Viedumu Vietne ar Sandi

2008-01-8

Alu Sieviete, apskats

Filed under: Cult.Pop., Izklaide — Sandis @ 4:00

Pretēji paredzētajam apmeklēt vienu izrādi mēnesī, šomēnes kultūras programma ir divkāršojusies, jo Artūrs Mednis, būdams godavīrs, iedeva man 2 biļetes par “Alu Sievietes” reklāmu manā blogā. Tās tad arī vakar (pirmdien) izmantoju. Liels paldies par šo iespēju gandrīz bez maksas apmeklēt šo izrādi. Tuvākajā laikā es apsveru iespēju iegādāties biļetes uz “Alu Cilvēku“, kad vien nākotnē notiks šīs izrādes ar J. Jarānu.

Izrāde ir monologs par galveno varoni, kas mēnešreižu un pirmskāzu dienas brīdī apcer savu eksistenci, kopdzīvi ar savu vīrieti un nākotni, kāda to sagaida. Stāsts svaidās no sava vīrieša līdz visu vīriešu nolādēšanas, no sevis žēlošanas, kritizēšanas līdz sevis pārākuma demonstrēšanai pār otru dzimumu. Vai varone apprecās, nav zināms, bet kāzu dienā viņa pietempjas.

Taču, neskatoties uz bezmaksas biļetēm, netaisos liet glaimus. Izrāde bija viduvēja ar noslieci vairāk uz pozitīvo pusi. Pozitīvais fakts bija galvenajā aktrisē Santā Didžus, kas diezgan atraktīvi un aktīvi veltīja skatītājiem savu mākslu kā halātā tā apakšveļā. Iespējams, viņas tēlojums bija vēl pasakaināks, bet to es tik sīki līdz katrai sejas krunciņai neredzēju, jo vēroju visu no attāluma.

“Endijas” atveidošana arī bija laba izrādes sastāvdaļa. Varētu uzvest atsevišķu izrādi “Es un Endija” (ja vien tā nesastāvētu 50% no “hihihihihihi”) 😀

Negatīvais izrādē bija tās saturā. Vai nu tie joki ir atgremoti no publiskās vides vai jokus no šīs izrādes kāds ir palaidis tautās un tādējādi man samaitājis pirmatnējuma iespaidu (galu galā izrāde ir balstīta uz ārpus mūsu robežām rakstītu darbu). Bija daži oriģināli (iepriekš nedzirdēti) joki, bet bija arī daži “second-hand” joki. Varbūt “second-hand” joki būtu pat pārsvarā, ja ne S.Didžus, kas ar savu “atveidojumu” padara joku par unikālu pieredzi manā apziņā, tātad atstāstot man “jaunu joku”. Piemēram: kā šokolādes ēšana palielina dupsi 10 minūtēs.

Kautkā neiebraucu vai “Pause” un “Chapter x/x” uz visiem redzamā projektora ekrāna ir labi atribūti.

Bija baigi ērtie sēdekļi. Milzīgs pozitīvums. Sanāca arī ar draudzeni paspēlēties ar mēlēm. Vēl lielāks pozitīvums. Iedeva bezmaksas papīru un piekodināja rakstīt… bet līdzi nav paņemta neviena pildspalva 😦 un vēl nodzēš gaismu 😦

Izrādās tajā izrādē bija arī starpbrīdis, bet nekur nebija rakstīts “izrāde divos cēlienos”. Tad nu S.Didžus noiet fiksi no skatuves, uzdziest gaisma – mēs ar draudzeni “kas ta nu”?!? Neviens neapplaudē. Visi lēnām sāk virzīties uz durvīm, manī bišķi briest sašutums, ka izrāde ir TIK īsa un plus vēl neviens par to pat bišķi neapplaudē. Nu ko, ņemam mēs arī ceļamies un ejam mēs arī. Tikai garderobistes jautājums “projām tik ātri” rada man interesi pajautāt “cik cēlieni tad ir izrādei?”. Pēc atbildes nododam drēbes atpakaļ garderobē un dodamies atpakaļ uz skatītāju zāli…

Vai vajag iet uz šo izrādi? Hmm, grūts jautājums. Protams, ka vajag, lai redzētu kaut ko jaunu. Tā īsti ar pilnu pārliecību iet uz to nevaru ieteikt, bet divatā tā noteikti būs patīkama atpūta. It sevišķi tāpēc, ka izrāde tver tik satraucošu tēmu kā attiecības. Atvērti cilvēki novērtēs jokus un pasmiesies arī par sevi.

Advertisements

3 komentāri »

  1. `paspēlēties ar mēlēm` 😀

    Komentārs by edgarsr — 2008-01-8 @ 12:45

  2. Ta ari neizdevās ar sevi vienoties, šis review ir labs vai pēdējais mēsls. =/ Sapratu tikai to, ka tev patīk Santa Didžus.

    Komentārs by Zete — 2008-01-8 @ 14:18

  3. Man arī neizdevās ar sevi vienoties vai šī izrāde ir laba vai pēdējais mēsls, tāpēc ir tāda laipošana. Santa Didžus tēloja labi, bet visai izrādei bija nepabeigtības sajūta. “Itkā” jau viss bija, bet “itkā” gribētos vēl kautko.

    Komentārs by Sandis — 2008-01-8 @ 14:50


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: