Viedumu Vietne ar Sandi

2008-01-5

INTIM

Filed under: Cult.Pop. — Sandis @ 4:28

Nesen mēģināju “piedalīties” džaffieša akcijā, bet laikam “savas attieksmes dēļ” netiku oficiālajā balvlistā.(Vairs nav taisnība) Nu ko, tad nācās pirkt biļetes pašam par savu naudu un ar draudzeni apmeklēt citu izrādi. Draudzene vēlējās “INTIM”, ko rāda Dailes teātrī. Tad nu šis ir mans apskats par to ko es redzēju izrādē un vai TEV ir vērts to apmeklēt.

Režisors ir Dž. Dž. Džilindžers, rādīts tiek Denī Robēra darbs “INTIM”, ko ir tulkojusi Džilindžera sieva Binnija Ālberga. Lomās Ģirts Ķesteris un Kristīne Nevarauska (vairāk aktieru lugā nav), skan mūzika no “Dzelzs Vilks”. Izrādei ir virs 14 gadu vecuma ierobežojums, lai gan, manuprāt, vajadzēja no 18 🙂

Tad nu tā. Vecie mietpilsoniskie ļauži par šo te izrādi izteiktos “mūsdienu samaitātās maucības”. Brīnums, bet vecā paaudze diezgan kuplā skaitā arī šo izrādi apmeklēja un karsti applaudēja tās beigās, vairākas reizes izsaukdami aktierus atpakaļ uz skatuves. Aktieru tēlojums, starp citu, bija teicams.

INTIMPar ko tad ir izrāde? Izrāde ir domu monologs un attiecību dialogs starp Ķestera un Nevarauskas varoņiem “Rakstnieku” un “Meiteni”. Rakstnieks ir četrdesmitgadnieks, precējies ar trīs pieaugušiem bērniem, kas satiek no literatūras akadēmijas (laikam) izkritušu studenti, kas strādājusi par sekretāri un arī ir precējusies ar seksuāli mazaktīvu vīru. Rakstnieks mīl savu sievu, Meitene savu vīru gan ne. Tā nu ir sanācis, ka Rakstnieks ir nervozs un nenoteikts sākot rakstīt savu jauno grāmatu, tāpēc viens dzīvo viesnīcā prom no sievas. Viņi abi nejauši satiekas un viņiem sākas kopējas seksuālas izklaides. Tās tiek arī pilnībā atstāstītas, tāpēc gatavojies saklausīt kolorītus stāstus par “novelc krūšturi, iebāz pirkstus vagīnā, paņem manu locekli mutē, nodročī pie pornofilmas”. Patiesībā, lielāko daļu no šīs izrādes sastāda šo te seksa ainu atstāsts.

Šie kolorītie vārdi noteikti pievērsīs galveno uzmanību virspusējam skatītājam. Visa apakšā ir stāsts par laulību krīzi, alkām pēc seksa, vīriešu pusmūža krīzi, jaunu meiteņu brieduma trūkumu, par uzupurēšanās nodošanu, attiecību izmantošanu, mīlestības atšķirību no kaisles, jaunības maksimālismu un vecuma pragmatismu, dzirkstelēm ierūsējušās attiecībās.

Izrādes interesantākie mirkļi:
Viens: Nevarauska uzsēdusies uz Ķestera, Ķesters tēlo lidmašīnu un stāsta (aptuveni, cik nu atceros): “Mēs traucamies pa šoseju, es apdzenu fūres vienu pēc otras, Viņa sēž man blakus, es prasu, lai viņa novelk savas biksītes un apmierina sevi, tikmēr es mazliet piebremzēju, lai arī kravas mašīnu šoferi arī var par Viņu patīksmināties.”
Otrs: Nevarauska stāsta: “Mēs esam svingeru klubā (…) visu acu priekšā viņš iegūst mani anāli, es paceļu savu galvu un redzu, ka man acu priekšā kāds simetriski tāpat iegūst kādu citu sievieti. Viņa novelk krūšturi un pastiepj to man, es aizsniedzos un paņemu to, lai pārliecinātos, ka tā ir īstenība.”

INTIMIzrādei ir arī interesanta mūzika un dekorācijas. Visinteresantākā “mūzika” jeb skaņa ir vibratora troksnis, bet visinteresantākā dekorācija aiz Neverauskas kleitas ir viņas septiņas kurpes. Kā es jau domās uzminēju pirms izrādes sākuma, ar šīm kurpēm var lieliski mērīt laiku neskatoties pulkstenī. Nevarauskas varone uzvilks katru pāri tieši vienu reizi, rezultātā var paredzēt cik tālu ir nonākusi izrāde un cik tālu ir līdz beigām. Bet par kleitu ir vienkāršāks stāsts – tā ir ļoti īsa un atgādina naktskreklu. Izrādes sākumā piezīmei, ka viņai ir baltas apakšbiksītes, vajadzēja laikam sakārdināt vīrišķo skatītāju daļu pafantazēt par šo tēmu, jo nu… hmm … 🙂

Visādos aprakstos par šo izrādi figurē teksts, ka viņi abi raksta dienasgrāmatu. Neviens jau īsti to tieši nepasaka, bet visa šī izrāde ir divu dienasgrāmatu lasīšana pievienojot tēlojumu un emocijas. Eksistē sievišķā emocionālā puse no pozīcijām “salīdzinājums ar vīru”, “kādas emocijas viņš man dod”, “kā es atdodos viņam”, “kas man viņā patīk” un eksistē vīrišķā racionālā puse “mans loceklis viņas mutē”, “viņa man ir tikai izklaide”, “es neuzņemos atbildību, bet prasu pakļāvību”. Savā ziņā šī izrāde atgādina filmu “Deviņas un vienarpus nedēļas” (ar Mikiju Rurku un Kimu Beisindžeri), tikai šeit ir pievienots arī vecāks vīrietis-jaunāka sieviete aspekts.

Pēcizrādes secinājumi par vecāka vīrieša – jaunākas sievietes attiecībām: Vecāks vīrietis izmanto jaunāku sievieti, lai apmierinātu savu seksuālo degsmi, bet jaunāka sieviete caur seksu cenšas izrādīt mīlestību. Tiklīdz viņa pieaug un saprot, ka tā nekas nesanāk un ka tā neko nespēs panākt, šādas attiecības neizbēgami izirst. Kamēr jaunāka sieviete ir dumja, viņa neizbēgami priecāsies par seksa gandarījumu uztverot to kā augstāko apmierinājuma apliecinājumu, taču šādām attiecībām turpinoties, viņa vēlēsies ko vairāk, savukārt vīrietim viņa ir tikai rotaļlieta saviem personiskajiem mērķiem. Jo tālāk aiziet kaisles rotaļas, jo vairāk sevi parādīt būs gatava sieviete, lai panāktu no vīrieša to, ko viņš nemaz negrasās dot, bet vīrietim tas tikai dos iespēju savtīgi izmantot šo uzticību, lai turpinātu rotaļas jaunā, pārākā līmenī.

Nevar jau visu atstāstīt, savādāk nebūs interesanti iet skatīties. Vienu stundu un trīsdesmit minūtes būs ko klausīties un redzēt.

Bet vai TEV ir jēga iet? Divatā – ir. Būs par ko parunāt. Tikai biļetes jārezervē laikus, jo izrāde notiek kamerzālē un ir pieprasīta (visas vietas aizņemtas).

PS. Bildītēs Nevarauska ir blonda, tagad viņa ir tumšmate.

Advertisements

4 komentāri »

 1. Eee, Sandi! Tu man meilu atsuutiiji? Ja jaa, iespeejams, esmu palaidis to garaam, vai aii pats neesmu pamaniijis tavu blogu, ja ts nav saraxtaa. Varu piedaavata tev biljetes uz pirmdienu vai ceturtdienu, taa kaa skatos tik tieshaam tev ir tas raxts, utt. Ok?

  Komentārs by Arturs Mednis — 2008-01-5 @ 5:25

 2. par aktrises uzvārdu – http://www.dailesteatris.lv/index.php?&325 🙂

  Komentārs by priekuli — 2008-01-5 @ 11:34

 3. priekuli: paldies, izlaboju. tagad zināšu 😉
  artūrs: meilu nesūtīju, tagad aizsūtīšu.

  Komentārs by Sandis — 2008-01-5 @ 16:56

 4. Džilindžeram seksa tēma ir ļoti mīļa. 🙂

  Btw, es tavā vietā secinājumus par tēlu attiecībām nevispārinātu, bet atstātu tikai lugas varoņu robežās. 😉 Jaunais, dumjais vīrišķi. 😛

  Komentārs by Zete — 2008-01-7 @ 10:20


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: