram, ja pulbicēta kaila slavenība, tad raksts iedalās 3 kategorijās: slavenība, sekss, vizuāls kailums. Rakstu kategorijas tiks izvēlētas subjektīvi, bet centīšos pamatot katra raksta kategoriju izvēli.

Kategoriju izvēle rakstiem:
Melnā Mamba – “Tā ir ka smejas par citiem.”. Raksts ir par blogiem, kas parodē citus blogus, tātad piešķiru kategoriju “blogošana par blogiem” un “joki”. 82 klikšķi.

Archijs – “Cik vecs ir tava iecienītākā bloga autors?”. Raksts par blogeru vidējo vecumu, tātad, kategorija “blogošana par blogiem”. 81 klikšķis.

krabjiem.lv – “Klubu izdaiļotājas”. Bilžu apkopojums ar sieviešu ķermeņiem. Kategorija “meitenes” te ir īsti vietā. 71 klikšķis.

admin no mari.nee.lv – “OWNED 2”. Bilžu apkopojums ar slavenu un neslavenu sieviešu ķermeņiem un atkailinātiem krūšu galiem. Kategorijas “meitenes” un “slavenības”. 62 klikšķi.

http://www.owned.lv – “Fun is there”. Bilde ar apdzērušos sievieti, kurai uz kājas kautkas uzķēpāts. Kategorija “meitenes” un “joki”. 62 klikšķi.

klipi.lv – “Tas ko tu neredzi seksīgo deju klipiņos”. Raksts ar youtube klipu, kur redzama atkailināta meitene. “Meitenes” un “joki”, jo tā ir parodija. 54 klikšķi.

Melnā Mamba – “Mokas ar pārlūkiem”. Raksts, kur Mamba mocās ap html un css. Te nu man nācās palauzīt galvu. Dodu kategoriju “meitenes” dēļ tā, ka ir bilde ar Mambu, kā arī šeit ir kategorija “padomi”, jo mazliet tiek rādīts kā jātaisa html+css un “tehnoloģijas”, jo ir darīšana ar programmēšanu. 53 klikšķi.

http://www.tribine.lv – “Hīts Ledžers ir miris”. Raksts par slavenības nāvi. Kategorija “slavenības”. 52 klikšķi.

Māris – “Precīzākais blogu tops iegūst savu nosaukumu – blogtop.lv”. Raksts par blogu topa jauno adresi. Kategorija “blogošana par blogiem”. 52 klikšķi.

onkulis.com – “diena, kad Google sabojāja tavu reputāciju”. Raksts par nepieciešamību uzmanīties, kāda informācija tiek dota googlei. Kategorijas “padomi” (jo jāuzmanās), “tehnoloģija” (jo google vāc visu) un “joki” (jo “špiko”). 50 klikšķi.

onkulis.com – “komiksi par blogu autoriem”. Kategorija – “blogošana par blogiem”. 49 klikšķi.

CooLynX – “DreamHost noskaita no klientu kredītkartēm $2100000”. Raksts par to, ka hostinga kompānija iztaisa skriptu, kas kļūdaini noskaita no savu klientu kontiem kopumā pāris miljonus dolāru un izlabo savu kļūdu. Kategorijas “tehnoloģija” un “nebūšanas”. 49 klikšķi.

baltais_runcis – “nedaudz vecāks joks ar piecīti”. Raksts par to, ka salocot PSRS naudas zīmi var iegūt ģenitāliju attēlu. Kategorijas “Padomi” un “joki”. 48 klikšķi.

Olions – “iPhone sāga ir beigusies? Cik ilgi?”. Raksts ir pilnīga draza jeb apkopojums no vairākām tēmām, bet nosaukums aicina klikšķināt un lasīt par iPhone. Tātad “Padomi” (jo var domāt, ka ir paveikts kautkas ar iPhone) un “tehnoloģija” (jo raksta par iPhone) un “nebūšanas” (jo iPhone galu galā gļukoja). 47 klikšķi.

Helmuts – “Kāds izskatās AdSense čeks”. Kāds blogeris saņēmis čeku no adsense. Kategorija “Padomi”. 47 klikšķi.

mari.nee.lv – “Krāpt savu otro pusīti ir slikti…”. Bilžu apkopojums ko dara atriebīgi lauleņi. Kategorija “joki” un “nebūšanas”. 47 klikšķi.

mix.lv – “par mobilais.info blogu – komix #8”. Komikss par blogu. Kategorija “blogošana par blogiem” un “joki”. 47 klikšķi.

guntisdk – “Alkoholam ir negatīva ietekme”. Raksts ar bildi un linku uz flash, kas attēlo dzēruša cilvēka paradumus sabiedriskās vietās. Kategorijas “joki” un “padomi”. 46 klikšķi.

klipi.lv – “Gravitātes radīts vilnis”. Raksts ar video par to, kā viļņojas gaiss (vai mākoņi). Kategorija “dabas fenomens”. 46 klikšķi.

Salavecis.lv – “Tetovējam mīļoto”. Raksts ar bildēm, kā viens ietetovējis briesmīgu sievas atveidojumu sev uz pleca. Kategorija “padomi” un “nebūšanas”. 45 klikšķi.

http://www.owned.lv – “Jealousy”. Bilde, kurā resnāka meitene skatās uz tievākām. Kategorijas “meitenes” un “joki”. 44 klikšķi.

Zanda blogs – “Kirils izklaidējas”. Links uz kautkurieni, kur jāskatās. Kategorija “joki” un kategorija “slavenības”, jo bezsakarā tiek izmantots Kirila vārds, bet Kirils ir slavens. 43 klikšķi.

mari.nee.lv – “Kārtējā diena Krievijā ar -50*C”. Bildes par lielu salu. Kategorijas “nebūšanas” un “dabas fenomens”. 43 klikšķi.

http://www.tribine.lv – “Kas notiek ar cilvēku, kas zaudē 180 kg”. Bilžu apkopojums par vīrieti, kas nometis svaru. Kategorijas “padomi” un “nebūšanas”. 43 klikšķi.

klipi.lv – “Vīriešu tests: Vai viņš paliks ar viņu?”. Video no šova, kur vīrietim tiek dots izvēlēties. Kategorijas “joki” un “meitenes”, jo bildē redzama meitene. 41 klikšķis.

lat.times.lv – “Kāpēc MacBook Air ir labāks?”. Raksts par MacBook priekšrocībām. “Tehnoloģija” un “padomi”. 41 klikšķis.

w00t – “You can Canon.”. Raksts par Canon fotoaparātu. “Tehnoloģija” un “padomi”. 40 klikšķi.

Melnā Mamba – “Kiš, kiš laukā no mana ķermeņa!!”. Raksts par abortiem. “Padomi”. 39 klikšķi.

ghirts – “Pirmdienas vakars skypē”. Raksts par to, kā koko uzvedās čatā. “Joki” un “Blogošana par blogiem” jeb, konkrētāk, kādu blogeri. 39 klikšķi.

onkulis – “Tumors – Ideoti”. Raksts par mūzikas disku. Kategorija “padomi” un “reklāma”, jo tiek ieteikts komerciāls produkts. 39 klikšķi.

Apkopojot visu:
Lielākās kategorijas
Šajā attēlā redzamais sadalījums atspoguļo klikšķu kopējo skaitu katrā kategorijā.

Vidēji spiež uz tēmas
Šajā attēlā redzamie stabiņi attēlo daudzumu cik lasītāji vidēji apskatīs rakstu atkarībā no katras tematu kategorijas.

Secinājumi: rakstot jokus par blogojošām meitenēm vienmēr būsi topā.

Baigi nopietnais pētījums :p Bet tomēr, arī pēc maniem subjektīvajiem uzskatiem meitenes un blogošana nav pirmajās vietās. Pirmajās vietās ir padomi un joki, tiesa, blogošana par blogeriem un meitenes tiek retāk publicēti, taču ir biežāk apmeklētas kategorijas.

Advertisements

11 komentāri »

 1. izklaide vienmēr ir topā

  Komentārs by Māris — 2008-01-29 @ 16:55

 2. kārtējais blogu tops, phe!

  Komentārs by lowrider — 2008-01-29 @ 16:59

 3. āā ir vēlviena cita joma, kas ir par izklaidi vēl pieprasītāka, tip dzeltenā prese, baumas utt..

  Komentārs by Māris — 2008-01-29 @ 17:31

 4. Njā, bet varbūt jāņem vērā ne tikai temats (kategorija), bet arī izpausme.. piemēram, varbūt bildēm un filmām jau pēc noklusēšanas būs lielāks apmeklējums nekā plikam rakstam, lai arī visos 3 gadījumos varbūt kategorija būtu viena..

  Komentārs by TheVAL — 2008-01-29 @ 18:23

 5. interesanti! (par pasniegšanu: tie grafiki izskatās pēc sū… 😦 uzliec http://wordpress.org/extend/plugins/simple-graph/ un būs smukumzzz)

  Komentārs by cyxob — 2008-01-29 @ 18:34

 6. Moš varēji visu sadalīt daļās puikas un meitenes? Man tas liekas neloģiski – sadaļa meitenes.

  Komentārs by Melnā Mamba — 2008-01-29 @ 19:19

 7. TheVal: no 30 rakstiem bija tikai kādi 1-3 raksti, kur nebija nekādas bildes.
  cyxob: wordpress.org neļauj uzlikt tādus pluginus. kad būs savs hosts un domēns, tad uzlikšu.
  Melnā Mamba: bija tikai viens raksts ar vīrieti pret 10 par meitenēm. Sadaļa “meitenes” apzīmē, ka rakstā ir bildes ar meiteņu ķermeņa daļām.

  Komentārs by Sandis — 2008-01-29 @ 23:41

 8. Tad vismaz varēji nosaukumu tai kategorijai `meitenes` izdomāt tādu jēdzīgāku.. Piemēram, `tantas`.. Vai arī Tu tiešām zini, ka tās visas ir tieši meitenes?..

  Komentārs by TheVAL — 2008-01-30 @ 12:38

 9. vispār to kategoriju vajadzēja nosaukt “sievišķā daile”

  Komentārs by Sandis — 2008-01-30 @ 14:10

 10. Izseko savu mobilo talruni, vai drauga http://www.burzs.com/edit/arg.php?id=41080 iesaki pameginat ari citiem:)

  Komentārs by gudrais — 2009-02-15 @ 12:32


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: