Viedumu Vietne ar Sandi

2008-01-28

Kā es uz Igauniju braucu policiju lūkoties

Filed under: Izklaide — Sandis @ 14:54

Īstenībā virsraksts neatspoguļo raksta būtību, bet aptver visu ceļojumu kopumā. Tātad – jāsāk no sākuma. Hansabanka piedāvā akciju ar savu open karti, kur vari doties ceļojumā uz Pērnavu, Strand SPA viesnīcu romantiskā nedēļas nogalē divām personām pa 27 latiem (parasti – 60 Ls). Pērnava ir jūras kūrortpilsēta, līdzīgi kā Jūrmala un viņiem ziemā nav liels pieprasījums, tāpēc ar šādām akcijām viņi nosedz savus zaudējumus un drošvien arī mazliet nopelna.

Vispirms jāsāk ar to, ka Pērnavā ziemā nav daudz ko redzēt. Paveicās, ka šajā nogalē bija labs laiks un jūras malā bija sastūmušies ledus kalni, pie kuriem varēja smuki fotogrāfēties. To izmantoja arī gandrīz visi pērnavieši, kuplos pūļos kāpelējot un slidinoties apkārt.

Pats Strand SPA vārdu “SPA” attaisno ar lielām grūtībām, jo nekāds dižais “SPA” tur nav. Ir tikai trīs baseini: viens 0,3 metrus dziļš, toties silts, viens klasiskais četrstūra ar dziļumu 1,4 metri, kur var peldēt garākus gabalus, un viens ovāls ar iebūvētām kāpnēm, masāžas strūklakām un zemūdens straumēm. Ir arī saunas, katram dzimumam atsevišķi. Ir arī privātsauna, kur var iet abi dzimumi, bet tas nāk par atsevišķu samaksu. Ir arī trenažieru zāle, kurā gan nav daudz trenažieru un nav arī apmeklētāju. Baseini un saunas arī ir galvenās SPA izklaides, jo nekā cita nav. Vasarā gan šī viesnīca varētu būt pieprasīta, jo turpat blakus, 10 minūšu gājienā, ir jūra.

Bet vēl svarīgāk, 10 minūšu gājienā uz to pašu virzienu, kur ir jūra, atrodas otra viesnīca (hvz kā saucās, laikam Paradiis) un tajā viesnīcā ir ūdens atrakciju parks. Nav tik liels, kā mūsējais Līvu, bet pietiekami apjomīgs, lai nodrošinātu izklaides. (1,5 h maksā 5 Ls, tur vēl bija dienas caurlaides pa laikam ~8Ls)

Istabiņas viesnīcā bija ļoti ērtas 🙂

Viesnīca piedāvā brokastis, kas ir iekļautas cenā, bet visas pārējās ēdienreizes vajag pirkt pašiem. Tā nav problēma pēc būtības, jo pašā viesnīcā ir restorāns, tiesa dārgs. Par laimi, tika atrastas citas, daudz izdevīgākas vietas. Viena no tām ir konkurentu viesnīcā, kur pirmajā stāvā ir lēta ēdnīca. Dīvainā kārtā tikai ir problēmas ar izpratni par ēdienu. Es palūdzu kebabu, man atnesa šašliku “Kebabs”. Pērnavas centrā ir vēl viena ēdnīca, kur arī ir pietiekami lēti un garšīgi ēdieni – “Georg”. Problēma tikai tāda, ka līdz centram ar kājām no viesnīcas iznāk iet kādas 20-25 minūtes, bet to var ietvert kopējā ekskursijā. Ko redzēt īpaši nav, bet centrs, vismaz Rūtli iela, ir izdekorēta ar lampiņām. Pilnīgi pieļauju, ka ir vēl labākas vietas, bet šīs tika pieredzētas un nebija sliktas.

Kopumā diezgan īsa izklaide nedēļas nogalei, jo sestdien atbraucot, tu pavadi tur laiku no plkst. 2 jeb iereģistrēšanās līdz nākamajai dienai plkst. 12. Paveicās aizbraukt pirms reģistrēšanās, tad istabas vēl nebija gatavas un bija iespēja paveikt mazu ekskursiju pa krastmalu. Vakarpusē un nākamajā rītā sagurums pēc baseinu peldēm bija diezgan spēcīgs, tā ka negribējās neko daudz darīt. Sākotnēji bija plāns iet kautko vēl skatīt, bet neviens īsti tā negribēja kautko darīt. Tā vietā, izklaide atnāca pati.

Nākamajā dienā izreģistrējoties no viesnīcas, pie mašīnas gaidīja nepatīkams pārsteigums. Pa nakti bija uzsnigusi sniega kārta un mašīna bija krietni apsarmojusi un sasnigusi. Kāds pat bija uzzīmējis uz pakaļējā loga peni. Nu neko, mašīna tika iedarbināta, lai sasiltu, bet es ņēmos nokasīt visu sniegu un apledojumu. Sāku ar vadītāja durvju logu, gāju apkārt, līdz nonācu līdz priekšējā loga tīrīšanai. Mazliet papūlējos un notīrījis logu atrados pie priekšējā blakussēdētāja durvīm, kad pamanīju, ka sānskatu spogulītis ir galīgi aizsvīdis. Notīrīju blakussēdētāja pusē, devos pie šofera puses un… mazliet sastingu – spoguļa stikls bija iedragāts.

Te nu es mazliet rūpīgāk ieskatījos vispār uz spoguli kopumā, jo nu kautkā nebiju sniega vai kā dēļ pamanījis tā stāvokli. Tagad, kad sniegs jau bija notīrīts un sācis kust, bija redzams viss postījums kopumā. Kāds vienkārši pa nakti bija atnācis un iespēris vai iesitis. Stikls bija sadragāts un arī viss spoguļa korpuss, kurā ir stikls, karājās ārpus savas normālās vietas. Izsaucu policiju, lai noformē aktu apdrošinātājiem.

Njā, te nu bija izklaižu komplekss aizbraucot. Policija atbrauca pēc vienas stundas. Inspektors, kam vārdā bija Urmass ( 😀 ), bija ļoti labsirdīgs milzis. Uzzīmējis notikuma karti, viņš lika braukt līdzi uz iecirkni, lai noformētu aktu. Tā nu sanāca interesanta ekskursija uz Igaunijas policiju. Ko es varu izteikties: ja mūsējiem policistiem ir problēma, ka naudas nav utt, tad Igaunijas iecirknis neizskatījās pēc tāda, kam kautkas vispār trūktu. Labi LCD monitori visos kaktos, jaunas mašīnas, tīri, saskaņoti un sakārtoti formastērpi, estētiska vide, ergonomiskās mēbeles un galvenais – labvēlīga attieksme. Es neesmu bijis nevienā Latvijas policijas iecirknī, cik nu vien pa TV redzējis, bet, ja uz ielas blakus noliktu Latvijas un Igaunijas ceļu policistu (kurus es esmu redzējis), tad būtu acīmredzama vizuālā atšķirība par labu igaunim.

Sfēriskais spoguļstikls gan pagalam, bet to lai risina apdrošinātājs.

Jā, un ceļi Igaunijā ir labu labie – vismaz lielie koplietošanas. Igaunijas robežā es varēju vienmuļi vālēt pa gludu lielceļu, savukārt Latvijas teritorijā tieši pārbraucot no Igaunijas teritorijas mašīnai pat ieslēdzās ABS palīdzība uz taisna ceļa.

Advertisements

7 komentāri »

 1. Tad jau laikam taa `Paradiis` viesnīca atrodas jūrā? Ja jau tā ir 10 min gājienā no pirmās viesnīcas uz jūras pusi un arī pati jūra ir 10 min gājienā no pirmās viesnīcas.. 😀

  Komentārs by TheVAL — 2008-01-28 @ 16:04

 2. Eesti kick ass :D!

  Komentārs by Antons XIV — 2008-01-28 @ 16:25

 3. theval: domājam taisnās līnijās? :p

  Komentārs by Sandis — 2008-01-28 @ 16:28

 4. Nu ko tad nozīmē `uz jūras pusi`? To, ka jāiet perpendikulāri jūras krastam, ne jau to, ka jāiet sākumā uz jūras pusi 1 minūti, pēc tam pa kreisi (paralēli krastam) 2 minūtes, tad 3 minūtes jāpanākas bik atpakaļ un tad vēl 4 minūtes jāiet 45 grādu leņķī.. 😀

  Komentārs by TheVAL — 2008-01-28 @ 17:59

 5. hmm.. braukt uz vietu, kur nekā nav, lai pasēdētu viduvējā baseinā un pārnakšņotu viesnīcā.. Imo izkasot no hansabankas kartes bonusiem varēj dabūt dāvanu kartes uz tīri pieklājīgiem iestādījumiem tepatās. Vienīgi policisti mums jā – tādi nošņurkuši. 😛

  Komentārs by Zete — 2008-01-28 @ 18:06

 6. kopumā ceļojums man izmaksāja ~45ls. divām dienām tīri normāli.

  Komentārs by Sandis — 2008-01-28 @ 19:10

 7. esi tik daudz sarakstījis, ka slinkums lasīt

  Komentārs by lowrider — 2008-01-28 @ 21:09


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: