Viedumu Vietne ar Sandi

2007-12-13

Latvijas deputāti kretinē

Filed under: Politika — Sandis @ 19:05

Iz apollo.lv: “Par apzināti nepatiesu datu vai ziņu izplatīšanu mutvārdos, rakstveidā vai citādā veidā par Latvijas finanšu sistēmas stāvokli sodīs ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 80 minimālajām mēnešalgām.”.

Kā vispār kautkas tāds var ienākt prātā! Pilns teksts no krimināllikuma pieņemtā projekta 194. panta:

Nepatiesu datu vai ziņu izplatīšana par Latvijas Republikas finanšu sistēmas stāvokli

(1) Par apzināti nepatiesu datu vai ziņu izplatīšanu mutvārdos, rakstveidā vai citādā veidā par Latvijas Republikas finanšu sistēmas stāvokli, –

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja ar to radīts būtisks kaitējums valstij vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, –

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

(3) Par šā panta pirmajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, –

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Murgs kautkāds! Kas ir apzināti nepatiesa informācija? Ja es te rakstu, ka Latvijas ekonomikai būs sūri grūti laiki, kā es esmu to darījis un pēc tam saņēmis baigo kritiku no ekonomistiem, kas apgāž manas subjektīvās iedomas ar savām zināšanām, tad ej nu tu sazini vai es apzināti izplatu nepatiesu informāciju vai arī man ir subjektīvas domas un es neapzināti izplatu nepatiesu informāciju par Latvijas ekonomiku!

Bet pieņemsim, ka es esmu ekonomists ar grādu. Es uzrakstu pētījumu, ka Latvijas ekonomikai tūlīt būs vāks, un publicēju to, tātad apzināti izplatu informāciju. Kāds, kuram ir izdevīgi, nosauc manu pētījumu par muļķīgu un kļūdainu, tātad – nosauc mani par apzināti nepatiesas informācijas izplatītāju! Un ja vēl tas saucējs atrodas starp tiem pašiem deputātiem, tad jau cietums man ir garantēts. Nu nevar viennozīmīgi pateikt, ka tā ir apzināti nepatiesas informācijas izplatīšana, it sevišķi par tādu lietu kā valsts ekonomika! Tur taču var būt katram cilvēkam savas domas par ekonomikas virzību, vajadzībām un risinājumiem. Tātad ir kautkāds viens vienīgs viedoklis par ekonomiku jeb sēdēšana cietumā?

Pieņemsim, ka pienāk ļaunā diena, kad mūsu finanšu sistēmai draud briesmas. Lai izglābtos, būtu nepieciešams informēt pēc iespējas plašākas masas, taču visu zinošie baidās tapt pieķerti un apvainoti nekompetencē, kā rezultātā visas šīs briesmas tika radītas. Žurnālists X caur saviem ceļiem iegūst šo informāciju, taču viņš nevar to izplatīt, jo bez viņa neviens to neatzīst un saka, ka tā ir nepatiesas informācijas izplatīšana par valsts finanšu sistēmu. Varbūt pat situācija nav par lielo ļauno dienu, bet vienkārši tiek mēģināts atmaskot personas viņu noziegumos vai tiek apskatīta finanšu sistēma.

Šāds likums esot ieviests sakarā ar to, ka kāds pa telefonu izsūtījis sms ar ziņām par lata devalvāciju. Varbūt vajadzēja ieviest (ja tāds nav) likumu par apzināti veltas panikas radīšanu? Savādāk tagad visa finanšu sistēma tiek padarīta par “neaizskaramu”, kas neatrisina problēmu, ka paniku var radīt kautvai kultūras sfērā un samilzina problēmu, ko darīt, ja kāds publicē konstruktīvu, bet kādam nevēlamu kritiku.

Edited:
Lai apturētu šos grozījumus, Valdim Zatleram (valsts prezidentam) jāraksta vēstule ar lūgumu apturēt likuma izsludināšanu! Šobrīd tas ir vienīgais kaut cik nopietnais veids, kā iejaukties procesā.

Advertisements

4 komentāri »

 1. runājot par devalvāciju, devalvācija mani patiesi satrauc. Tāpat arī inflācija, nekustamā īpašuma cenu burbulis, valūtas krīze, naftas krīze un vispār ekonomikas krīze. Turpinot par devalvāciju un naudas reformu, kredīts un līzings ir saprātīga lieta, ja sagaidāma ekonomiskā augšupeja nevis finanšu sistēmas krahs, inflācija, devalvācija un, kā pa latviski saka, grind to halt.

  Komentārs by cu — 2007-12-13 @ 19:48

 2. Nūū… tu vispār aizmirsi par basic needs – tevi taču arī uztrauc, lai tu katru dienu paēstu, pačurātu, pagulētu. Inflācija, devalvācija, augstas cenas, naftas krīze – bailes par finansiālās labklājības nodrošināšanu, apmierina visas šīs te vajadzības.

  Paldies par komentāru, es tikai nesapratu kā tas saistās ar manu tekstu.

  Komentārs by Sandis — 2007-12-13 @ 20:23

 3. Nav jau, patiesībā, runa tikai par to, kā noteiks vai ziņojums ir apzināts vai neapzināts. Tagad sanāk ,ka nevar izteikties slikti par ekonomisko situāciju, kas sekos vēlāk? 🙂 Cietumsods par sliktu izteikšanos saistībā ar valdību?

  Komentārs by asdfg — 2007-12-13 @ 22:57

 4. Labi gan, ka iekavās paskaidroji, kas ir Valdis Zatlers.. 😀

  Komentārs by edgarsr — 2007-12-14 @ 18:43


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: