Viedumu Vietne ar Sandi

2008-01-14

Rieksti patiešām sāp

Filed under: Sadzīve — Sandis @ 1:47

Blue BallsMans iepriekšējais pēdējais ieraksts bija jautājums par riekstu sāpēšanu. Šobrīd, labu laiku pēc tā publicēšanas, ir izrādījies, ka es esmu kļūdījies. Vīriešiem patiešām ir tāda kaite, ka no rīta var sāpēt sēklinieki, ja nav bijusi ejakulācija (orgasms) seksuāla uzbudinājuma nobeigumā. Komentāri nebija daudzpusīgi un nekāda diskusija neizveidojās, bet parādīja, ka eksistē tādi, kas uzskata, ka tā nav un tādi, kas uzskata, ka tā ir. Ņēmu palīgā gūgli, atradu pierādījumus un aprakstus par to, kas tad “tas” ir, lai nākamreiz varētu neaizstāvēt nepatiesus ideālus.

Tagad izdomāju, ka būtu nepieciešams publicēt detalizētāku aprakstu par šo “kaiti”, lai arī nezinošie vīrieši spētu iepazīties un izglītoties.

Es nezinu kā tas skan precīzi medicīniski, bet to varētu tulkot kā “Asins vadu sastrēgums” (Vasocongestion no angļu valodas) jeb slengā – “Zilās Bumbas”.

Kad vīrietis uzbudinās, peņa un sēklinieku asinsvadi izplešas un tiek iepumpētas asinis, erektējot peni un palielinot sēkliniekus par 25-50% no viņu sākotnējās formas. Šis process arī saucas “Asins vadu sastrēgums”. Ja vīrietis sasniedz orgasmu un ejakulē, artērijas un vēnas atgriežas normālā stāvoklī, asins līmenis ģenitālijās tiek samazināts un viss ļoti ātri atgriežas savos izmēros.

Taču, ja ejakulācija nenotiek, izraisās ilgstoša smaguma sajūta, smeldze vai diskomforts sēklinieku rajonā, jo turpinās asins pieplūdums, bet uzbudinājums jau sen ir pārgājis.

Šāds stāvoklis neturpinās ilgi un izraisa mazas sāpes. Vairākums vīriešu ir mācīti ejakulēt seksuālā uzbudinājuma laikā, tāpēc viļas, ja to neizdara un papildus vēl fiziskām sāpēm pievieno vilšanos sajūtu pastiprinot izjustās sāpes. Vīrieši, kas tā nav mācīti, vieglāk pieies situācijām, kad ejakulācija nav notikusi un partnere nevēlās turpināt.

Par “Zilajām bumbām” šo kaiti sauc tāpēc, ka piebriedušās artērijas ir zilganas. Piebrieduši sēklinieki ar redzamām zilganām artērijām – atgādina “Zilas bumbas” 😀

Arī sievietēm pastāv šāda pati problēma, jo arī viņu ģenitālijas piepildās ar asinīm uzbudinājuma laikā.

Šādas sāpes var izraisīt ne tikai ejakulācija, bet arī seksuāli transmisīvās slīmība “Lymphogranuloma venereum”. Bet par to es sīkāk te nerakstīšu.

Tulkots un savilkts kopā no šejienes un mazliet no šejienes.

5 komentāri »

 1. nevis erekcija, bet ejakulācija!

  vispār sievietēm krietni nesāpīgāk esot 🙂

  Komentārs no rr — 2008-01-14 @ 3:48

 2. 🙂 gods un cieņa, ka novedi šo jautājumu līdz galam. es pat bez googles to zināju :DDD

  Komentārs no sensenmans — 2008-01-14 @ 11:30

 3. Atradis par ko satraukāties, ja tev nav tāda problēma 😛
  Bet varbūt tad tomēr ir??? 😛

  Komentārs no Salviz — 2008-01-14 @ 12:22

 4. rr: izlaboju, paldies
  sensenmans: nu, tagad es arī zinu 😀
  Salviz: laikam jau man ir tāda problēma, tikai līdz šim nav atgadījusies vai nav izjusta :s

  Komentārs no Sandis — 2008-01-14 @ 13:02

 5. Seksuaala uzbudinaajuma laikaa savu darbiibu saak arii seeklinieki,lai”uztankotu”ar jaunu spermas porciju rezervuaaru,no kurienes ejakulaacijas briidii taa tiek izshauta.Ja rezervuaars netiek iztukshots un seekliniekus turpinaam(neapzinaati protams)stimuleet darbam,tad nerodot iespeeju savu produkciju novadiit(rezervuaars palicis neiztukshots),seeklinieki saak pietuukt un paliek saapiigi.Taada ir anatomija.Paareejais ir detaljas…
  Es nezinu daudz sievieshu,kuras vieniigi liidzjuutiibas paarnjemtas mestos kaadam paliidzeet un ka tas kalpotu kaa labs arguments iezheelinaat sirsninju iztukshot briestoshos riekstus…paljauties tikai uz shaadu liidzjuutiibu driizaak buutu paargalviigi…var arii nepaliidzeet…:D
  Domaaju,ka taa driizaak ir pashu viirieshu kompetence un paarzinot sava organisma iipatniibas var reguleet shos procesus ar praatu.Neuzbudinaaties vai arii uzbudinaaties,cik daudz un ko ar to iesaakt…tas jau ir brieduma jautaajums.
  Bet ja sekas tomeer ir iestaajushaas,risinaajums atkariigs no katra pieredzes un iespeejaam…kas kuram tuvaak.
  …bet daba paredzeejusi variantus.

  Komentārs no arturs — 2008-01-18 @ 11:33


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: